30 czerwca 2011 | <<< Nr 185 >>>

   W tym numerze
   
Do Redakcji
Wiadomości z Polski
Reminiscencje związane z dębami pamięci
Polscy artyści tryumfują
Wstrząsające rewelacje szwajcarskiego bankiera
Księgarnia Gazety Polskiej - "Warto Rozmawiać?" - promocja książki
Film Tomka Bagińskiego promujący polską prezydencję
Tworzenie się nowego porządku świata cz 37
Turystyka-Pieniński Park Narodowy
Humor
Upadek światowego systemu monetarnego cz 59
Kącik kulinarny Lucy Michalak
Ciekawostki
Manitoba - Czerwiec w fotografii
Kalendarz Wydarzeń
Polsat Centre
Kącik Nieruchomości  
Czyszczenie wentylacji - Duct Cleaning

 


 

 


  Do Redakcji
 
Pan Bogdan Fiedur, Redaktor Naczelny
Cześć Bogdan, w załączniku przesyłam PDF File z polonijnym miesięcznikiem "Wiadomości Polonijne" z Thunder Bay lipiec.
Z góry serdecznie dziękuję za umieszczenie naszego czasopisma w Polish Winnipeg.
Pozdrawiam
Tadeusz Michalak


 


Młodzi patrioci - sukcesorzy kresowego dziedzictwa - z Kresowianami!
Razem upominamy sie o prawdę i pamięć narodową!

Światowy Zjazd Kresowian na Jasnej Gorze - 3 lipca 2011


Jasnogórski Światowy Zjazd Kresowian to nie tylko religijna uroczystość, w tym roku poświęcona pamięci Profesorów lwowskich i Rodakom pomordowanym na Kresach, lecz także okazja do społecznej debaty na temat sukcesji kresowego dziedzictwa i pilnej konieczności współpracy w tej kwestii z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Wspólnotą Polską, IPN, ROPWiM, młodzieżowymi organizacjami patriotycznymi, KRRiT; przedstawicielami klubów parlamentarnych, mediami.

Problemom tym poświęcić chcemy otwarte Forum Kresowe.

Priorytetem będą: Tworzenie szerokiego frontu na rzecz zachowania narodowej pamięci o Kresach, wypracowanie skutecznych sposobów działania, struktur i zasad współpracy mających na celu zobligowanie do współuczestnictwa w przywracaniu pamięci o Kresach ludzi młodych, a organów władzy państwowej do szerokiego i wszechstronnego wsparcia tych działań; walka z zakłamywaniem historii szczególnie dot. drugiej wojny światowej; troska o upamiętnienie miejsc kaźni naszych Rodaków na Kresach

i należytego miejsca dla tych tematów w naszych mediach i programach szkolnych; sprawa powołania Muzeum Kresów; pomoc Polakom na Wileńszczyźnie w ich walce z dyskryminacją polskiego szkolnictwa.Przewidywane jest podpisanie porozumienia o współpracy Światowego Kongresu Kresowian z młodzieżowymi organizacjami patriotycznymi.W załączniku przesyłamy szczegółowe informacje o XVII Swiatowym Zjezdzie Kresowian, program uroczystosci na Jasnej Gorze i link http://www.kresowianie.com/UserFiles/image/15szipk2019.jpg do serwisu fotograficznego z jubileuszowego Zjazdu.


Danuta Skalska
rzecznik Swiatowego Kongresu Kresowian
kongreskresowian@vp.pl
507-169-825
 


 

 

Wilnotekę gorąco polecam

 


Wilnoteka | Polski portal na Litwie
 

www.wilnoteka.lt/ - Kopia

Pierwszy na Litwie polski portal multimedialny WILNOTEKA.LT

Wirtualne miejsce spotkań nie tylko Polaków i nie tylko z Wileńszczyzny

 


Wilnoteka TV 
Polacy na Litwie 
W obiektywie 
Z Litwy 
Z archiwum 
Album Wileńskie 
W obronie polskich szkół na Litwie 
Fakty 

  

W Telewizji Polonia

Cykliczny, cotygodniowy autorski magazyn informacyjno-publicystyczny o losach polskości na Litwie i Polakach na Wileńszczyźnie. 

Autorzy programu przede wszystkim naświetlają aktualne wydarzenia, ukazując na bieżąco życie społeczne, kulturalne, polityczne oraz gospodarcze Polaków na Litwie, codzienne troski i sukcesy, relacje z Macierzą i oficjalne stosunki polsko-litewskie. Sięgają też do historii i tradycji, by przypomnieć ważne dla każdego Polaka miejsca, postacie oraz wydarzenia, jak też relacje z Litwinami i stosunek władz czy też osób prywatnych do zabytków albo pamiątek, ważnych dla polskiej kultury.

W centrum zainteresowania autorów jest oczywiście Wilno i Wileńszczyzna, zwarcie zamieszkana przez Polaków, ale nie brak także relacji z polsko-litewskiego pogranicza i terenów niegdyś zamieszkanych przez Polaków lub interesujących ze względu na różnego rodzaju związki z polską kulturą (Kowno, Druskienniki, Kiejdany, Lauda, Szydłow itp)

 

Autorzy programu Walenty Wojniłło i Edyta Maksymowicz

Emisja w każdy wtorek o godz. 04.55 z powtórką w środy o 19.00 i czwartki o 14.30 w TVP Polonia.

 


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przypomina, iż 11 lipca br.
upływa termin zgłaszania prac magisterskich na konkurs Akademicki Mistrz
Innowacyjności.

Więcej informacji na:
http://www.pi.gov.pl/PARP/CHAPTER_86197.asp?soid=09A1C40DA97046A688F12924248D355F

 

 

 
 


   Wiadomości z Polski
Przygotwane przez Tadeusza Michalaka
źródło Donosy


 


 

Rządy Polski i Niemiec

podpisały deklaracje i program współpracy. Główne punkty to współpraca trans-graniczna, energetyczna i infrastrukturalna oraz partnerstwo w ramach UE. Kanclerz Angela Merkel przybyła do Polski w 20 rocznicę podpisania traktatu z 1991 r. o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

 

Na Europejska Stolice Kultury 2016

wybrano Wrocław, który pokonał Gdańsk, Lublin, Katowice i Warszawę. Stolice będą dwie - drugie miasto będzie wybrane w Hiszpanii.

 

Na dworcu Warszawa Centralna

na 2.5 godziny zgasło światło. Nie działało też oświetlenie awaryjne. Pociągi nie jeździły, podróżnych ewakuowali strażacy. Kolej i energetycy przerzucają się odpowiedzialnością za awarie.

 

Litewska telewizja

pokazala w programie 'reality show' lekcje patriotyzmu polegającą na zrywaniu dwujęzycznych (litewskich i polskich) tablic z nazwami ulic. Takie tablice wiszą w miejscowościach zamieszkałych przez mniejszość polska i do 2010 były oficjalnie dopuszczalne, ale już nie są. Sponsorami programu "Kocham Litwę" są m.in. przedstawicielstwa polskich firm w Wilnie: Reserved i PZU Lietuva - pierwsza z nich natychmiast zerwała umowę, druga zażądała wyjaśnień.

 

Komisja Europejska

nałożyła na Telekomunikację Polską 127 mln euro kary za nadużywanie dominującej pozycji na rynku w latach 2003-2009 poprzez odmowę dostępu do swojej sieci dla innych operatorów. Zdaniem TP, KE nie wzięła pod uwagę, że TP dobrowolnie zaprzestała tych praktyk natychmiast po ich wykryciu.

 

44 mln euro unijnej dotacji

wspomogą budowę parkingów 'parkuj i jedz' w Warszawie. Parkingi są bezpłatne dla posiadaczy biletów komunikacji miejskiej.

 

 

Premier

po raz kolejny zapewnił, że gdy tylko dostanie raport komisji badającej katastrofę smoleńską, to natychmiast da go do przetłumaczenia i przygotowania do publikacji, nie będzie nic zmieniać próbował. Ale raportu nadal nie ma, podobno komisja wciąż czeka na jakieś dokumenty z Rosji.

 

W Brukseli

premier powiedział, że Polska nie będzie blokowała pomocy finansowej z budżetu UE dla Grecji. Polska jest swoja droga gotowa przyłączyć się do większego pakietu pomocowego, w formie gwarancji kredytowych. Mówi się o miliardzie euro, który mięlibyśmy gwarantować.

 

Minister kultury i dziedzictwa narodowego

Bogdan Zdrojewski wylądował w szpitalu i prawdopodobnie nie będzie mógł wrócić do pracy, przez co najmniej kilka tygodni. Minister spadł w domu ze schodów, ma poważnie złamaną nogę i uszkodzenie kręgosłupa.

 

Jakaś afera

robi się wokół szefa ABW, Krzysztofa Bondaryka. Piątkowe gazety donoszą, że prokuratorowi, który badał sprawę wyłudzania pieniędzy na lipne faktury, odebrano wszystkie śledztwa. Rzekomo, dlatego, że dotarł do podejrzanej transakcji sprzedaży samochodu służbowego szefowi ABW, przez firmę PTC (operator jednej z sieci komórkowych). Bondaryk był w tej firmie wcześniej dyrektorem do spraw bezpieczeństwa. Samochód sprzedano mu podobno po mocno zaniżonej cenie.

Prokuratorzy bronią kolegi, a sprawą zainteresowało się CBA. Premier zażądał od Bondaryka wyjaśnień.

Bondaryk był swoją drogą już wcześniej obiektem zainteresowania CBA, które zarzucało nie wpisanie w oświadczenie majątkowe odprawy od byłego pracodawcy. Wtedy nie dopatrzono się żadnego przestępstwa.

 

Rysunek tygodnia

(rysuje Andrzej Krauze): dwa barany smętnie mówią jeden do drugiego: `Za wilka było lepiej'.

 

 

Drużyna Donalda Tuska

rozegrała mecz piłkarski z dziećmi z Elku. Pomysłodawcą był jeden z uczniów, który napisał list do premiera. Mecz rozegrano w Warszawie. Podczas meczu kibole Legii zorganizowali demonstracje pod płotem stadionu, z niepochlebnymi wobec premiera okrzykami i transparentami. Policja nie musiała interweniować.

 

Do Warszawy przyleciał

pierwszy Boeing 787 Dreamliner. Na razie testowo. LOT planuje włączenie do swej floty ośmiu takich maszyn, pierwsza ma być dostarczona za niespełna rok.

 

Ogłoszono pierwszy sukces

w poszukiwaniu w Polsce gazu łupkowego. Firma 3Legs Resources ogłosiła, że w Lebieniu (L z kreseczka, to na Pomorzu) wykonała na głębokości 4000 m poziomy odwiert długości 1 km i stwierdziła, że na całej jego długości jest gaz.

 

Premier Donald Tusk

powiedział po unijnym szczycie: `Byliśmy gotowi wesprzeć Grecje [...]. Ale ponieważ inne państwa wyraziły niechęć, to nasza deklaracja [o wsparciu] nie będzie miała skutków finansowych.' Znaczy, zostaje nam 250 milionów euro. Zapłacą ci ze strefy euro.

 

I jeszcze Premier

o pomysłach zamrożenia kursu franka szwajcarskiego: `Ja bym tam za bardzo nie gmerał. Jeżeli władza polityczna zaczyna się bawić w regulacje kursu [...] to wtedy zaczyna się kłopot'.

 

To nas tez dotyczy

Przywódcy Unii wzywają do przygotowania mechanizmu pozwalającego na tymczasowe przywracanie kontroli na granicach wewnątrz strefy Schengen. Będzie strefa Lampedusy?

 

Polski rząd na unijnym celowniku

ponieważ jako jedyny sprzeciwił się `Planowi działania do przejścia na konkurencyjną gospodarkę niskoemisyjną do 2050 roku', czyli obniżeniu emisji CO2 do 2020 roku o 25% (poprzednio zaakceptowano 20%).

 

W Radomiu

odbyły się obchody rocznicy czerwca '76. Przyjechał prezydent, mówił m.in. o poczuciu bliskości i wspólnoty, panującym w owym czasie, które obecnie zanikło.

Jaroslaw Kaczynski nie zjawił się na oficjalnych obchodach, (chociaż był zaproszony) - przyszedł wcześniej, złożył kwiaty pod pomnikiem i wygłosił przemówienie do swoich zwolenników.

 

Wszyscy w ślad za Obama

Premier `zwróci się do ministra Bogdana Klicha by przygotował szczegóły, które będą dostosowywały nasze działania do operacji amerykańskiej'. Obecnie w Afganistanie służy 2560 Polaków. MON i dowództwo obawia się, że przy wycofywaniu nie da się i patrolować prowincji i szkolić Afgańczyków. Generał Stanisław Koziej, szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego przypomina, ze prezydencka strategia dla Afganistanu przewiduje rozpoczęcie redukcji polskiego kontyngentu już w 2011 roku.

 Polski MSZ

poskarżył się w Watykanie na ks. Tadeusza Rydzyka. Polska ambasador wręczyła notę dyplomatyczną proszącą o `podjecie działań prowadzących do zaprzestania [...] wystąpień godzących w dobre imię Polski i szkodzących Kościołowi'. O. Rydzyk powiedział w ubiegłym tygodniu w euro-parlamencie, że Polska jest krajem totalitarnym i od 1939 nie rządzą nią Polacy.

PiS broni o. Rydzyka i domaga się wycofania noty. Anna Fotyga (była szefowa MSZ) uraza, że `to, co powiedział o. Rydzyk, jest po prostu prawda'.
Watykan na gorąco odpowiedział (ustami rzecznika), ze ks., Rydzyk `wypowiada się we własnym imieniu'.

Antoni Macierewicz

zamierza w tym tygodniu "białą księgę" na temat katastrofy smoleńskiej. Zaznacza, że to jeszcze nie końcowy raport jego komisji.

A raport oficjalnej komisji podobno trafił na biurko premiera.

 

Nie udała się

ogłaszana wszem i wobec akcja "weekend bez ofiar" (na drogach). Ofiar było 71, więcej niż przeciętnie.

     

 

  Reminiscencje związane z dębami pamięci

Dęby mówiące.

Z Winnipegu złe wieści dla lidera PO. Wbrew jego zaleceniom nie zanosi się tu na koniec “kwękolenia” po tragedii smoleńskiej. To, co lider określa cynicznie, ma jednak dla nas zupełnie inny wymiar. Właśnie doglądamy dzieł upamiętniających poległych pod Smoleńskiem 10 kwietnia zeszłego roku. Po odsłonięciu i poświęceniu kamiennego monumentu w Albrin Park i tablicy pamiątkowej na frontonie polskiego Kościoła Świętego Andrzeja Boboli, dokończyliśmy sadzenia 96 dębów. Mają one symbolizować każdego uczestnika polskiej delegacji udającej się do Katynia w Wigilię Święta Bożego Miłosierdzia. Dąb, w tradycji nie tylko polskiej, to okaz siły i trwałej pamięci. Dęby sadzono dla upamiętnienia ludzi szczególnie zasłużonych. O ich niezłomnej wierze i nadziei  w dążeniu do wyznaczonych celów, dęby przypominają żywym i potomnym.

Z relacji krewnych ofiar wiemy, iż wiele z nich było przygotowanych na przyjęcie Eucharystii w Kaplicy Katyńskiej. Jezus miłosierny zaprosił ich jednak na Agapę do swego Królestwa. Ich męczeńska ofiara dana jest Narodowi Polskiemu jako zasiew nowego wzrostu i pogodzonej z Bogiem przyszłości. Pomocną w zrozumieniu sensu tej ofiary jest modlitwa za zmarłych w liturgii żałobnej: “Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju (…), nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności”. (Księga Mądrości 3. 2-12).Nie możemy pogrążać się w stagnacji. Powinnością naszą jest wypełniać przekazany nam 10 kwietnia 2010 roku testament poległych polskich patriotów, ukazujący nam wolność, o którą ciągle trzeba zabiegać, a jednocześnie wskazujący na wybór roztropnych i sprawiedliwych Mężów Stanu.

Wyrażamy nadzieję, że nasz przekaz będzie dla Rodaków w Kraju twórczą refleksją nad dokonywaniem przemyślanych wyborów, służących Polskiej Racji Stanu, pomyślności Państwa Polskiegi i jego Obywateli. Polska posiada wysoki potencjał bogactw naturalnych i jeśli będzie zarządzana przez mądrych przywódców jest w stanie powstrzymać rosnący chaos moralny i fale emigracji zarobkowej. Wszak “ wielu mądrych to zbawienie świata, a król rozumny to szczęście narodu”. (Księga Mądrości 6. 24).

Piotr Wojciechowski

Winnipeg 22 czerwca 2010.

 

20 czerwca grupa polonijna z Winnipegu ukończyła prace nad posadzeniem 96 dębów ku upamiętnieniu poległych w locie do Katynia 10 kwietnia 2010 (fot. Helena Nikodem).

 

 

  Polscy artyści tryumfują
 

Korekta.

Okazuje się że  w artykule zatytułowanym Polscy artyści tryumfują z poprzedniego tygodnia, zostało zamieszczone niewłaściwe zdjęcie. Tutaj jest poprawne zdjęcie.

 

 

 

 Wstrząsające rewelacje szwajcarskiego bankiera

 

Wstrząsające rewelacje szwajcarskiego bankiera

 

Wywiad ze szwajcarskim bankierem przeprowadzony w Moskwie 30.05.2011 r., który gorąco polecamy wszystkim czytelnikom.

- Czy możesz powiedzieć coś o twojej pracy w szwajcarskim systemie bankowym?

- Przez wiele lat pracowałem w szwajcarskich bankach. Zostałem mianowany jako jeden z wysokich rangą dyrektorów jednego z największych banków szwajcarskich. W pracy byłem zaangażowany w płatnościach, w bezpośrednich wypłatach w gotówce człowiekowi, który zabił prezydenta obcego państwa. Byłem na spotkaniu, na którym podjęto decyzję wypłaty gotówki mordercy. To dało mi straszny ból głowy i niepokoiło moje sumienie. To nie był jedyny przypadek, który był naprawdę zły, ale był najgorszy.

Było to polecenie wypłaty na zlecenie zagranicznych tajnych służb, napisane ręcznie, wydanie polecenia wypłaty określonej kwoty na rzecz osoby, która zabiła najwyższego przywódcę obcego państwa. I to nie był jedyny przypadek. Otrzymaliśmy kilka takich odręcznych listów od obcych tajnych służb, z poleceniem wypłaty gotówki z tajnych kont, na finansowanie rewolucji czy zabijanie ludzi. Mogę potwierdzić to, co John Perkins napisał w swojej książce „Confessions of an Economic Hit Man” („Wyznania ekonomicznego snajpera”). Tam naprawdę istnieje tylko system i szwajcarskie banki są zaangażowane w takie przypadki.

- Książka Perkinsa została również przetłumaczona na rosyjski i jest dostępna na rynku. Czy możesz powiedzieć który to bank i kto za to odpowiadał?

- Był to jeden z 3 najważniejszych szwajcarskich banków w owym czasie, i był to prezydent kraju z trzeciego świata. Ale nie mogę podać zbyt wiele szczegółów, gdyż będą mogli mnie łatwo znaleźć, jeśli podam nazwisko prezydenta i nazwę banku. Będę ryzykował życiem.

- Nie możesz również nazwać żadnej osoby z tego banku?

- Nie, nie mogę, ale mogę zapewnić, że to miało miejsce. W pokoju podczas spotkania było kilka osób. Człowiek kierujący fizyczną wypłatą gotówki przyszedł do nas i zapytał, czy może wypłacić tak dużą kwotę w gotówce danej osobie, i jeden z dyrektorów wyjaśnił sprawę, a wszyscy pozostali wyrazili zgodę, że może to zrobić.

- Czy były to częste przypadki? Czy był to rodzaj lewej kasy?

- Tak. Był to specjalny fundusz w specjalnym miejscu w banku, dokąd przychodziły wszystkie zakodowane listy z zagranicy. Najważniejsze listy były napisane ręcznie. Musieliśmy je rozszyfrowywać i w nich było polecenie wypłaty określonej sumy w gotówce, z kont przeznaczonych na egzekucję osób, finansowanie rewolucji, strajków, wszelkiego rodzaju partii. Wiem, że pewne osoby z grupy Bilderberga brały udział w takich poleceniach. Myślę, że to one dawały rozkaz egzekucji.

- Czy możesz podać rok albo dekadę kiedy to miało miejsce?

- Wolałbym nie podawać dokładnie roku, ale były to lata 1980.

- Czy ta praca sprawiała ci problemy?

- Tak, miałem bardzo duży problem. Nie mogłem spać przez wiele dni, i po jakimś czasie odszedłem z banku. Gdybym dał ci zbyt wiele szczegółów, znaleźliby mnie. Kilka tajnych służb z zagranicy, przewaznie anglo-języcznych, wydawały rozkazy finansowania nielegalnych działań, nawet zabicia osób, przez szwajcarskie banki. Musieliśmy wypłacać zgodnie z instrukcjami obcych mocarstw za zabijanie osób, które nie stosowały się do poleceń Bilderbergów czy IMF, czy np Banku Światowego.

- To o czym mówisz jest wstrząsającą rewelacją. Dlaczego czujesz potrzebę mówienia o tym teraz?

- Ponieważ Bilderbergowie spotykają się w Szwajcarii. Ponieważ sytuacja na świecie staje się coraz gorsza. I ponieważ największe szwajcarskie banki biorą udział w tych nielegalnych działaniach. Większości tych operacji nie ma w zestawieniach bankowych. Jest to wielokrotność tego, co jest faktycznie deklarowane. Nie podlega ani audytowi, ani podatkom. Liczby te mają wiele zer. To ogromne sumy.

- Są to miliardy?

- Dużo więcej, biliony, bez audytów, nielegalne i poza systemem podatkowym. Mówiąc ogólnie, jest to grabienie wszystkich. Oznacza to, że większość zwykłych ludzi płaci podatki i przestrzega prawa. Ale to co się dzieje tutaj, jest całkowicie sprzeczne ze szwajcarskimi wartościami, takimi jak neutralność, uczciwość i dobra wiara. Na spotkaniach, w których uczestniczyłem, dyskusje były całkowicie w sprzeczności z naszymi zasadami demokratycznymi. Musisz wiedzieć, że większość dyrektorów banków szwajcarskich już nie jest osobami lokalnymi, ale z zagranicy, przeważnie Anglosasi, albo Amerykanie, albo Brytyjczycy, oni nie respektują naszej neutralności, nie szanują naszych wartości, są przeciwni naszej bezpośredniej demokracji, tylko wykorzystują szwajcarskie banki jako nielegalne metody.

Używają oni ogromnych pieniędzy stworzonych z niczego i niszczą nasze społeczeństwo i niszczą ludzi na całym świecie, tylko ze względu na chciwość. Chcą zdobyć władzę i zniszczyć całe kraje, takie jak Grecja, Hiszpania, Portugalia czy Irlandia, i Szwajcaria będzie jedną z ostatnich w kolejce. A oni wykorzystują Chiny jako pracujących niewolników. I ktoś taki jak Josef Ackermann, który jest obywatelem Szwajcarii i najważniejszym człowiekiem w niemieckim banku, i używa swojej pozycji dla chciwości i nie szanuje zwykłych ludzi. Ma sporo spraw sądowych w Niemczech i teraz w Stanach Zjednoczonych. Jest Bilderbergiem i nie troszczy się o Szwajcarię, ani o żaden inny kraj.

- Czy mówisz, że niektóre z osób, o których wspomniałeś, będą uczestniczyły w nadchodzącym spotkaniu Bilderbergów w czerwcu w St Moritz?

- Tak.

- Więc to oni są obecnie na pozycji władzy?

- Tak. Mają do dyspozycji ogromne pieniądze i wykorzystują je do niszczenia całych krajów. Niszczą nasz przemysł i budują go w Chinach. Z drugiej strony, otworzyli bramy do Europy dla wszystkich chińskich produktów. Europejscy robotnicy zarabiają coraz mniej. Prawdziwym celem jest zniszczenie Europy.

- Czy według ciebie spotkanie Bilderbergów w St Moritz ma wartość symboliczną? Ponieważ w 2009 roku byli w Grecji, w 2010 w Hiszpanii, i zobacz co się stało w tych krajach. Czy to znaczy, że Szwajcaria może spodziewać się czegoś złego?

- Tak. Dla nich Szwajcaria jest jednym z najważniejszych krajów, gdyż tam jest tak dużo kapitału. Spotykają się tam, ponieważ poza innymi rzeczami, chcą zniszczyć wszystkie wartości, na których opiera się Szwajcaria. Dla nich stanowi przeszkodę, że nie jest w UE i nie ma euro, nie jest całkowicie kontrolowana przez Brukselę itd. Odnośnie wartości, nie mam na myśli dużych szwajcarskich banków, ponieważ one już nie są szwajcarskie, większością z nich kierują Amerykanie. Ja mówię o prawdziwym szwajcarskim duchu, który miłują i podtrzymują zwykli ludzie.

Pewnie, ono ma wartość symboliczną, jak powiedziałeś, w przypadku Grecji i Hiszpanii. Ich celem jest to, by tworzyli rodzaj ekskluzywnego klubu elitarnego, mającego całą władzę, a wszyscy inni mają być biedni i zrujnowani.

- Czy według ciebie celem Bilderbergów jest stworzenie rodzaju dyktatury globalnej, kontrolowanej przez wielki korporacje światowe, gdyby już nie istniały suwerenne państwa?

- Tak, i Szwajcaria jest jedynym miejscem, jakie zostało z bezpośrednią demokracją, i stanowi dla nich przeszkodę. Wykorzystują szantaż „zbyt duży by upadł” jak w przypadku UBS, by zadłużyć nasz kraj, tak jak zrobili z wieloma innymi. W końcu może w Szwajcarii chcą zrobić to samo, co zrobili w Islandii, zbankrutować wszystkie banki i kraj.

- I wprowadzić ją do UE?

- Oczywiście. UE jest pod żelaznym uściskiem Bilderbergów.

- Co według ciebie mogłoby powstrzymać ich plan?

- Cóż, i to jest właśnie powodem tego, że z tobą rozmawiam. To jest prawda. Prawda to jedyna droga. Wpuśćmy światło na tę sytuację, ujawnijmy ich. Oni nie lubią reflektorów. Musimy stworzyć transparencję w przemyśle bankowym i na wszystkich szczeblach społeczeństwa.

- Czyli mówisz, że jest dobra strona szwajcarskiego przemysłu bankowego, i jest kilka dużych banków, które sprzeniewierzają się systemowi bankowemu dla nielegalnej działalności.

- Tak. Duże banki szkolą swoich pracowników w wartościach anglosaskich. Szkolą ich w chciwości i bezwzględności. Chciwość niszczy Szwajcarię i wszystkich innych. Jako kraj mamy większość najuczciwiej działających banków na świecie, jeśli spojrzysz na małe i średniej wielkości banki. To duże działają globalnie i stanowią problem. One już nie są szwajcarskie i nie uważają się za takie.

- Czy uważasz, że dobrą rzeczą jest to, że ludzie ujawniają Bilderbergów i pokazują kim naprawdę są?

- Myślę, że sprawa Straussa-Kahna to dla nas dobra okazja, gdyż pokazuje, że ci ludzie są skorumpowani, chorzy na umyśle, tak chorzy, że pełno w nich zboczeń, które trzymają w ukryciu na ich polecenie. Niektórzy z nich, tacy jak Strauss-Kahn, gwałcą kobiety, inni są sado-maso, czy pedofilami, wielu wyznawców szatana. Kiedy wchodzisz do niektórych banków, widzisz symbole satanistyczne, jak np Rotszyld Bank w Zurychu. Ci ludzie są kontrolowani szantażem z powodu swoich słabości. Oni albo muszą wykonywać rozkazy, albo zostaną ujawnieni, zniszczeni, a nawet zabici. Reputacja Straussa-Kahna została nie tylko zniszczona przez media, on może zostać zabity również dosłownie.

- Skoro Ackermann jest w komitecie sterującym Bilderbergami, czy myślisz, że jest tam wielkim decydentem?

- Tak, ale jest tam wielu innych, jak Lagarde, który prawdopodobnie zostanie następnym szefem MFW, również członek Bilderbergów, potem Sarkozy i Obama. Oni mają nowy plan ocenzurowania internetu, gdyż internet jest jeszcze wolny. Chcą go kontrolować i wykorzystują terroryzm czy jakiś inny powód. Nawet mogą zaplanować coś strasznego, po to by mieć pretekst.

- Więc tego się obawiasz?

- To nie tylko obawa, ale pewność. Jak powiedziałem, wydają rozkazy zabicia, więc są zdolni do dokonywania strasznych rzeczy. Jeśli uważają, że tracą kontrolę, jak np to powstanie w Grecji i Hiszpanii i być może Italia następna, to mogą zrobić następne Gladio. Byłem blisko sieci Gladio. Jak wiesz, to oni rozpoczęli terroryzm opłacany pieniędzmi Amerykanów, żeby kontrolować system polityczny Italii i innych krajów europejskich. Odnośnie mordu Aldo Moro, zapłaty dokonano w tym samym systemie, o jakim ci już powiedziałem.

- Czy Ackermann był częścią tego systemu wypłat w szwajcarskim banku?

- (Uśmiech)… ty jesteś dziennikarzem. Przyjrzyj się jego karierze i jak szybko doszedł do szczytu.

- Co według ciebie można zrobić by im przeszkodzić?

- Jest wiele książek, które wyjaśniają tło i łączą punkty, jak ta Perkinsa, o której wspomniałem. Ci ludzie mają już swoich snajperów, którym płacą za zabijanie. Niektórzy dostają pieniądze przez szwajcarskie banki. Ale nie tylko, mają zorganizowany system na całym świecie. A ujawnienie tego opinii publicznej, są gotowi zrobić wszystko by zatrzymać kontrolę. I mówię wszystko.

- Ujawniając moglibyśmy ich zatrzymać?

- Tak, przedstawiając prawdę. Za przeciwników mamy prawdziwych bezwzględnych zbrodniarzy, również zbrodniarzy wojennych. To gorsze niż ludobójstwo. Oni są gotowi zabić miliony ludzi, po to by zostać przy władzy i sprawować kontrolę.

- Czy możesz wyjaśnić, według ciebie, dlaczego zachodnie mass media mniej lub więcej zupełnie przemilczają sprawę Bilderbergów?

- Dlatego, że jest porozumienie między nimi i właścicielami mediów. Nie mówisz o tym. Oni je kupują. Również niektóre najważniejsze osobistości z mediów zaprasza się na spotkania, ale mają powiedziane by nie pisały nic o tym co widzą lub słyszą.

- Czy w strukturach Bilderbergów jest wewnętrzny krąg, który zna plany, i większość, która wykonuje rozkazy?

- Tak, jest wewnętrzny krąg, wyznawcy satanizmu, i są też naiwni, czy słabiej poinformowani. Niektórzy nawet myślą, że robią coś dobrego, zewnętrzny krąg.

- Jak mówią ujawnione dokumenty i ich oświadczenia, Bilderberg w 1955 roku zdecydował stworzyć EU i euro, więc podjęli ważne i dalekosiężne decyzje.

- Tak, i wiesz o tym, że Bilderberg założył książę Bernard, były członek SS i partii nazistowskiej, pracował również dla IG Farben, filii produkującej cyklon B. Ten drugi gość był szefem Occidental Petroleum, który miał ścisłe związki z komunistami w Związku Sowieckim. Ta dwójka działała na obie strony, ale naprawdę ci ludzie to faszyści, którzy chcą kontrolować wszystko i wszystkimi, a każdy kto stanie im na drodze, jest usuwany.

- Czy system wypłat, który wyjaśniałeś, jest poza normalnymi operacjami, zamknięty (compartmentalized) i tajny?

- W tych szwajcarskich bankach zwykli pracownicy nie wiedzą co się dzieje. Jest to jak własny tajny dział banku. Jak powiedziałem, te operacje są poza sprawozdaniem bilansowym, bez żadnego nadzoru. Niektóre z nich mieszczą się w tym samym budynku, inne poza. Mają własnych strażników i specjalny teren, do którego dostęp mają tylko upoważnione osoby.

- W jaki sposób trzymają te instrukcje poza międzynarodowym systemem Swift?

- Niektóre były na listach Clearstream i na początku były prawdziwe. Zawierały fałszywe nazwiska, by wierzono, że cała lista jest fałszywa. Cóż, oni też popełniają błędy. Pierwsza lista była prawdziwa i z niej możesz dowiedzieć się wiele rzeczy. Są ludzie, którzy wykrywają nieprawidłowości i prawdę, i oni to mówią. Później oczywiście są sprawy sądowe i ci ludzie zmuszani są do milczenia.

Najlepszym sposobem na powstrzymanie ich jest powiedzenie prawdy, rzucić na nich światło. Jeśli ich nie zatrzymamy, skończymy jako niewolnicy.

- Dziękuję ci za tę rozmowę.

Rozmawiał: Peter Odintsov
Tłumaczenie: Ola Gordon
Źródło oryginalne:
Новый день
Źródło polskie:
Stop Syjonizmowi

http://wolnemedia.net/gospodarka/wstrzasajace-rewelacje-szwajcarskiego-bankiera/

 

 

 

   Księgarnia Gazety Polskiej - "Warto Rozmawiać?" - promocja książki
Promocja książki "Czy jeszcze "Warto rozmawiać"? zorganizowana przez Księgarnię Gazety Polskiej oraz Wydawnictwo M - Muzeum Powstania Warszawskiego 29.06.2011. O kulisach zdjętego z anteny TVP programu opowiadają bohaterowie książki: Jan Pospieszalski, Paweł Nowacki, Maciej Pawlicki oraz Sylwia Krasnodęmbska, która spisała relacje redakcyjnych kolegów. Spotkanie prowadzi red. nacz. Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz.

 


 

 

   Film Tomka Bagińskiego promujący polską prezydencję


 

 

 

  Tworzenie się nowego porządku świata cz 37.          Index
"Dziwni ludzie z dziwnymi mocami" to temat dzisiejszego wydania w tworzeniu się nowego porządku świata. Gdzieś na dalekiej Jawie znajduje się człowiek, który leczy ludzi energią wytworzoną przez jego własne ciało. Kiedy leczy swoich pacjentów potrzebny jest drugi człowiek, który musi trzymać pacjenta aby nie spadł z łóżka  w wyniku wstrząsów ciała wywołanych przepływem energii. Ten nieznany nikomu uzdrowiciel, potrafi zapalić papier przez zbliżenie swojej ręki, jak też zatrzymać pocisk z wiatrówki ręką. Ludzie których dotyka poraża prądem itd.   Twierdzi że jest on normalnym człowiekiem a swoje zdolności nabył drogą medytacji. Twierdzi że każdy może posiadać takie zdolności. Jeśli to byłaby prawda, to dzisiejsza medycyna byłaby całkiem nie potrzebna. Przekonaj się sam/a oglądając poniższy film.
 
 

 

  Turystyka -Pieniński Park Narodowy

Zaczerpnięte z http://www.poland.gov.pl/Pieninski,Park,Narodowy,7730.html
 

Pieniński Park Narodowy

 

Pieniński Park Narodowy jest parkiem górskim, położonym 120 km na południe od Krakowa. Do parku najłatwiej dojechać z Krakowa drogą w kierunku Zakopanego, w Nowym Targu skręcając na Krościenko.

Park pieniński utworzono na obszarze Pienin, górskiego masywu o długości 35 km i szerokości 6 km. Zainteresowanie ochroną przyrody w rejonie Pienin sięga lat 20 XX wieku, kiedy utworzono w Czorsztynie rezerwat florystyczny. Roślinność parku pienińskiego jest wyjątkowo bogata. Występuje tu 167 gatunków roślin górskich w tym dwa endemity: pszonak pieniński i mniszek pieniński. Liczne są storczyki, na łąkach oglądać można ciemiężycę zieloną, roślinę o pięknych, dużych liściach. Najlepszym miesiącem do oglądania kwiatów i roślin jest czerwiec. Duże ssaki są w Pieninach nieliczne za to łąki pienińskie słyną z obfitości motyli, z których najbardziej znany jest występujący tylko tutaj niepylak Apollo.

W Pieninach wytyczono kilkanaście kilometrów tras turystycznych. Najpopularniejsze są szlaki na Trzy Korony (982 m n.p.m.) i Sokolicę (747 m n.p.m.). Z platformy widokowej na Trzech Koronach rozciąga się niezwykły widok na przełom Dunajca, Tatry, Gorce i Beskid Sądecki. Największą atrakcją turystyczną Pienin jest spływ Dunajcem, jednym z najpiękniejszych w Europie przełomów rzecznych. Spływ rozpoczyna się w miejscowości Kąty a kończy w Szczawnicy lub w Krościenku. Najciekawszy odcinek przełomu Dunajca przez Pieniny położony jest między Kątami a Szczawnicą. Długość spływu wynosi 18 km, czas trwania ok. 2 godz. 20 minut (odcinek Kąty – Szczawnica). Szczegółowe informacje na temat spływu można znaleźć na stronie www.flisacy.com.pl /EN, DE, FR, RU, IT/. Przełom Dunajca można również pokonać pieszo lub rowerem szlakiem wiodącym wzdłuż rzeki tzw. drogą pienińską.

Dodatkowe atrakcje w okolicy Pienińskiego Parku Narodowego:
  • Zamki w Niedzicy i Czorsztynie;
  • Bacówki z pyszną bryndzą, buncem, oscypkami i żentycą;
  • Wąwóz Homole w Jaworkach;
  • Dawna cerkiew grekokatolicka w Jaworkach;
  • Ośrodek narciarski Palenica z widokiem na Tatry, latem z kolejką grawitacyjną dla dzieci;
  • Park linowy w Krościenku;
  • Czerwony Klasztor po słowackiej stronie.

Baza noclegowa oferuje cały wachlarz usług turystycznych od campingów przez kwatery agroturystyczne po hotele. Atrakcją jest możliwość noclegu na zamku w Niedzicy. Zakwaterowanie dostępne jest w każdej miejscowości: Szczawnicy, Krościenku, Sromowcach Wyżnych i Niżnych, Czorsztynie i Niedzicy.

 

 

 

 

 

   Humor

Popsuty zamek błyskawiczny

 

 

 

 


 
 

 

S  P  O  N  S  O R

 

 

  Upadek światowego systemu monetarnego cz. 59

  5 miejsc gdzie nie należy być kidy dolar upadnie
  Włoskie banki spadają na giełdzie
  Ameryka otwiera rezerwy ropy naftowej - 30 milinów baryłek
  Połowa uchdźców świat ucieka z powodu wojen z Ameryką
  PIIGS- 616 miliardów dolarów bomba czekającya na ekspolzję
  Obcinanie świadczeń w New Jersey zaczęło się oficjalnie
  Zamożni, zamożniejsi w kryzysie
  Okupacja Grecji przez bankierów
  Inflacja w Australii 5%
  Hiszpania wprowadza cięcia
  Dolar przestaje być oficjalną walutą w wymianie pomiędzy Rosją i Chinami


 
  Wydarzenia w Grecji


 


 

 

 

 Kącik kulinarny Lucy Michalak

 

 

 

 

 

Grillowanie

Zbliża się okres, kiedy coraz częściej myślimy o grillowaniu.

Polędwica na bagietce z grillowanymi warzywami

600 g polędwicy wołowej
1 bagietka
2-3 łyżki masła
2 szt. papryki mix
1 cukinia
1 czerwona cebula
olej

Polędwicę pokrój na steki o grubości 2 cm, oprósz przyprawą do grilla klasyczny, posmaruj olejem. Warzywa pokrój na części, oprósz przyprawą grill klasyczny, wszystko odstaw na kilka godzin w chłodne miejsce. Smaż mięso i warzywa na ruszcie tylko jeden raz z każdej strony. Przed podaniem upiecz grzanki posmarowane masłem wymieszanym z przyprawą grzanki złociste i upiecz na ruszcie.

 

 

 

 Ciekawostki

 Grand Canyon
 


Zdjęcie Christian Mehlführer
35 zdjęć
 

 

 

 

  Manitoba- Czerwiec w fotografii

Fot. Bogdan i Alicja Fiedur

 

 


 

 

 

 

   Ogłoszenia

 


 


 


 

 

 


Translate this page - Note, this is automated translation meant to give you sense about this document.
 

 

maj 2011

 czerwiec 2011
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
 

 

 


Zapisz się na naszą listę
Email
Imie i nazwisko

 

 

Spis Książek Biblioteki SPK
Polsat Centre
Człowiek Roku 2008

 

Polskie programy telewizyjne w Twoim domu 17 kanałów

TVP1, TVP2, TVN, TVN24, TVN7, Polsat, Polsat2 ,TV Polonia, TVPuls, Eurosport, Polsatsport, Discovery, History, Cartoon, TV4, Viva,TRWAM

IPMG to system który umożliwi Ci stały odbiór tych programów To nie jest Slingbox czy Hava Potrzebny Telewizor, IPMG box, Router i internet
Box kosztuje 200CDN, miesięczna opłata 50CDN i jednorazowa opłata za aktywacje 50CDN Dzwoń na
282-2090 do Janusza
 

 

 

Czyszczenie Wentylacji
Duct cleaning


1485 Wellington Avenue
Winnipeg, MB, R3E OK4
Phone: (204) 284-6390
Cell: (204) 997-2000
Fax: (204) 284-0475
email

clean@advancerobotic.com

Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę

 

 

 


Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę 


 

Irena Dudek zaprasza na zakupy do Polsat Centre Moje motto: duży wybór, ceny dostępne dla każdego, miła obsługa. Polsat Centre217 Selkirk Ave Winnipeg, MB R2W 2L5, tel. (204) 582-2884

Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę
 

 

 189 Leila Ave
WINNIPEG, MB R2V 1L3
PH: (204) 338-9510

 Kliknij tutaj, aby wejść na stronę gdzie można pobrać nagrania HYPERNASHION za darmo!!!
 


 

Royal Canadian Legion
Winnipeg Polish Canadian Branch 246
1335 Main St.
WINNIPEG, MB R2W 3T7
Tel. (204) 589-m5493


 “Klub 13”
Polish Combatants Association Branch #13
Stowarzyszenie Polskich Kombatantów Koło #13
1364 Main Street, Winnipeg, Manitoba R2W 3T8
Phone/Fax 204-589-7638
E-mail: club13@mts.net
www.PCAclub13.com


Zapisz się…
*Harcerstwo
*Szkoła Taneczna S.P.K. Iskry
*Zespół Taneczny S.P.K. Iskry
*Klub Wędkarski “Big Whiteshell”
*Polonijny Klub Sportowo-Rekreacyjny
 

Interesujące filmiki

 
Tłusty czwartek

 
Walentynki 2011

  
"A Christmas Opus" Koncert kolęd
Sylwester 2010


Chopin With Friends


Obchody Niepodleglosci Polski w Winnipegu


Pasterka 2010 - Winnipeg


Życzenia Bożonarodzeniowe 2010


Wybory zarządu KPK o. Manitoba   


Wieczór poetycko-muzyczny


Wystawa "ART Confrontations#11


Jesień w Manitobie


Droga Krzyżowa


Tragedia Smoleńska


Wizyta marszałka senatu
Bogdana
Borusewicza


Z wizytą u Sokalskich


Pieczenie świni


Royal,Polish Canadian Legion Jubileusz


Zabawa dożynkowa


104 Lata Istnienia SokolaChoinka u Sw. Jana Kantego


Świąteczny Koncert Szkoły
i Zespołu Sokół

"A Christmas Opus"
Ostatnia Próba Przed Koncertem