17 listopada 2011 | <<< Nr 198 >>>

   W tym numerze
   
Do Redakcji
Wydarzenia warte odonotwania
Wiadomości z Polski
W hołdzie Madonnom polskim - Witold Marcinów
Święto Niepodległości - Wręczenie nagród
Porozmawiajmy. Jerzy Bibik & Tom Malkiewicz
Zaduszkowe wspomnienia wojny i powstania warszawskiego
11 shocking things you now realize to be true
Co się kryje pod płaszczykiem “charytatywnej”
działalności Jerzego Owsiaka
dr Marek Bartelik nowym przewodniczącym
Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków
Sztuki w Paryzu.
Diaspora- Narodziny polskiej emigracji do Kanady 1940-1960
Polska młodzież zneutralizować się nie da -
prof. Piotr Jaroszyński
Jak działają główne media
Tworzenie się nowego porządku świata cz 50
Turystyka-Galeria socrealizmu
Humor
Upadek światowego systemu monetarnego cz 72
Kącik kulinarny Lucy Michalak
Ciekawostki
Manitoba - Listopad w fotografii
Kalendarz Wydarzeń
Polsat Centre
Kącik Nieruchomości  
Czyszczenie wentylacji - Duct Cleaning

 


 


  Do Redakcji

 

Witam serdecznie

Wasza strona www.polishwinnipeg.com bardzo mi się spodobała i wydaje mi się,
ze spotka się także z zainteresowaniem odwiedzających naszą stronę. Chcę
zapytać czy byłoby możliwe umieszczenie na waszej stronie linka do
www.polonia-polacy.de w zamian ja bardzo chętnie umieszczę link do waszej
strony u nas.

Pozdrawiam
Sebastian
 


Informuje że Dyżur Konsularny będzie miął miejsce 26-27-go Listopada w PTG Sokół Winnipeg, Vice Konsul Pan Andrzej Janik potwierdził ta datę. Godziny urzędowania podamy do końca tego tygodnia.

Z szacunkiem,

Marian Jaworski 


 


 

European Union Film Festival - Toronto, November 17 - 30, 2011.

 

Konsulat Generalny RP w Toronto serdecznie zaprasza na VII Edycję Festiwalu Filmowego Unii Europejskiej
przygotowanego przez Konsulaty Generalne oraz Instytuty Kultury krajów Unii Europejskiej w Toronto.

Festiwal odbędzie się w dniach 17 – 30 listopad 2011 r. w The Royal Cinema, 608 College Street, Toronto.

 

Wstęp jest bezpłatny.

Szczegóły dotyczące projekcji filmów z 24 krajów Unii Europejskiej znajdziecie Państwo w załączniku oraz na stronie http://www.eutorontofilmfest.ca/


 

Johannes Möller - GFA Winner Classical Guitar Recital

Location: University of Manitoba, Marcel A. Desaultels Faculty of Music, in Eva Clare Hall (65 Dafoe Rd.)

Tuesday, November 22nd, 2011 @ 7:30 pm.

Free Admission

 

Johannes Möller - Classical Guitar Masterclass

Location: University of Manitoba, Marcel A. Desautels Faculty of Music - Eva Clare Hall (65 Dafoe Rd.)

Date: Wednesday, November 23rd @ 2 pm

Free Admission
Szanowni Państwo,

 

Gorąco polecamy uwadze pierwszą aplikację mobilną MSZ dla podróżujących Polaków.

iPolak to mobilna wersja książkowego poradnika „Polak za granicą”, wydawanego przez MSZ od 1996 roku, najpierw w formie książkowej, a później udostępnianego w wersji internetowej. Teraz informacje przydatne w każdej podróży są dostępne także w wersji mobilnej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych stało się tym samym pierwszą instytucją państwową w Polsce, która stworzyła aplikację przeznaczoną dla urządzeń mobilnych - smartfonów iPhone oraz urządzeń iPod i iPad.

Można ją pobrać za darmo z platformy AppStore

 

Aplikacja iPolak ułatwi dotarcie lub kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi za granicą, wskaże na mapie drogę do najbliższej z nich.
Można w niej znaleźć także najbardziej aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ, porady jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak dopełnić procedur wizowych lub co należy zrobić w trudnych sytuacjach podczas wyjazdów.

Dzięki iPolakowi uzyskamy porady dla kierowców, informacje dotyczące ubezpieczeń przydatnych w czasie podróży, dane demograficzno-geograficzne o krajach świata, czy informacje walutowe.

 

To dopiero początek działań MSZ związanych z tworzeniem aplikacji mobilnych. W przyszłości iPolak będzie dostępny także w wersjach na platformy BlackBerry OS oraz Android.

 

Zobaczcie Państwo jak to działa http://www.youtube.com/user/PolandMFA#p/u/0/g4e5Hekvql8
Serdecznie zachęcamy do korzystania z tego poradnika.
Referat ds. Współpracy z Polonią
Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej
2603 Lakeshore Blvd. W, Toronto, ON M8V 1G5
Tel: +1 416 252 5471
Faks: +1 416 252 0509
www.torontokg.polemb.net
www.msz.gov.pl
www.poland.gov.pl
M
am zaszczyt przedstawić Państwu książkę Pani prof. dr Hanny Ceglińskiej-Leśnodorskiej pt. "Wybitni Polacy w dziejach świata".

 

Publikacja ta, ma na celu promocję Polski, po przez dokonania Polaków. Jednocześnie, jest złożeniem hołdu wybitnym Polakom, z których wszyscy powinniśmy być dumni. W książce, znajdują się biografie 40 naszych Rodaków, którzy mieli wpływ na rozwój cywilizacyjny, kulturalny, naukowy świata. Jest to, niezwykle ciekawa lektura dla tych wszystkich, którzy utożsamia się z naszym krajem i choć mieszkają poza jego zagranicami nie zapominają o swojej narodowości. Dla młodego pokolenia Polonii, może być pomocna w budowaniu postaw i tożsamości narodowej w różnych zakątkach świata. Dlatego też pozycja ta, może być rozpowszechniania zarówno w Domach Polonii, jak i szkołach czy bibliotekach polskich. Fakt, że książka, jest napisana także w języku angielskim i niemieckim, pozwala również na zapoznanie się informacjami w niej zawartymi przez środowiska lokalne w jakich żyją nasi Rodacy.

 

Kto, tak naprawdę wie, że gdyby nie wynalazek Jana Czochralskiego - silikon krzemu, dziś nasz świat wyglądał by zupełnie inaczej, bo nie było by internetu i całego przemysłu elektronicznego. Ile osób wie że, to Polak wynalazł wycieraczki do samochodu, zbudował pierwszą kolej na wysokości 4000 m n.p.m., stworzył przemysł filmowy w Hollywood, czy skonstruował pojazd księżycowy ?

 

Przedmowę napisał Pan Prezydent Lech Wałęsa, drugi po Papieżu najbardziej rozpoznawalny Polak na świecie.

 

Autorka Hanna Ceglińska-Leśnodorska jest profesorem nauk humanistycznych, dziennikarką, wykładowczynią. Autorką książek m.in. "Kobiety takie jak my", "Kolor we wnętrzach", licznych artykułów i scenariuszy; przeprowadziła cykl wywiadów z kobietami które były prezydentami i premierami; działa aktywnie na rzecz promocji polski; zajmuje się aktywizacją zawodową kobiet. Jest członkiem wielu stowarzyszeń i organizacji kobiecych zarówno w Polsce jak i na świecie; m.in. Prezesem Fundacji "Europa Kobiet - Instytut Europejski", członkiem B.A. Foundation Law & Rights; współpracuje z The Associated Country Women of The World (ACWW). Za działalność na rzecz kobiet w 2003r. otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, a w 2006r. prestiżową nagrodę przyznawaną przez B.A. Foundation Law & Rights.

 

Publikacja jest oprawiona w twardą szytą oprawę, a treść merytoryczna, wydrukowana na papierze kreda 125 g i liczy 115 stron, formatu A4 z pełną opcją "kolor 4+4".

 

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt. W załączeniu tej wiadomości przesyłam ogólne informacje na temat książki.

 

Z poważaniem
Katarzyna Sitko
Fundacja "EUROPA KOBIET-INSTYTUT EUROPEJSKI"
ul. Świętokrzyska 16/1
00-050 Warszawa
Tel: 48-022- 826-43-49
Fax: 48-022- 826-43-75

 

 

 
 

 

Kawa z Gandorema Zielona
Herbata z Gandorema
Czekolada do picia za Gandorema
Kawa Late z Gandorema
I inne napoje lecznicze

Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę

 

 


   Wydarzenia warte odonotwania

 

 


Madonny

 

 


Zabawa Royal Canadian Legion

 

 


Na Kornerze

 

 


Ewa Tarsia

 

 

 


Nowy Rok - Royal Canadian Legion

 

 

 


Nowy Rok - Sylwester - SPK

 

 

    Wiadomości z Polski
Przygotwane przez Tadeusza Michalaka
źródło Donosy


  

Na Święto Niepodległości

Prezydent Bronisław Komorowski wygłosił piękne przemówienie przy Grobie Nieznanego Żołnierza. 'Nie świętujmy dnia niepodległości przeciwko sobie, świętujmy ten dzień razem'.

 

No a w Warszawie

na placu Konstytucji zaczął się Marsz Niepodległości, organizowany przez ONR i Młodzież Wszechpolska. Tamże blokadę marszu postanowili zorganizować Anty. Policja postanowiła nie dopuścić do starcia obu grup. Wtedy Kwiat obydwu grup/'zupełnie niestowarzyszeni z obydwoma grupami'(tak mówią Grupowi) zaatakował policje. Ostro. Zatrzymano 200 osób, 40 policjantów zostało rannych, są spore straty materialne. Uprzednio, na Nowym Świecie, grupa Anty, wraz z przybyłymi na gościnne występy członkami niemieckiej Antify, zaatakowała członków grupy rekonstrukcji wydarzeń historycznych, (bo wzięli ich za narodowców a to znaczy nacjonalistów a to znaczy faszystów a to znaczy...). Tu też interweniowała policja. Bojówkarze schronili się w lokalu Krytyki Politycznej. Krytyka uroczyście odcięła się od bojówkarzy. `Nikt ich nie zapraszał'. Policja informuje, że 92 osoby spośród 200 zatrzymanych to Niemcy. Cóż, rozbrajanie Niemców na ulicach 11 listopada to warszawska specjalność od roku 1918.

 

A w reszcie Polski

w większości miejscowości - 11 listopada bez burd.

 

 

Minister finansów Jacek Rostowski

przedstawił trzy wersje budżetu na 2012. Bo, jak powiedział, 'były błędy polityków europejskich i upieranie się przy polskim zakładanym 4% wzrostu PKB byłoby nieroztropne'. Pierwszy scenariusz: 'umiarkowane spowolnienie'. Wzrost PKB 3.2%. Drugi: 'średnie spowolnienie: 2.5%. Trzeci: recesja. Spadek PKB o 1%. 'Tu nie wyobrażam sobie by można było uniknąć podwyżek podatków', powiedział minister. A kiedy wybór wersji? Rząd zadecyduje w grudniu. Jak już powstanie nowy. Ostatnie wiadomości: powstanie 18 listopada.

 

Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka

na pytanie dziennikarza GW, ‘czego oczekuje od premiera' powiedział: 'że zaskoczy pozytywnie i zapowie reformy. To nieprawda, że polskie finanse publiczne są w głębokim kryzysie. Ale czasy są takie, że nie wystarczy nie być w kryzysie. Trzeba 'latać jak orzeł a lądować jak Wrona' (to ten dzielny pilot, który niedawno gładko posadził wielkiego Boeinga z 220 pasażerami na Okęciu - bez podwozia).

 

W mediach spekulacje o składzie rządu

Sensacje wzbudziła wieść, że ministrem sprawiedliwości ma zostać Jarosław Gowin. Ministrem zdrowia ma być Bartosz Arlukowicz, ministrem sportu Joanna Mucha (wcześniej mówiono, że Sławomir Nowak), szefem nowego ministerstwa cyfryzacji Michal Boni. Stanowiska mają zachować ministrowie: Jacek Rostowski, Radosław Sikorski, Elżbieta Bienkowska, a także Waldemar Pawlak (także wicepremier) i Marek Sawicki.

 

Z okazji Dnia Służby Zagranicznej

prezydent Komorowski spotkał się ze służbą dyplomatyczną i MSZ i podziękował za ich działania w sprawowaniu polskiej prezydencji. Wręczył odznaczenia państwowe wieloletnim dyplomatom i pracownikom MSZ, m.in. Jackowi Najderowi i Bogusławowi Winidowi. Odznaczenia przyznano też najsłynniejszemu naszemu skoczkowi Adamowi Małyszowi i pianiście Rafałowi Blechaczowi.

 

 

 

Ziobro, Kurski i Cymański,

wyrzuceni z PiS mają w piątek stanąć przed sądem koleżeńskim PiS. Cała trójka odwołała się od decyzji o ich wykluczeniu z partii. Uchwala o ich wyrzuceniu ma się uprawomocnić w piątek.

 

Świętokrzyscy posłowie żądają

żeby Beata Kempa złożyła mandat poselski. Kempa przystapila do klubu Solidarna Polska wraz z 16 poslami PiS popierajacymi 'ziobrystów'. Zapowiedzieli oni, że jeśli PiS cofnie decyzję o wykluczeniu Ziobry, Kurskiego i Cymańskiego rozwiążą klub. Świętokrzyscy posłowie PiS domagają się oddania mandatu przez Kempę, jeśli pozostanie ona w klubie Solidarna Polska.

 

Dobre notowania prezydenta Komorowskiego

Ponad 2/3 Polaków (68%) dobrze ocenia działalność prezydenta, przeciwnego zdania jest tylko 16%. Najwięcej zadowolonych z działań Komorowskiego jest wśród zwolenników PO (93%), ale dużo też wśród zwolenników SLD (84%), PSL (81%), Ruchu Palikota (73%), a nawet wśród wyborców PiS więcej jest zadowolonych (45%) niż niezadowolonych z prezydenta (39%). Takie są wyniki listopadowego sondażu CBOS.

 

Teatr Bajka w Warszawie,

którego właściciel od dawna nie płacił aktorom i pracownikom, a jakiś czas temu zniknął, ma 4 mln zł długu i nie stać go na upadłość. Wg orzeczenia warszawskiego sądu gospodarczego obecny majątek nie wystarcza nawet na postępowanie upadłościowe.

 

Straty po zamieszkach w dniu 11 listopada

to 250 tys. zł - policja i ok. 2 mln - TVN, której to stacji spalono wóz transmisyjny. Organizatorzy Marszu Niepodległości i blokad Kolorowej Niepodległej wzajemnie oskarżają się o odpowiedzialność za zamieszki w trakcie manifestacji.

 

Sport

W meczu towarzyskim w Poznaniu polscy piłkarze wygrali z Węgrami 2:1.

Jutro (17 XI) mają zostać powołane

komisje sejmowe. Klub PO ma pokierować 11 komisjami, PiS - 7, PSL i Ruch Palikota - 2 (w tym Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży), SLD i Solidarna Polska - 1.

 

     

 

 

 

S  P  O  N  S  O R

 

  W hołdzie Madonnom polskim - Witold Marcinów.

Krótki reportaż z wystawy w Polskim Stowarzyszeniu Muzealnym „Ogniwo”

W hołdzie Madonnom polskim.

W hołdzie polskim wizerunkom Matki Boskiej została w „Ogniwie” [w Winnipegu] zaprezentowana wystawa fotografii przedstawiających nic innego jak dzieła sztuki wszelakiej, zarówno ludowej jak i prawdziwie artystycznej, związane z głęboko zakorzenionym w polskiej kulturze kultem maryjnym.
 

Stworzone z tęsknoty

 Autor wystawy, Mirosław Weichsel to imigrant-fotograf, przybyły do Kanady w 1991, urodzony zaś w  Kamiennej Górze. Swoje prywatne studio w Winnipegu otworzył w roku 1997. Jest laureatem nagrody „Merit Award” za swoją serię fotografii „Równiny”(„Flatlands”). Wystawiany był w wielu lokalnych i międzynarodowych galeriach, w tym w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Jak sam zaznacza w „Słowie od autora” zamieszczonym w hali wystawy, stworzył ową serię fotografii zainspirowany tęsknotą za rzeczą tak, w jego mniemaniu, zwykłą dla Polaków jak kult Matki Boskiej. Pomysł na serię owych wizerunków narodził się w jego umyśle w latach 2009/2011 podczas wizyty w ojczyźnie.

Jego celem nie była jednak sucha praca dokumentatora, lecz pełna subtelnej ekspresji sztuka artysty. „Moim celem nie było ani realistyczne udokumentowanie danego obrazu, ani związanej z nim lokacji. Wręcz przeciwnie, aspirowałem do stworzenia wizualnej interpretacji złożonych, personalnych emocji i wspomnień które pobudzane są przez każdy z obrazów Madonny” zapewnia autor.
 

Uchwycić świętość
 

Seria składa się z kilkunastu fotografii i zadziwia swoja różnorodnością, kontrastem i asymetrią kompozycji jako całości. Autor bowiem nie ograniczył się do zaprezentowania nam dzieł tak słynnych (i sztampowo nudnych) jak Madonna Częstochowska, którą każdy Polak zna, lecz wyszedł poza szlaki przetarte stopami niestrudzonych pielgrzymów i skoncentrował się na Madonnach ogółowi nieznanych. Nie ograniczył się on też tylko do obrazów. Możemy wszak podziwiać i fotografie rzeźb, i struganych ludowych figurek i wspaniałych, złoconych neogotyckich malowideł.

Jednak cały efekt tych prac możemy odebrać dzięki środkom graficznym jakich fotograf użył by przekazać nam swe własne idee. Jako, że idąc za słowami autora, seria ma dla niego bardzo personalny wymiar, kłopotem może być docieczenie cóż też „autor miał na myśli”. Musimy więc, chcąc nie chcąc, porzucić ten główny dylemat uczniów kierunków humanistycznych i postarać się o własną interpretację dzieł.

A interpretować jest co, jak i można robić to na różne sposoby. Niektóre wizerunki przytłaczają majestatem rozognionych kolorów, gammą barw przywodząca na myśl wręcz maniackie zatopienie się w wierze i modlitwie. Inne bledną w białej mgiełce, tracąc wyrazistość i rzeczywistość przedstawienia, naprawiając widza subtelnym mistycyzmem. Inne przytłaczają mroczna paletą barw, nadając Madonnom niemalże wyglądu starożytnych Bogiń(co jest, moim zdaniem, ciekawe, zwłaszcza w połączeniu z  drewnianą kompozycją oryginalnego dzieła. Czyżby autor w jakiś sposób nawiązywał do Słowiańskich korzeni twórców wizerunku?)

Moją szczególną uwagę zaś zwróciły dwie fotografię. Jedna z efektem zbutwienia, nadgnicia i zblednięcia, przywodząca na myśl degenerację kultu Matki Boga, a może i religii jako takiej? Inny, był obrazem poniekąd „pustym w środku”, gdzie sfotografowana została złota rama, otoczenie, wspaniałe szaty, lecz brak było w nich postaci Jezusa i Maryi. Czyżby autor sugerował nam tym ślepotę wiernych, zapatrzonych w bogactwa kościoła a gubiących prawdziwą wiarę, oślepionych blaskiem złota?

Cóż, interpretować można Madonny na wiele sposobów, najlepiej będzie zrobić to samemu zamiast opierać się na moich przypuszczeniach, do czego zachęcam.
 

Kto ujrzy obraz Matki?

Do kogo ta wystawa „trafi”? Do kogo jest skierowana? Cóż, przede wszystkim do katolików. Ateista nie znajdzie tam specjalnie nic dla siebie, gdyż mimo że zdjęcia same w sobie można ocenić jako dobre, to cały swój urok odkrywają w połączniu z ich kontekstem i tematem, który dla osoby niewierzącej będzie błahy i nieistotny. Z przykrością muszę też stwierdzić, że młodzi ludzie nie zwalą się do „Ogniwa” z okrzykiem „O Matko Boska!” i zachwytem w oczach, bo taka już ich natura, że mało który nastolatek przedkłada ikony nad, powiedzmy, plakaty Justina Biebera (przez co smutek mój granic nie zna). Zaś starsza polonia, lub osoby szczególnie wrażliwe artystycznie z pewnością mogą uznać za wartą zobaczenia.

Jako seria stworzona dla polonijnej sceny artystycznej Madonny z pewnością otrzymają pozytywną recenzję. Złośliwiec rzekłby, że dla Polaków wszystko co ma na sobie nabazgrany wizerunek Matki Boskiej musi być święte(wliczając niezliczone „cudowne ściany” czy inne patelnie), lecz, mówiąc nawet z perspektywy takiego ignoranta i amatora w dziedzinie sztuki jakim jest autor tego tekstu, wystawa jest przecież ciekawa i godna poświęcenia tych kilku minut, gdyż więcej na jej obejrzenie nie potrzeba(kontemplacji znaczeń i interpretacji można oddać się w wygodnym fotelu w domu). Jako, że każdy przejaw polskiej kultury w Kanadzie polonię cieszyć powinien, cieszmy się i z Madonn, zwłaszcza że są one rzetelnym pokazem artyzmu wielokrotnie docenianego fotografa.

 

                                                                                                                                                                Witold Marcinów.

 

 

 

 

   Święto Niepodległości - Wręczenie nagród

13 Listopada wi siedzibie PTG Sokół odbyła się uroczystość Święta Niepodległości Polski zorganizowana przez KPK okręg Manitoba. Podczas uroczystości wręczono dyplomy i odznaczenia dla zasłużonych działaczy dla środowiska polonijnego.

 


Odśpiewanie hymnu Polski i Kanady

ks. Krystian Sokal - inwokacja

 

Więcej zdjęć...

 

 

 

 

   Porozmawiajmy. Jerzy Bibik & Tom Malkiewicz

 


 

Irena Dudek zaprasza na zakupy do Polsat Centre Moje motto: duży wybór, ceny dostępne dla każdego, miła obsługa. Polsat Centre217 Selkirk Ave Winnipeg, MB R2W 2L5, tel. (204) 582-2884

Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę
 

 

  Zaduszkowe wspomnienia wojny i powstania warszawskiego

W piątek 11-go listopada Federacja Polek w Kanadzie, Ogniwo 7 zorganizowała wieczór poetycki z okazji wojny i powstania warszawskiego. Spotkanie odbyło się w restauracji Polonez.
Spotkanie zaaranżowała dr Monika Czarnecka

 

 

  Więcej zdjęć...

 

 

 

 

 

 

 

 

S  P  O  N  S  O R

 

  11 shocking things you now realize to be true

#1 - Most of the honey you buy in the grocery store contains no actual honey whatsoever

It's true, the so-called "honey" isn't even technically honey. Most of it is made of cheap "mystery" sweeteners, illegally imported from China, right under the nose of the FDA.

http://www.naturalnews.com/034123_h...
http://www.naturalnews.com/034102_h...

#2 - The fluoride that's dripped into municipal water supplies is actually a highly toxic industrial chemical byproduct

This scam is exploding in the faces of all the ignorant dentists and doctors who have been pushing this poison for years. Once again, they were wrong; the "conspiracy theorists" were right.

http://www.naturalnews.com/033753_w...
http://www.naturalnews.com/031547_f...
http://www.naturalnews.com/031602_f...

#3 - Flu vaccines often contain live flu viruses and actually cause the flu as a way to worsen the flu season and scare more people into buying vaccines

It's also true with MMR vaccines, which cause the measles. Flu vaccines are the greatest medical hoax that has ever been perpetrated on the world:

http://www.naturalnews.com/033998_i...
http://www.naturalnews.com/033816_s...
http://www.naturalnews.com/029641_v...
http://www.naturalnews.com/031043_f...

#4 - Ron Paul is deliberately stripped out of mainstream news reports, online polls and debate coverage in order to "game the system" against him

The power elite don't really want "fair and open" elections in America, you see. It's all about rigging the system to make sure a globalist puppet gets elected instead of a Man of the People.

http://www.naturalnews.com/033528_R...
http://www.prisonplanet.com/realcle...
http://www.prisonplanet.com/cnbc-ca...

#5 - The United States government openly trafficks illegal guns into Mexico as a way to causegun violence in the USA

It all seemed so very clever until they got caught, and now it just seems flatly criminal. So why can the federal government run illegal guns and nothing happens to them, but if you or I do it, we go to prison for a long, long time?

http://www.naturalnews.com/032934_A...
http://www.naturalnews.com/033802_F...
http://counterthink.com/Fast_and_Fu...

#6 - Prestigious U.S. hospitals are widely engaged in black market organ trafficking and organ transplants

And why not? It's profitable, and they can claim they're "saving lives!" Make no mistake: the organ transplant industry is steeped in dark, psychopathic criminal activity.

http://www.naturalnews.com/028994_o...
http://www.naturalnews.com/034060_o...

#7 - The child sex slave industry is huge, highly profitable, and found everywhere across America (and the world)

You wouldn't have believed this, probably, until the whole Penn State scandal recently made headline news around the world. As everybody now knows, Penn State sports officialsroutinely raped young children, even pimping them out to other criminal rapists who paid big money to rape young boys. This went on for 15 years right inside a prestigious university, right here in America.

Are you shocked? You shouldn't be. Alex Jones has been sounding the alarm about this for
a decade. Nobody listened to him. They couldn't believe it was real. People would rather bury their heads in the sand than face reality.

And yet, this Penn State scandal just scratches the surface. The far deeper horrifying truth of all this is that
Child Protective Services routinely kidnaps young American children and sells them into sex slavery -- so-called "white slavery." That story has not yet been covered by the mainstream media.

http://www.naturalnews.com/032501_M...
http://abcnews.go.com/US/penn-state...
http://www.prisonplanet.com/archive...
http://www.cnn.com/2011/11/10/justi...
http://www.pennlive.com/midstate/in...

#8 - Commercial chickens are routinely fed arsenic, and commercial cows are routinely fed chicken poop

Oh, you didn't know that? When you eat conventional beef, you're eating meat from cows who created that meat by consuming chicken poop. Yumm! Can I have some more poop on that burger, please?

http://www.naturalnews.com/032659_a...
http://www.naturalnews.com/000987.html
http://www.naturalnews.com/028675_b...

#9 - "Natural" foods and cereals are routinely made with genetically modified ingredients

Oh, you thought "natural" meant better than organic? Non-GMO? Stop getting suckered by the cereal companies and dishonest food conglomerates. Know what you're really eating:

http://www.naturalnews.com/033838_b...
http://naturalnews.tv/v.asp?v=15C9C...

#10 - The global banking industry is a criminal racket that steals wealth from working class People and redistributes it to the global wealthy elite

You wouldn't have believed this five years ago, but now, looking at your own bank account, the job you lost, the house you can't sell and the health care you can't afford, it's all sinking in: The global financial system is an engineered con that suckers working-class people into giving up all their wealth, piece by piece, until they die bankrupt. Indentured servitude...

http://www.naturalnews.com/News_000...
http://www.naturalnews.com/025672_m...
http://www.prisonplanet.com/goldman...

#11 - The U.S. government routinely conspires with pharmaceutical giants to conduct criminal, inhumane medical experiments on innocent people

Recent revelations about the U.S. government's secret medical experiments in Guatemala are just the tip of the iceberg here. Dr. Jona Salk, inventor of the polio vaccine, also ran unethical medical experiments on people. In fact, the entire history of modern medicine (pharmaceuticals, vaccines, chemotherapy and more) is something of a "house of horrors" of inhumane medical experiments on innocent victims.

http://www.naturalnews.com/033483_G...
http://www.naturalnews.com/031564_J...
http://www.naturalnews.com/033988_a...
http://www.naturalnews.com/019189.html
http://www.naturalnews.com/019187.html

What else is true?

Ever wonder what else might be true about our world that you never would have believed just a few years ago? Maybe it's time you started reading books by Jim Marrs or even David Icke.

Now is a good time to start listening to the
Robert Scott Bell Show on www.NaturalNewsRadio.com where you'll also hear news from Patrick Timpone.

Perhaps it's time we all started
questioning history, medicine, corporate science, banking institutions and all governments. Discard your blinders.

Maybe it's time we opened our eyes to reality and stopped lying to ourselves about the depth of corruption and evil in our world. And why would we do that? Because
that's the first step to positive revolution where we work together to create a better world... a world where such criminality and suffering is ancient history.

Accept reality, in other words... and then CHANGE it for the better.

Open your eyes at the following websites:
www.NaturalNews.com
www.AlternativeNews.com
www.InfoWars.com
www.LewRockwell.com
www.CCHRint.org
www.ActivistPost.com

 

 

 

 189 Leila Ave
WINNIPEG, MB R2V 1L3
PH: (204) 338-9510

 

 

   Co się kryje pod płaszczykiem “charytatywnej
   działalności Jerzego Owsiaka

W sobotę, 21 października w studio radiowym CKJS 810 w Winnipegu miała miejsce promocja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy J. Owsiaka. W komentarzach apoteozujących cel i zasługi tej Orkiestry dla dobra społecznego w Polsce uzupełniali się trzej przedstawiciele KPK Okręgu Manitoba i “producent” programów dla Radio Polonia. Pani -  Przewodnicząca KPK – podjeła niezłomne postanowienie przeszczepienia na grunt polonijny pomysłów WOŚP, mających na celu zbieranie funduszy dla potrzebujacych. Akcja została wyznaczona na 20 stycznia 2012 r. Intencje – można powiedzieć – niewątpliwie szlachetne, gdyz biednych, chorych, samotnych i opuszczonych nawet w społecznościach wysoko rozwiniętych nie ubywa, lecz przybywa. Należy jednak zapytać o szczerość tych intencji. Promocja WOŚP w studio radiowym była jednostronnym aktem uwielbienia. Pominięto zupełnie bardzo złe konotacje związane z wydatkowaniem zbieranych funduszy jak i z awanturniczą, antykatolicką i antypolską działalnością J. Owsiaka. Jakby na potwierdzenie tego, następnego dnia, w niedzielę 22 października, podczas Mszy Św. transmitowanej przez TV Polonia, biskup kielecki K. Ryczan przypomniał skrywaną przez prorządowe media prawdę, że tylko mały procent zebranych przez WOŚP datków pieniężnych przeznacza się na deklarowane cele. Przemilcza sie fakt, że największa organizacja charytatywna jaką jest katolicka Caritas-Polska zbiera przez cały rok, a nie od wielkiego dzwonu, dziesięciokrotnie więcej niż renomowana WOŚP. Zebrani w studiu zupełnie pominęli szeroką bibliografię prasową dotyczącą zachowań i dokonań idola medialnego Owsiaka, zwanego “Jurkiem”.  Tymczasem wystarczy na stronach internetowych poniższych tylułów  wypisać hasło “Jerzy Owsiak”, a ukaże sie ponad sto artykułów na jego temat. Największy katolicki Tygodnik Niedziela ma ich 51, Nasz Dziennik – 23, Bibuła – 12, Fronda – 11. To jeszcze nie wszystkie. Podkreślić należy, że działalność Owsiaka postrzegana tu jest jako wywrotowa, skierowana przeciw polskości, kulturze i tradycji katolickej, przeciw ładowi moralnemu w rodzinie, społeczności, w narodzie. Z racji obfitości wymienionych tu materiałów źródłowych przytaczamy tylko niektóre opinie.

1)      Ewa Polak Pałkiewicz, Pożegnanie “Ozonu”, Niedziela 34/2006. - “(Owsiak) uprawia socjotechnikę, serwując młodym “klimaty”, które oni “łykają” (…) Pytania o efekt, który nieuchronnie nastąpi, gdy wrócą do domu, organizator imprezy uznaje za nudziarstwo, ale ponieważ wie, że duchowa pustka musi być czymś zapełniona, zaprasza na Przystanek Woodstock sektę Hare Kryszna – oficjalnie uznaną przez Parlament Europejski za szczególnie niebezpieczną. Hare Kryszna zaprasza młodzież do udziału w procesjach, oferuje tanie posiłki, wabi do swojej świątyni, z której dobiegają dźwięki modlitwy i mantry. Ludzie nie wiedzą, że uczestniczą w rytuałach sekty. Ten krypto-przekaz oceniam jako bardzo subtelną, ale niebezpieczną promocję Hare Kryszna.” 

2)      Lech Antoni Kujawski, “Od kłamstwa do nienawiści”, Nasz Dziennik 28-29 sierpnia 2010, “Wresting”. - “Gdzieś na peryferiach polityki, ale jako postać w tej mierze bardzo ważna, funkcjonuje Jerzy Owsiak, który pod przykrywką akcji humanitarnej każe młodym ludziom tarzać się w błocie w sensie dosłownym, fizycznym, ale także moralnym (“Róbta co chceta”). Jego działalność realizuje pewien postulat środowisk masońskich, by łączyć gesty charytatywne z drenażem postaw moralnych i światopoglądowych. To także oparte jest na wyrafinowanym kłamstwie medialnym.”

3)      Ks. Stanisław Małkowski, “Konieczne egzorcyzmy…” , Bibuła, 25 października 2011. “Telewizja publiczna wzięła na siebie (poprzez promocję “Nergala”, Owsiaka) zadanie ideologiczne: protegowanie pewnych postaw, zachowań i poglądów, które narzucane ludziom mają przekształcić osobowość i relacje międzyludzkie w myśl założeń ideologicznych takich, które sprzyjałyby podważaniu sensu kultury chrześcijańskiej, patriotyzmu, polskiej tradycji i tych wspólnot, które w Polsce są: małżeńskiej, rodzinnej, parafialnej, kościelnej czy w szerszym czy w węższym sensie. Otóż najwyraźniej chodzi tu o kształtowanie nowego człowieka. Innego człowieka niż ten jaki zgodnie z taradycją i kulturą od wieków był kształtowany przez proces wychowania, przez proces edukacji, przez obecność w kręgu rodzinnym, sąsiedzkim, społecznym, parafialnym, zawodowym, wszelkim narodowym. Chodzi najwyraźniej o to, żeby człowieka wyrwać z tych wspólnot, w których był na mocy polskiej kultury, tradycji i wiary i włączyć w jakieś nowe układy, ktore nie mają charakteru wspólnoty. Jest to raczej wspólnictwo.”                               

4)        “ Internauci przeciwko Owsiakowi”, Fronda, 1 września 2010. - “Nie wszystkich zachwyca XVIII Finał WOŚP. Przeciwnicy inicjatywy Owsiaka umieszczają w internecie grafiki ośmieszające WOŚP, a także zachęcają do wsparcia innych działań charytatywnych. Przykładowo na portalu społecznościowym Facebook pojawił się profil “Nie wspieram Owsiaka (anty WOŚP)”. Jego twórcy piszą, iż jest to Grupa dla wszystkich, u których medialna szopka napędzana przez Owsiaka powoduje odruchy wymiotne, a swoje pieniądze wolą przeznaczyć na prawdziwe akcje charytatywne. Przeciwnikom WOŚP przeszkadza przede wszystkim medialne nadmuchiwanie imprezy Owsiaka, przez co zapomina się o wielu inicjatywach, które pomagają przez cały rok, a nie tylko w pierwszą niedzielę stycznia.”

5)      “Arłukowicz z Owsiakiem…”, Nasz Dziennik, 8 stycz. 2010. “Wiceprezydent Białegostoku Tadeusz Arłukowicz nie widzi nic złego w tym, że podczas Finału WOŚP w jego mieście wystąpi satanistyczny zespół KAT (zaakceptowany przez J. Owsiaka). Teksty zespołu dotyczą: a) buntu wobec Boga (tytuły utworów – Czas zemsty, Noce szatana, Diabelski dom), b) magii i okultyzmu, c) kpiny z Kościoła katolickiego (Szydercze zwierciadło), d) elementów filozofii Nitschego (głównie Bastard) – ulubionego filozofa Adolfa Hitlera. Aby stwierdzic satanistyczny charakter zespołu wystarczy zresztą sięgnąć do jego tekstów. Oto fragment jednego z nich: “Devil Szatan, Szatan! Zagłada hien, Zagłada strugi lat Modlitw na cześć w krwi skąpanych ciał. Devil Szatan, Szatan! Myśl słowa drąży łeb, Twój łeb Szatan. Z nim konać. Nawet żyć!”  Tyle wystarczy.

Jeżeli Władze KPK Okręgu Manitoba myślą poważnie o przeszczepieniu na grunt polonijny bardzo kontrowersyjnych metod i zachowań związanych z działalnością WOŚP J. Owsiaka, to jako organizacja pragnąca uchodzić za wiarygodną powinna również poczuwać się do uczciwego informowania społeczności polonijnej. Tymczasem na odsłonę promocji J. Owsiaka i jego WOŚP, do studio radiowego zeszli się pojętni uczniowie premiera Tuska – mistrza tzw. “PIJARU”, którzy uraczyli nas kolorowaniem rzeczywistości przy pomocy manipulowania faktami. Niewykluczone, że inicjatorzy wspomnianego przedsięwzięcia mogą dostąpić zaszczytu pozowania do wspólnego zdjęcia z Owsiakiem w stroju satanisty, bo i w takiej pozie ich idol się reklamował.

Jesteśmy zdecydowanie przeciwni tego typu akcjom “charytatywnym”, noszącym wyraźne znamiona kamuflażu. (P.W.)

Polonijne Stowarzyszenie Patriotyczne w Winnipegu.

Sygnatariusze: Jadwiga Dziachan, Stanisław Dziachan, Małgorzata Leligdowicz, Andrzej Leligdowicz,Beata Jojnowicz, Jolanta Tran, Maria Trzaskowska, Jadwiga Paprocka, Bogdan Paprocki, Teresa Wojciechowska, Piotr Wojciechowski, Zofia Urbanik, Adam Urbanik, Grzegorz Zając, Marian Zając.

Winnipeg 3 listopada 2011 r.

Otrzymują: Redakcja “Głosu Polskiego”, polishwinnipeg.com, organizacje i parafie polonijne w Winnipegu.

 

 

 


Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę

 

 

 

  Diaspora- Narodziny polskiej emigracji do Kanady 1940-1960
  Index

Polki do wojska

   Czas płynął, życie uciekinierek w Montrealu powoli się stabilizowało. Dzieci przechodziły z klasy do klasy, montre-alczycy nadal okazywali Polkom dużo życzliwości, kontynuując ulgi w opłatach szkolnych i wspomagając potrzebujących odzieżą zimową przygotowaną dla dzieci angielskich i zalegającą składy komitetów charytatywnych. Znajomość języka francuskiego była mile widziana przez Quebekczyków i sprzyjała znalezieniu pracy wśród francuskojęzycznej ludności. Niektóre Polki zaprzyjaźniły się z Kanadyjkami, z którymi dzieliły się wiadomościami o wojnie i od których dowiadywały się o różnych dorywczych pracach zarobkowych. Zmieniał się także skład uchodźczych rodzin. Dorastający chłopcy kończyli szkoły, zgłaszali się do polskiego wojska i odpływali do Anglii

Kontynuj...

 

 

Czyszczenie Wentylacji
Duct cleaning


1485 Wellington Avenue
Winnipeg, MB, R3E OK4
Phone: (204) 284-6390
Cell: (204) 997-2000
Fax: (204) 284-0475
email

clean@advancerobotic.com

Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę

 

  dr Marek Bartelik nowym przewodniczącym  
   Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków
   Sztuki w Paryzu.

PARIS.- The International Association of Art Critics has elected its new President, Dr. Marek Bartelik, during the General Assembly that took place in Asunción, Paraguay, on October 20th, 2011. Dr. Bartelik succeeds Yacouba Konaté from Ivory Coast, who served as AICA’s President since October 2008. Dr. Bartelik is the XVth President of the Association. Previous Presidents include: James Johnson Sweeney (USA, 1957-1963), René Berger (Switzerland, 1969-1975), Jacques Leenhardt (France, 1990-1996), and Henry Meyric Hughes (United Kingdom, 2002-2008).

Dr. Bartelik was born in Olsztyn, Poland, and in 1985 moved to the United States, where he currently resides. He holds a Master of Science degree in Civil Engineering from Columbia University and a PhD in Art History from the Graduate Center of the City University of New York. He has been teaching modern and contemporary art at the Cooper Union for the Advancement of Science and Art in New York since 1996. He has also been a Visiting Professor at Yale and MIT. Dr. Bartelik is a Graduate Critic-in-Residence at the Maryland Institute College of Art in Baltimore. He has lectured nationally and internationally at, among other places, MoMA in New York and the Boston Museum of Art in Boston (USA), the Polish Academy of Science in Warsaw (Poland), the Municipal Museum in The Hague (Holland), the Museo National de Bellas Artes in Buenos Aires (Argentina), and the Pinacoteca in São Paulo (Brazil). He is a regular contributor to Artforum International, for which he wrote reviews from over twenty countries on five continents.

Accepting the current Presidency of AICA International, Dr. Bartelik stated in Asunción: “It is a great honor to be elected AICA’s new President; it is a great responsibility as well. I look forward to working with all our members on strengthening AICA as a vital platform for voicing important ideas about art and art criticism in our society. I would like to thank AICA’s members for giving me this unique opportunity to serve as the organization’s fifteenth President. With near 5000 art critics in over 60 countries around the world, AICA will continue setting highest standards of excellence in criticism.
ARTDAILY.ORG

 

 

 

  Polska młodzież zneutralizować się nie da -
  prof. Piotr Jaroszyński

 

 

 

  Jak działają główne media

 

 

  Tworzenie się nowego porządku świata cz 50.          Index
W Polsce oferowane są seminaria na temat nowej ekonomii.

Organizacja prowadząca to seminarium to bartersystem.pl, który mówi następująco o sobie.

 

Założona w roku 2000 Spółka Barter System Polska podjęła się pionierskiego wdrożenia projektu znanego w Europie od prawie stu lat.

Barter System jako narzędzie biznesowe dysponuje unikatową formułą wielostronnych rozliczeń barterowych ,które z jednej strony przypominają system kompensat ,a z drugiej rodzaj lokalnej waluty.

Efektem wdrożenia Barter Systemu w dowolnej firmie jest stała możliwość „płacenia” posiadanymi towarami lub usługami za rzeczy i usługi nabywane dotychczas za gotówkę.

Działania takie pozwalają na zatrzymanie gotówki w kasie firmy przy jednoczesnym zaspokojeniu potrzeb ,a to z kolei wpływa pozytywnie na przepływy pieniężne w firmie.

 

Dziś Barter Systemy jako narzędzie wsparcia dla małych firm funkcjonują na całym świecie.

Stara idea bezgotówkowego handlu unowocześniona o rozwiązania informatyczne oraz wielostronność rozliczeń znajduje coraz to szersze uznanie w środowisku małych przedsiębiorstw.

Polski Barter System to ponad pół tysiąca małych i średnich firm  , które wykorzystując nową biznesową drogę oszczędzają  prawie 7 mil złotych rocznie na wydatkach związanych z działalnością  firm i przedsiębiortstw .

Przyjmujemy wszystkich ! Od jednoosobowej działalności po firmy zatrudniające ponad sto osób ! 

Nasz system edukacyjny oraz networkowy rodzaj  budowania kontaktów, szybko owocują efektami w postaci nowych transakcji , których średnio rocznie rejestrujemy na poziomie  kilkunastu tysięcy.

Dzięki naszym usługom łatwo i szybko zagospodarujesz nadwyżki w Twojej firmie i zamienisz je na rzeczy potrzebne, które normalnie opłacasz gotówką!

 

Gwarantujemy :

-szybki dostęp do bazy nowych klientów.

-redukcję wydatków gotówkowych w Twojej firmie.

-wspieranie procesów inwestycyjnych w ramach kredytu kupieckiego.

-udział w spotkaniach roboczych oraz szkoleniowych.

-łatwy dostęp do rynków zagranicznych.

 

Po prostu sprawdz jak wykorzystuje to narzędzie kilkaset innych firm.

 

 

 

 

 

  Turystyka -Galeria socrealizmu

Zaczerpnięte z http://www.poland.gov.pl/Galeria,socrealizmu,8530.html

Galeria socrealizmu

W miejscowości Kozłówka, kilkanaście kilometrów od Lublina znajduje się jedyna w Polsce galeria socrealizmu. Socrealizm (realizm socjalistyczny), jako gatunek sztuki ogłoszony został przez Maksima Gorkiego w 1934 roku na zjeździe pisarzy w Moskwie. Od tej pory sztuka miała przyjąć realistyczną formę i socjalistyczny przekaz. W Polsce socrealizm obowiązywał od zjazdu Związku Zawodowego Literatów Polskich w Szczecinie w 1949 roku.

Galeria Socrealizmu mieści się w dawnej powozowni zespołu pałacowo-parkowego, który jest jedną z najbardziej reprezentacyjnych siedzib magnackich w Polsce. Należący do rodziny Zamoyskich pałac w Kozłówce pochodzi z połowy XVIII w., zbudowany w stylu późnego baroku był później rozbudowywany przez Konstantego Zamoyskiego.

W galerii socrealizmu w Kozłówce zgromadzono ponad 1600 rzeźb, obrazów i rysunków powstałych w I połowie lat 50-tych ubiegłego stulecia. Na zewnątrz wystawiono pomniki Włodzimierza Lenina, Juliana Marchlewskiego i Bolesława Bieruta.

W Kozłówce oprócz Galerii Socrealizmu zwiedzać można pałac, kaplicę pałacową, powozownię i ogród. Obiekt czynny jest od 29 marca do 13 grudnia w godzinach: 10 – 15 (od wtorku do piątku), 10 – 16 (sobota, niedziela). W poniedziałki galeria i pałac nieczynne.

www.muzeumzamoyskich.pl/mainpage!.htm

 

 

 

 

   Humor
A Kabaret Ani Mru Mru - Pierwszy raz cz.1

 


 

 


 

 

 

  Upadek światowego systemu monetarnego cz. 72

 Bezrobocie wśród młodzieży UK wzrosło do ponad miliona
 Następny kryzys będzie piekielny, i już jest za zakrętem

 

Korporacje obawiają się OccupyWallstreet

Niemcy wycofają się ze systemu Euro jeśli nie dostaną więcej
kontroli


 

 Kącik kulinarny Lucy Michalak

 

 

 

 

 

Przymarznięty pojemnik na lód

Pojemnik na lód nie będzie przymarzał do dna półki w zamrażarce, jeżeli posypiesz go odrobiną soli albo nalejesz kilka kropel wosku.

Usuwanie zapachów kuchennych

Do usunięcia nieprzyjemnych zapachów kuchennych wcale nie jest potrzebny specjalny odświeżający aerozol. Odrobina zmielonej kawy wysypana na gorącą płytę kuchenną albo skórka pomarańczy położona na płycie skutecznie pochłoną inne zapachy. Można też skropić płytę octem albo zagotować wodę z cynamonem bez przykrywania garnka.

Aromatyczny olejek w odkurzaczu

Jeśli chcesz, żeby w mieszkaniu roznosił się przyjemny zapach po odkurzaniu, wlej odrobinę pachnącego olejku ziołowego do filtra w odkurzaczu albo do worka na kurz.

 

 

 Ciekawostki
 

Zanim powstał radar

 

   


 

 

 

 

  Manitoba- Listopad w fotografii

 

Fot. Bogdan i Alicja Fiedur

 

 


 

 

 

 

   Ogłoszenia

 

 

Private piano and music theory lessons based on Royal Conservatory of Music curriculum (all levels) offered by Tadeusz Biernacki.
Please call 334-4441 or 791-5618.

 

 


 

SUMMER CREDIT COURSE - DISCOVER POLAND & CENTRAL EUROPE - SUMMER 2012

Program pobierz

 


 

Zespół Sokół z przyjemnością powiadamia swoich sympatyków, że DVD z koncertu Musicale Ach Te Musicale jest do nabycia u członków Zespołu lub w Centrum Polsat (217 Selkirk Ave). Cena DVD (dwa dyski) jest $17.00.

Wiecej infromacji moża otrzymac dzwoniąc na 895-2285.
Jerzy Bibik
Koordynator Występów.

 


 


 


 

 

 


Translate this page - Note, this is automated translation meant to give you sense about this document.
 

 

wrzesień 2011

 październik 2011
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
 

 

 


Zapisz się na naszą listę
Email
Imie i nazwisko

 

 

Spis Książek Biblioteki SPK
Polsat Centre
Człowiek Roku 2008

 

 

Czyszczenie Wentylacji
Duct cleaning


1485 Wellington Avenue
Winnipeg, MB, R3E OK4
Phone: (204) 284-6390
Cell: (204) 997-2000
Fax: (204) 284-0475
email

clean@advancerobotic.com

Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę

 

 

 


Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę 


 

Irena Dudek zaprasza na zakupy do Polsat Centre Moje motto: duży wybór, ceny dostępne dla każdego, miła obsługa. Polsat Centre217 Selkirk Ave Winnipeg, MB R2W 2L5, tel. (204) 582-2884

Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę
 

 

 189 Leila Ave
WINNIPEG, MB R2V 1L3
PH: (204) 338-9510

 Kliknij tutaj, aby wejść na stronę gdzie można pobrać nagrania HYPERNASHION za darmo!!!
 


 

Royal Canadian Legion
Winnipeg Polish Canadian Branch 246
1335 Main St.
WINNIPEG, MB R2W 3T7
Tel. (204) 589-m5493


 “Klub 13”
Polish Combatants Association Branch #13
Stowarzyszenie Polskich Kombatantów Koło #13
1364 Main Street, Winnipeg, Manitoba R2W 3T8
Phone/Fax 204-589-7638
E-mail: club13@mts.net
www.PCAclub13.com


Zapisz się…
*Harcerstwo
*Szkoła Taneczna S.P.K. Iskry
*Zespół Taneczny S.P.K. Iskry
*Klub Wędkarski “Big Whiteshell”
*Polonijny Klub Sportowo-Rekreacyjny