Polonia Winnipegu
 Numer 20

                      27 marca, 2008        Archiwa Home Kontakt

Wydawca


Bogdan Fiedur
Bogdan Fiedur
 

 

zapisz Się Na Naszą listę


Proszę kliknąć na ten link aby dotrzeć do formularza gdzie można zapisać się na listę dystrybucyjną i w przyszłości otrzymywać biuletyn bezpośrednio od nas.

Aby zapisać się szybko bez wypełniania formularza, proszę wysłać E-mail bez żadnego tekstu poprzez kliknięcie tego linku.

 

 

Przyłącz się

Jeśli masz jakieś informacje dotyczące polskich wydarzeń i chciałbyś albo chciałabyś podzielić się nimi z naszymi czytelnikami, to prześlij je do nas. Mile widziane są wywiady, felietony, zdjęcia i poezja. Proszę informować nas o wszystkich wydarzeniach polonijnych.

 

 

Promuj polonię

Każdy z nas może się przyczynić do promowania Polonii w Winnipegu w bardzo prosty sposób.  Mój apel jest aby dodać dwie linie do waszej stopki (signature) aby zacząć promować Polonijne wydarzenia w Winnipegu kiedykolwiek wysyłamy maila.

Tutaj są instrukcj
e jak dodać stopkę używając Outlook Express.

Kli
knij Tools-->Options --> Signatures

Zaznacz poprzez kliknięcie
Checkbox gdzie pisze

Add signature to all outgoing messages


W pole gdzie jest napisane Edit Signature proszę wpisać.

Polonijny link Winnipegu
http://www.polishwinnipeg.com

albo

Polish Link for Winnipeg
http://www.polishwinnipeg.com


Po tym kliknij Apply

I to wszystko. Od tej pory będziemy promować polskie wydarzanie w Winnipegu automatycznie kiedy wyślemy maila do kogoś. Wszystkie programy mailowe mają taką opcję tzw. signature i sposób jej dodania będzie bardzo podobny do tego co opisałem dla Outlook Express

Polonijny Biuletyn Informacyjny w Winnipegu

 

INDEX

WIADOMOŚCI  PROSTO  Z  POLSKI

Środa, 2008-03-26

Autorzy stanu wojennego chcą jawnego i szybkiego procesu
24 kwietnia Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosi, czy - zgodnie z wnioskami obrony - zwrócić do IPN sprawę autorów i wykonawców stanu wojennego, w tym Wojciecha Jaruzelskiego, Czesława Kiszczaka i Stanisława Kani. Oskarżeni chcieli wcześniej przesłuchania w charakterze świadków: Zbigniewa Brzezińskiego, Michaiła Gorbaczowa, a nawet Margaret Thatcher.
RFM FM

Zostajemy dłużej w Afganistanie
Misja polskich wojsk w Afganistanie zostanie przedłużona - poinformował w "Magazynie 24 godziny" szef MON Bogdan Klich. - Z tego co wiem, pan prezydent podpisał postanowienie w tej sprawie - powiedział. Bierzemy odpowiedzialność za jedną z prowincji.  Wszystko zostało uzgodnione zarówno w kraju jak i zagranicą - podkreślił Klich. Jak tłumaczy, taka decyzja oznacza, że Polska obejmie odpowiedzialność nad jedną z prowincji w Afganistanie.
TVN24

Polacy odkryli białko chroniące przed rakotwórczymi wirusami
Polacy odkryli białko chroniące przed rakotwórczymi wirusami powodującymi między innymi raka szyjki macicy. Ten naturalny mechanizm obrony przed nimi odkrył zespół doktora Macieja Łazarczyka podczas badań prowadzonych dzięki wsparciu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w Instytucie Pasteura. Odkrycie to pozwala na szukanie zupełnie nowych sposobów leczenia takich zakażeń.
RFM FM

Wtorek, 2008-03-25

Aborcji nie będzie - Polska głucha na apel Rady Europy
W Polsce panuje trudna zgoda do ustawy antyaborcyjnej. Nic tu zmienić nie można - tak Elżbieta Radziszewska, pełnomocnik rządu do spraw równego statusu, komentuje apel z Brukseli. Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy chce, by cztery kraje Unii Europejskiej, w tym Polska, złagodziły swoje stanowisko wobec aborcji i zezwoliły na oficjalne przeprowadzanie tych zabiegów.
RFM FM

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o dozorze elektronicznym
Przesunięcie na początek września 2009 roku terminu wejścia w życie ustawy umożliwiającej osobom skazanym za drobne przestępstwa odbycie kary w systemie tzw. dozoru elektronicznego zakłada nowelizacja, której projekt przyjął we wtorek rząd. Według obecnych zapisów ustawy prawo o dozorze elektronicznym miałoby zacząć obowiązywać od 1 lipca 2008 roku.
PAP

Poniedziałek, 2008-03-24

Prezydent poleci na Węgry wyczarterowanym samolotem
Prezydent Lech Kaczyński poleci na Węgry wyczarterowanym samolotem, bo oba samoloty rządowe TU-154 znajdują się w naprawie. Jednak jak powiedział sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński, nikt nie czyni zarzutu rządowi w tej sprawie, ponieważ "samolot ma prawo się popsuć".
PAP

Lany poniedziałek świętowali pod wodą
Ponad 30 poznańskich płetwonurków tradycyjnie świętowało lany poniedziałek pod wodą.
Od 21 lat nurkowie z wszystkich poznańskich klubów spotykają się w lany poniedziałek nad Jeziorem Strzeszyńskim, by pod wodą podzielić się świątecznym jajkiem.
IAR

Kraków lepszy od Dublina
Polscy hotelarze zaczynają wracać do kraju. W Irlandii czy Anglii płace w branży bardzo spadły, więc nasz rynek staje się konkurencyjny - mówi Jacek Czepczyk z Małopolskiej Izby Hotelarskiej. Na emigrantów czekają nowe miejsca pracy, które powstają niemal z dnia na dzień - pisze "Dziennik Polski". Polska branża hotelarska rozwija się najbardziej dynamicznie w całej Europie Środkowej i Wschodniej - ocenia Krzysztof Milski, prezes Polskiej Izby Hotelarstwa. Co roku przybywa w kraju około 100 nowych hoteli.
RFM FM

Zmarł dziennikarz radiowy Janusz "Kosa" Kosiński
Rano w Warszawie w wieku 64 lat zmarł dziennikarz muzyczny Janusz "Kosa" Kosiński. Był wieloletnim współpracownikiem Polskiego Radia i - ostatnio - znanego w Warszawie, Krakowie i Katowicach Antyradia.
PAP

Niedziela, 2008-03-23

Prymas Glemp: obchodzimy największe święto świata
Prymas Polski ksiądz kardynał Józef Glemp w homilii wygłoszonej w parafii w Nadarzynie koło Warszawy powiedział, że Niedziela Wielkanocna to największe święto świata. Daje ono szansę na odrodzenie, także duchowe.
Prymas Polski podkreślił, iż przestrzeganie 10 Przykazań Bożych gwarantuje poprawne relacje w społeczeństwie. Gdyby wprowadzono je do konstytucji i głęboko wcielono w nasze życie jako prawidło sumienia świat zmieniłby się i uprzedzał konsekwencje zmartwychwstania Chrystusa.
IAR

Chcą wezwać Polskę do legalizacji aborcji
Kraje, które dziś zakazują aborcji, powinny ją dopuścić – takie wezwanie zawiera raport Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy – ustalił "Wprost". Ma on być głosowany 16 kwietnia. To apel skierowany m.in. do Polski, Irlandii czy Malty, gdzie zabiegi przerywania ciąży są dopuszczone tylko w szczególnych wypadkach lub w ogóle.
Wprost.pl

TPN przekracza bariery językowe
„Caution!” – tabliczki z takim napisem już niedługo będzie można napotkać w Tatrach. Tatrzański Park Narodowy zdecydował, że wszelkie ostrzeżenia dla turystów będą umieszczane w dwóch językach – polskim i angielskim. Wszystko z powodu coraz większej liczby obcokrajowców, którzy są na bakier z parkowymi przepisami.
RFM FM

INDEX


Copyright © Polonijny Link Winnipegu
Kopiowanie w całości jest dozwolone bez zgody redakcji pod warunkiem nie dokonywania zmian w dokumencie.

23-845 Dakota Street, Suite 332
Winnipeg, Manitoba
R2M 5M3
Canada
Phone: (204)254-7228
Toll Free US and Canada: 1-866-254-7228