Polonia Winnipegu
 Numer 30

                    5 czerwca, 2008      Archiwa Home Kontakt

Wydawca


Bogdan Fiedur
Bogdan Fiedur
 

 

zapisz Się Na Naszą listę


Proszę kliknąć na ten link aby dotrzeć do formularza gdzie można zapisać się na listę dystrybucyjną i w przyszłości otrzymywać biuletyn bezpośrednio od nas.

Aby zapisać się szybko bez wypełniania formularza, proszę wysłać E-mail bez żadnego tekstu poprzez kliknięcie tego linku.

 

 

Przyłącz się

Jeśli masz jakieś informacje dotyczące polskich wydarzeń i chciałbyś albo chciałabyś podzielić się nimi z naszymi czytelnikami, to prześlij je do nas. Mile widziane są wywiady, felietony, zdjęcia i poezja. Proszę informować nas o wszystkich wydarzeniach polonijnych.

 

 

Promuj polonię

Każdy z nas może się przyczynić do promowania Polonii w Winnipegu w bardzo prosty sposób.  Mój apel jest aby dodać dwie linie do waszej stopki (signature) aby zacząć promować Polonijne wydarzenia w Winnipegu kiedykolwiek wysyłamy maila.

Tutaj są instrukcj
e jak dodać stopkę używając Outlook Express.

Kli
knij Tools-->Options --> Signatures

Zaznacz poprzez kliknięcie
Checkbox gdzie pisze

Add signature to all outgoing messages


W pole gdzie jest napisane Edit Signature proszę wpisać.

Polonijny link Winnipegu
http://www.polishwinnipeg.com

albo

Polish Link for Winnipeg
http://www.polishwinnipeg.com


Po tym kliknij Apply

I to wszystko. Od tej pory będziemy promować polskie wydarzanie w Winnipegu automatycznie kiedy wyślemy maila do kogoś. Wszystkie programy mailowe mają taką opcję tzw. signature i sposób jej dodania będzie bardzo podobny do tego co opisałem dla Outlook Express

Polonijny Biuletyn Informacyjny w Winnipegu

Powrót..
 

KONIEC R. SZK.2007/2008- ROZDANIE ŚWIADECTW W SOBOTNIEJ SZKOLE JĘZYKA POLSKIEGO IM JANA PAWŁA II

Dalszy ciąg uroczystego zakończenia roku szkolnego odbył się w sali parafialnej.
Kierownik szkoły pani Teresa Jasiewicz rozpoczęła uroczystość mottem szkoły :
" Tę pieśń, którą podjęliście z ust waszych rodziców, śpiewajcie tak, by podjęli ją z kolei z waszych ust wasi synowie i córki, a potem wasze wnuki..."


Nastepnie nagradzano uczniów najlepszych i tych którzy brali udział w konkursach. Uczniowie od wielu lat z sukcesami biorą udział w konkursach organizowanych przez  Fundację Adama Mickiewicza w Kanadzie w tym roku było aż 5 nagród.

 
Pani Lidia Kurek i kierownik szkoły Teresa Jasiewicz z laureatami konkursu Adama Mickiewicza: Monika Kita III nagroda,  Vanessa Malach III nagroda,  Gabriela Karabin III nagroda, Izabela Matusz II nagroda i Anna Mazur I nagroda

 

Nowy konkurs w którym uczniowie szkoły wzięli udział i otrzymali dyplomy to konkurs recytatorski zorganizowany prze Fundacje Władysława Reymonta z Toronto.


 


Kierownik szkoły Teresa Jasiewicz, Danuta Kwapiszewska i uczestnicy konkursu recytatorskiego :Samanta Siedlik, Magdalena Bujalski, Aneta Łos, Patryk Bujalski, Filip Kawalec, Natalia Weichseli  Alexsandra Kurowska

Nagrody otrzymali również najlepsi uczniowie szkoły:


Nagrodę
Natalii Długosz, za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce i aktywny udział w życiu szkoły wręczał Jerzy Bibik w imieniu Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości, które jest fundatorem nagrody (nagroda to statuetka oraz czek)

 

Sponsorem nagród z różnych okazji w szkole jest pan Marek Łos na zakończenie roku ufundował nagrody w imieniu męża nagrody wręczała Pani Wioletta Łos


Lindsy Pirrie uczennica klasy IX, za systematyczną naukę języka polskiego, pilność i wytrwałość,
Jennifer Karabin za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce w klasie I oraz Daniel Wiebe - za wzorowe zachowanie, sumienne przygotowanie do zajęć oraz wzorową frekfencje
 

Kongres Polonii Kanadyjskiej jest sponsorem nagrody dla Ucznia Roku przyznawanej za wybitne osiągnięcia w nauce, wzorowe zachowanie i postawę koleżeńską.


Uczennicą Roku 2007/2008 została Dominika Olko

Jak każdego roku szkoła żegna również absolwentów, w tym roku w klasie ósmej było pięć dziewcząt i pięciu chłopców. Ich nauczycielka Pani Lidia Kurek powiedziała, że lepszych uczniów wymarzyć sobie nie mogła.


Absolwenci szkoły z kierownikiem i wychowawczynią

Uroczyste zakończenie roku szkolnego zbiegło się z pożegnaniem Pani Teresy Jasiewicz, Kierownika Sobotniej Szkoły Języka Polskiego im Jana Pawła II. Pani Teresa Jasiewicz w polskiej szkole pracowała 18 lata ucząc języka polskiego a przez 5 lat wzorowo kierowała pracą Szkoły.

W imieniu Kongresu Polonii Kanadyjskiej podziękowania Pani Teresie za pracę na rzecz szkoły złożył vice prezes Pan Marian Jaworski


a w imieniu rodziców i uczniów Pan Siedlik, przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego.

 

Pani Teresa Jasiewicz powierzone jej  zadania wypełniała z wielkim oddaniem i zaangażowaniem po wielu latach pracy zdecydowała, że czas na odpoczynek więc Kongres Polonii Kanadyjskiej niechętnie przyjął jej rezygnację. Nowego kierownika Szkoły Jolantę Małek przedstawiła Pani Janina Senkałowska- koordynator do spraw szkoły Kongresu Polonii Kanadyjskiej


Janina Senkałowska i Jolanta Małek

Na tym uroczystym zakończeniu roku szkolnego pożegnano także Panią Stanisłąwę Kitę, która bezinteresownie wiele lat wzorowo prowadziła bibliotekę szkolną.


Na zdjęciu od lewej Janina Senkałowska, Jolanta Malek, Teresa Jasiewicz,
Stanisława Kita
i Marian Jaworski

Na koniec uroczystości vice prezes KPK Pan Marian Jaworski podziękował nauczycielom za pracę i życzył uczniom, rodzicom i nauczycielom udanych wakacji.

 


Od lewej: Jerzy Bibik, Jolanta Małek, Alicja Markowska, Janina Senkałowska, Teresa Jasiewicz, Lidia Kurek, Lucyna Mazur, Joanna Utko, Danuta Kwapiszewska, Stanisława Kita i Marian Jaworski

ROZDANIE ŚWIADECTW


Uczniowie klasy I i II świadectwa odebrali z rąk swojej nauczycielki Pani Joanny Utko


Danuta Kwapiszewska rozdała świadectwa uczniom klsy IV
 


Klasa V i VI otrzymuje świadectwa od Pani Alicji Markowskiej

"Opustoszeje szkolne boisko,
opustoszeją szkolne ogrody
wiatr sfrunął z dachu, żali się listkom
lecz życzy wszystkim dużo swobody!
Przyjaźni nowych i przygód wiele..."

 

Dużo więcej zdjęć z tej uroczystości na Linkpolonia
 

 

  Powrót..

 

 Copyright © Polonijny Link Winnipegu
Kopiowanie w całości jest dozwolone bez zgody redakcji pod warunkiem nie dokonywania zmian w dokumencie.

23-845 Dakota Street, Suite 332
Winnipeg, Manitoba
R2M 5M3
Canada
Phone: (204)254-7228
Toll Free US and Canada: 1-866-254-7228