Polonia Winnipegu
 Numer 014

                    11 lutego, 2008        Archiwa Home Kontakt

Wydawca


Bogdan Fiedur
Bogdan Fiedur
 

 

zapisz Się Na Naszą listę


Proszę kliknąć na ten link aby dotrzeć do formularza gdzie można zapisać się na listę dystrybucyjną i w przyszłości otrzymywać biuletyn bezpośrednio od nas.

Aby zapisać się szybko bez wypełniania formularza, proszę wysłać E-mail bez żadnego tekstu poprzez kliknięcie tego linku.

 

 

Przyłącz się

Jeśli masz jakieś informacje dotyczące polskich wydarzeń i chciałbyś albo chciałabyś podzielić się nimi z naszymi czytelnikami, to prześlij je do nas. Mile widziane są wywiady, felietony, zdjęcia i poezja. Proszę informować nas o wszystkich wydarzeniach polonijnych.

 

 

Promuj polonię

Każdy z nas może się przyczynić do promowania Polonii w Winnipegu w bardzo prosty sposób.  Mój apel jest aby dodać dwie linie do waszej stopki (signature) aby zacząć promować Polonijne wydarzenia w Winnipegu kiedykolwiek wysyłamy maila.

Tutaj są instrukcj
e jak dodać stopkę używając Outlook Express.

Kli
knij Tools-->Options --> Signatures

Zaznacz poprzez kliknięcie
Checkbox gdzie pisze

Add signature to all outgoing messages


W pole gdzie jest napisane Edit Signature proszę wpisać.

Polonijny link Winnipegu
http://www.polishwinnipeg.com

albo

Polish Link for Winnipeg
http://www.polishwinnipeg.com


Po tym kliknij Apply

I to wszystko. Od tej pory będziemy promować polskie wydarzanie w Winnipegu automatycznie kiedy wyślemy maila do kogoś. Wszystkie programy mailowe mają taką opcję tzw. signature i sposób jej dodania będzie bardzo podobny do tego co opisałem dla Outlook Express

Polonijny Biuletyn Informacyjny w Winnipegu

Powrót..
 

 

Historia dzieci emigracji powojennej


 

Historia dzieci emigracji powojennej.

W piątek 29 stycznia w polskim Muzeum Ogniwo Magdalena Blackmore zaprezentowała referat zatytułowany  “Historia dzieci emigracji powojennej.” Jest on częścią pracy magisterskiej na wydziale Historii Uniwersytetu Winnipeg u profesora Daniela Stone.

 

Historia drugiego pokolenia emigrantów polskich została opracowana na podstawie wywiadów jakie członkowie polskiego muzeum przeprowadzili w ciągu ostatniego roku z przedstawicielami Polonii. Ten ciekawy materiał źródłowy przyczyni się do opracowania dziejów Polonii w Manitobie, tematu, który zasługuje na uwagę badaczy.

 Podczas piątkowego spotkania Magdalena Blackmore zaprezentowała zagadnienia, które zostały poruszone w jej pracy, między innymi autorka zastanawia się nad wizerunkiem drugiego pokolenia: czy czują się oni związani z polskim dziedzictwem i dlaczego? A także jakie elementy polskiej tożsamości są dla nich ważne. Referat został zilustrowany zdjęciami osób, które zgłosiły chęć udziału w badaniach. Licznie zgromadzeni goście kontynuowali dyskusję nad polską tożsamością i koniecznością prowadzenia kolejnych badań w tym zakresie podczas sesji pytań jaka nastąpiła po zakończeniu prezentacji.

Christine Tabbernor, przewodnicząca Muzeum Ogniwo dziękując wszystkim uczestnikom za przybycie wyraziła zadowolenie z nowego kierunku jaki obrało muzeum a mianowicie zbierania i prezerwacji nie tylko materialnej kultury Polaków na obczyźnie, ale również opracowania dziejów polskiej emigracji, które przyczyni się do większej znajomości naszej historii pośród społeczeństwa kanadyjskiego. Członkowie muzeum planują  przeprowadzenie kolejnych wywiadów z przedstawicielami drugiego pokolenia a w przyszłości kontynuację tego tematu o trzecim pokoleniu emigrantów polskich.

Projekt przeprowadzenia i opracowania wywiadów z Polonią uzyskał finansowe wsparcie polskiego muzeum Ogniwo oraz Departamentu Kultury, Dziedzictwa i Turystyki Rządu Kanadyjskiego.

 









 

 

źródło "Czas"


 

  

 

 

Powrót..


Copyright © Polonijny Link Winnipegu
Kopiowanie w całości jest dozwolone bez zgody redakcji pod warunkiem nie dokonywania zmian w dokumencie.

23-845 Dakota Street, Suite 332
Winnipeg, Manitoba
R2M 5M3
Canada
Phone: (204)254-7228
Toll Free US and Canada: 1-866-254-7228