Polonia Winnipegu
 Numer 30

                 5 czerwca, 2008        Archiwa Home Kontakt

Wydawca


Bogdan Fiedur
Bogdan Fiedur
 

 

zapisz Się Na Naszą listę


Proszę kliknąć na ten link aby dotrzeć do formularza gdzie można zapisać się na listę dystrybucyjną i w przyszłości otrzymywać biuletyn bezpośrednio od nas.

Aby zapisać się szybko bez wypełniania formularza, proszę wysłać E-mail bez żadnego tekstu poprzez kliknięcie tego linku.

 

 

Przyłącz się

Jeśli masz jakieś informacje dotyczące polskich wydarzeń i chciałbyś albo chciałabyś podzielić się nimi z naszymi czytelnikami, to prześlij je do nas. Mile widziane są wywiady, felietony, zdjęcia i poezja. Proszę informować nas o wszystkich wydarzeniach polonijnych.

 

 

Promuj polonię

Każdy z nas może się przyczynić do promowania Polonii w Winnipegu w bardzo prosty sposób.  Mój apel jest aby dodać dwie linie do waszej stopki (signature) aby zacząć promować Polonijne wydarzenia w Winnipegu kiedykolwiek wysyłamy maila.

Tutaj są instrukcj
e jak dodać stopkę używając Outlook Express.

Kli
knij Tools-->Options --> Signatures

Zaznacz poprzez kliknięcie
Checkbox gdzie pisze

Add signature to all outgoing messages


W pole gdzie jest napisane Edit Signature proszę wpisać.

Polonijny link Winnipegu
http://www.polishwinnipeg.com

albo

Polish Link for Winnipeg
http://www.polishwinnipeg.com


Po tym kliknij Apply

I to wszystko. Od tej pory będziemy promować polskie wydarzanie w Winnipegu automatycznie kiedy wyślemy maila do kogoś. Wszystkie programy mailowe mają taką opcję tzw. signature i sposób jej dodania będzie bardzo podobny do tego co opisałem dla Outlook Express

Polonijny Biuletyn Informacyjny w Winnipegu

Powrót..
 

W  TELEGRAFICZNYM  SKRÓCIE  WIADOMOŚCI  MINIONEGO TYGODNIAW telegraficznym skrócie: Przegląd wiadomości lokalnych minionego tygodnia Radia Polonia z Winnipegu.

Tom Mirus z ministerstwa ochrony środowiska prowincji Manitoby poinformował o ugaszeniu jednego z największych pożarów prowincjonalnego parku Sandilands. Mirus poinformował, że dzięki opadom deszczu akcja gaszenia przebiegła sprawnie. Przyczyna pożaru badana jest przez wydział śledczy straży pożarnej. Mirus dodał, że przyczyną tego pożaru mogło być nie umyślne zaprószenie ognia przez osoby biorące udział w odbywającej się w tym czasie imprezie "Poker derby". Policja w chwili obecnej próbuje zlokalizować wszystkich uczestników tej imprezy.

Keith Scott prezydent związku zawodowego reprezentującego kierowców zakładu komunikacji miejskiej Winnipeg City Transit poinformował o rozmowach z Miastem Winnipeg w sprawie nowego kontraktu. Keith Scott poinformował, że jednym z głównych postulatów związkowców jest zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom w autobusach komunikacji miejskiej. Scott uspokaja, że na wypadek nie osiągnięcia porozumienia akcja strajkowa nie brana jest jeszcze pod uwagę.

Już wkrótce rusza kampania "Homecoming 2010", która przez cały rok będzie przedstawiać atrakcyjność prowincji Manitoby. Mariette Mulaire współorganizator tej akacji poinformowała, że będzie ona również skierowana do osób, które kiedyś mieszkały w Manitobie przedstawiając im co do tej pory się zmieniło i co zmienić się ma w najbliższej przyszłości. Mulaire stwierdziła, że kampania "Homecoming 2010" wiąże się z 140 rocznicą powstania prowincji Manitoby.

Komitet robot publicznych przy urzędzie miasta jednogłośnie wezwał premiera Manitoby do pomocy prowincji w pokryciu kosztów remontu i rozbudowy mostu Disraeli freeway do 6-cio pasmowej trasy o czym poinformował radny Harry Lazarenko.

Więcej kierowców będzie zmuszonych do zainstalowania urządzeń immobilizujących w swoich autach. Minister sprawiedliwości Dave Chomiak poinformował, że firma ubezpieczeniowa Manitoba Public Insurance rozszerzy istniejącą już listę aut o największym ryzyku kradzieży o dodatkowe 100 marek aut.
Lista aut o największym ryzyku kradzieży dostępna jest na stronie internetowej MPI http://www.mpi.mb.ca/

Przedsiębiorstwo taksówkowe Spring Taxi wystąpiło do regulującej transport publiczny komisji prowincjonalnej o zezwolenie na zwiększenie swego taboru o dodatkowe 50 taksówek. Adwokat Ron Allard reprezentujący Spring Taxi poinformował, że głównie chodzi tu o luksusowe auta marki Mercedes Benz wyposażone w urządzenia GPS informujące o trasie taksówki jak również wszystkich imprezach kulturalnych odbywających się w danym czasie w mieście. Kierowcy tej firmy mieliby być ubrani w jednakowe uniformy. Przedstawiciele dwóch innych przedsiębiorstw taksówkowych Duffy's i Unicity podczas posiedzenia komisji wyrazili swoje niezadowolenie z powodu możliwości zwiększenia liczby taksówek w mieście. Twierdząc, że obecna ich liczba w zupełności spełnia zapotrzebowanie na ten serwis mieszańców Winnipegu.

Z jednodniową wizytą w Winnipegu gościł prezydent Ukrainy Viktor Yushchenko, w trakcie której spotkał się z premierem Manitoby Gary Doerem. Podczas oficjalnej uroczystości powitania, premier Doer oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta powitali przed budynkiem parlamentu tak dostojnego gościa. Podczas spotkania z premierem, prezydenta Ukrainy Viktora Yushchenko podpisana została umowa pomiędzy prowincją Manitoby i Ukrainą o współpracy w rolnictwie. Następnie Viktor Yushchenko udał się na spotkanie z władzami miasta gdzie pod urzędem miasta złożył on kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary głodu na Ukrainie.

Premierzy czterech prowincji i trzech terytoriów Kanady spotkali się na corocznej konferencji w miejscowości Prince Albert w Sakatchewan aby przedyskutować min. plan ekonomiczny dla swych prowincji. Premier Manitoby Gary Doer stwierdził, że dla niego najważniejszym tematem jest rozwój gospodarczy Manitoby jak i sytuacja na prowincjonalnym rynku pracy i związany z nim ciągły brak wykwalifikowanej siły roboczej.

Janet Looks z Miejskiego Towarzystwa Szlaków Turystycznych -Winnipeg Trails Assosiaton poinformowała o planie naniesienia na mapy miejskie wszystkich ścieżek dla pieszych jak i ścieżek rowerowych w Winnipegu.
Według Janet Looks w naszym mieście istnieje już około 120 km takich ścieżek, ale do tej pory problem polegał na tym, że nikt nie wiedział gdzie się one znajdują.

Prowincjonalne ministerstwo ochrony środowiska poinformowało, że jednostki straży pożarnej robią wszystko co mogą aby uratować zagrożoną całkowitym spaleniem miejscowość Sherridon. Zagrożenie to jest realne gdyż pożar lasu otaczającego tą miejscowość znajduje się już tylko w odległości 3 km. Jak poinformował Tom Mirus na wszelki wypadek rozpoczęto przygotowania do ewentualnej ewakuacji mieszańców tej miejscowości. Do chwili obecnej z powodu pożarów prowincjonalnych lasów ewakuowano już mieszańców miejscowości St. Theresa Point, Wasagamak oraz wiosek w pobliżu miejscowości Norway House.

  

 

 Copyright © Polonijny Link Winnipegu
Kopiowanie w całości jest dozwolone bez zgody redakcji pod warunkiem nie dokonywania zmian w dokumencie.

23-845 Dakota Street, Suite 332
Winnipeg, Manitoba
R2M 5M3
Canada
Phone: (204)254-7228
Toll Free US and Canada: 1-866-254-7228