10 czerwca 2010 | Nr 130

INDEX

Powrót...


  Wiadomości z Kanady

Środa, 2010-06-09

Przed szczytem G8 kupił tonę nawozu; robi bombę?

Kanadyjska policja szuka mężczyzny, który kupił duże ilości nawozów sztucznych. Istnieje ryzyko, że mogą one posłużyć do skonstruowania bomby - podał dziennik "The Globe and Mail".

Policja kanadyjska przygotowuje się do ochrony zbliżających się szczytów G8 i G20, które pod koniec miesiąca mają się odbyć w Huntsville (Ontario) i w Toronto.

W środę policja ogłosiła, że szuka mężczyzny, który w miejscowości Lincoln niedaleko wodospadu Niagara kupił pod koniec maja około tony azotanu amonu. O mężczyźnie wiadomo, że jest biały i może pochodzić ze wschodniej Europy.

Jak przypomniała telewizja CBC, obowiązujące w Kanadzie prawo dotyczące substancji wybuchowych nakłada na sprzedawców nawozów obowiązek rejestracji faktu sprzedaży azotanu amonu oraz danych kupującego. W dodatku, jeśli sprzedawca uznaje, że w transakcji jest coś podejrzanego, ma obowiązek zawiadomić policję. Sprzedawcy w Lincoln początkowo sądzili, że kupujący nawozy sztuczne to jeden z miejscowych farmerów, i być może dlatego nie dopełnili formalności.

Azotan amonu to substancja, której w 1995 roku w Oklahoma City w USA użył Timothy McVeigh. Wówczas w wyniku zamachu, do którego użył około tony nawozów sztucznych, zginęło 168 osób.

Na 25 i 26 czerwca zaplanowano szczyt G8 w Huntsville (prowincja Ontario), zaraz po nim - 27 i 28 czerwca - odbędzie się w Toronto szczyt G20. W związku z nim całe centrum Toronto znajdzie się pod specjalnym nadzorem i będzie ogrodzone wysokim na 3 metry płotem, który zaczęto stawiać w miniony poniedziałek. Same koszty bezpieczeństwa, w tym specjalnego systemu kamer na ulicach, wyniosą około 1 miliarda dolarów.
Anna Lach (PAP)

Depesze kanadyjskie
13,000 rowerzystów, a także osoby uprawiające jogging i spacerowicze wzięli udział w dorocznym, 23 już Heart&Stroke Ride organizowanym przez Heart and Stroke Foundation.
Rowerzyści przejechali wzdłuż autostrady Gardiner i Don Valley Parkway aby zebrać pieniądze na badania medyczne, zmiany socjalne, a także na edukację, która ma zapobiec i zredukować ilość śmiertelnych przypadków, spowodowanych przez chorobę serca i wylewy.
W tym roku po raz pierwszy w historii cała impreza została całkowicie wyprzedana, w sumie udało się zebrać 3 miliony 300 tys. dol. Pieniądze zasiliły konto Heart and Stroke Foundation.
Toronto jest jedynym miastem w Kanadzie, gdzie odbywa się taki marsz.
•••
Miasto Leamington ogłosiło stan wyjątkowy po tym jak z soboty na niedzielę przeszło nad miastem tornado. Wiceburmistrz Leamington, Rob Schmidt, ogłoszenie w tej sprawie przedstawił w poniedziałek.
Około godziny 3 rano w niedzielę przeszło przez Leamington tornado. Na szczęście nie ma informacji o poszkodowanych, jednak wiele domostw uległo zniszczeniu. Wiele drzew zostało połamanych. Ministerstwo środowiska poinformowało o przejściu tornado przez południowozachodnią część Ontario. Największym zniszczeniom uległ obszar między Harrow a Kingsville, na zachód od Leamington.
•••
Mniejszościowy rząd partii konserwatywnej Stephana Harprera przy cichym poparciu liberałów przyjął piąty budżet federalny.
Budżet na 2010 został poparty przez Izbę Gmin 126 głosami. Na sali nieobecnych było 30 liberałów, aby była pewność, że budżet przejdzie głosowanie pomyślnie, a rząd Harpera pozostanie nienaruszony.
NDP i Bloc Quebecois w całości zagłosowali przeciwko budżetowi. Liberalny przywódca Michael Ignatieff był wśród kilku krytyków ustawy budżetowej, zarówno stronniczych jak i konstytucyjnych. Ale liberałowie nie byli gotowi do walki z rządem, ani nie mogli liczyć na zwycięstwo w ewentualnych wyborach.
•••
Kanadyjska aktorka Pamela Anderson napisała do Władimira Putina list z prośbą o zakaz importu skór i futra fok kanadyjskich w swoim kraju.
“Zakazał pan zabijania małych fok w Rosji, piszę więc z prośbą o zakaz importu skóry fok z mojej rodzinnej Kanady, gdzie prawie wszystkie zabijane foki mają mniej niż trzy miesiące” - napisała aktorka, modelka i znana obrończyni praw zwierząt.
Rosja jest jednym z głównym nabywców futer z fok kanadyjskich. Według rzecznika Putina, Dmitrija Pieskowa, premier jest “bardzo uwrażliwiony” na poruszony przez aktorkę temat.
Władimir Putin regularnie występował przed kamerami w obronie dzikich zwierząt, np. małych fok, niedźwiedzi polarnych i lampartów.
•••
Kanada znalazła się na 14 miejscu wśród 149 państw na czwartym, dorocznym, globalnym indeksie pokojowym sporządzonym przez brytyjski Institute for Economics and Peace.
Z rankingu wynika, że na świecie w tym roku jest mniej spokoju, w dużej mierze spowodowane to jest wzrostem przestępstw i niepokojów społecznych, napędzanych przez globalny krach finansowy. Indeks opiera się na 23 wskaźnikach, obejmujących m.in. wydatki militarne i poziom bandytyzmu. Pierwsze miejsce na liście już po raz drugi z rzędu zajęła Nowa Zelandia, która jest jednym z trzech krajów, które znalazły się w pierwszej 10 i poprawiły stan bezpieczeństwa w kraju.
Instytut ocenia, że walka z przemocą kosztuje globalną gospodarkę około 7 trylionów dol. rocznie.
•••
Gubernator Kanady Michaelle Jean zostanie wysłana z państwową wizytą do Chin, w czasie kiedy królowa brytyjska latem przybędzie do Kanady.
Paniom uda się jedynie przywitać i pożegnać w kraju klonowego liścia. Podróż Jean jest pierwszą wizytą gubernatora Kanady w Chinach od 15 lat.
W tym roku Michaelle Jean będzie świętować Dzień Kanady w kanadyjskim pawilonie światowej wystawy Expo w Shanghaiu. W tym czasie królowa brytyjska będzie zwiedzać Manitobę, Ontario i Nową Szkocję w czasie wizyty oficjalnej. Natomiast w Dniu Kanady królowa przebywać będzie w Ottawie.
Pięcioletnia kandencja Jean kończy się we wrześniu i nie zostanie przedłużona.
Jean przywita się z królową gdy ona przybędzie do Kanady 28 czerwca i pożegna ją 6 lipca.
(Życie Tygodnik Polonii Kanadyjskiej)

Wtorek, 2010-06-08

Bojkot Shell Canada?

Dwadzieścia cztery godziny po tym, jak zapadła decyzja o zamknięciu rafinerii w Montrealu, największa grupa związkowa w Quebecu zachęca konsumentów do 24-godzinnego bojkotu stacji Shell Canada.
Quebec Federation of Labour chce, żeby kierowcy okazali w piątek solidarność z 500 pracownikami, którzy zostaną bez pracy po zamknięciu rafinerii i przekształceniu jej w terminal dystrybucji Shell Canada.
Dodaje, że planuje pojawienie się na zbliżającym się Grand Prix Kanada. W ten weekend na wyścigach Formuły 1 będą rozdawane propagandowe ulotki.
Związek chce, aby kompania powróciła do rozmów z dwoma podmiotami gospodarczymi, które oficjalnie ogłosiły zainteresowanie kupnem rafinerii w Montrealu.
W poniedziałek pojawiły się pogłoski, że Shell Canada rzeczywiście powrócił do rozmów z potencjalnymi kontrahentami. Informacje te zdementował jednak rzecznik prasowy firmy oświadczając, że decyzja Shell o zamknięciu rafinerii jest ostateczna.
Shell Canada jest jednostką Royal Dutach Shell Group, brytyjsko-holenderskiego potentata paliwowego, jednego z największych światowych producentów ropy i gazu. Firma ma zasięg światowy.
Nie wiadomo, kiedy nastąpią zapowiadane przekształcenia.
Projekt jest ciosem dla około 500 pracowników. Decyzja będzie miała wpływ na dodatkowe 2500 pośrednich miejsc pracy.
Po zamknięciu rafinerii, pozostanie około 30 pracowników, których zadaniem będzie dystrybucja produktów Shell Canada.
Pierwotnie spółka ogłosiła plany zamknięcia rafinerii, liczącej 76 lat, w styczniu.
Następnie zgodziła się odwlec do czerwca termin zamknięcia rafinerii. W tym czasie komisja, której przewodniczył były senator Michael Portier, miała za zadanie znaleźć potencjalnych nabywców.
Anna Głowacka Gazeta Dziennik Polonii w Kanadzie

Przyszłość London Humane Society niepewna

Przyszłość London Humane Society stoi pod znakiem zapytania. Powodem kryzysu są ostatnie skandale związane ze statusem członków tej organizacji.
Organizacja nie jest dotowana i utrzymuje się wyłącznie z pieniędzy pochodzących z dotacji. Gdy zabraknie dotacji, londońskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami będzie zmuszone zamknąć schronisko i zostanie rozwiązane. Nie podjęto dotychczas decyzji, jak poradzić sobie z tym problemem, a tymczasem czas pracuje na niekorzyść organizacji. Zdaniem zainteresowanych, trudno będzie obecnej Radzie Dyrektorów wybrnąć z kryzysu, gdyż niełatwo będzie przekonać wspierających LHS do łożenia na organizację, w której źle się dzieje.
Wszystko zaczęło się od zmian dotyczących członkowstwa. Po skandalach w Toronto Humane Society, w London wprowadzono zmiany i zredukowano liczbę członków dziesięciokrotnie.
Uczyniono to - jak twierdzi dyrektor LHS - po to, by nie dopuścić do ingerencji aktywistów z innych ugrupowań działających rzekomo w imię dobra zwierząt, do wtrącania się do London Humane Society i powtórzenia się tego, co miało miejsce w Toronto.
Na liście 120 członków pozostałych z liczby 1200 znalazło się pokaźne grono znajomych i przyjaciół dykrektora i członków Rady Dyrektorów. Wszystkim długoletnim członkom odebrano prawo głosu i nie wiadomo, czy w tej sytuacji osoby te pozostaną członkami i zechcą łożyć nadal na organizację, w której nie mają nic do powiedzenia.
Poadto, gdy skandal z członkowstwem został nagłośniony, część sponsorów wstrzymała dotacje do wyjaśnienia sytuacji. Czy bedą nadal wspierać LHS, zależeć będzie od od dalszych posunięć tej organizacji. Oczekuje się, że w ciągu miesiąca wszelkie sporne sprawy doczekają się rozwiązania, bo czas płynie i Towarzystwu grozi smutny koniec.
Jerzy Szlachetka Gazeta Dziennik Polonii w Kanadzie

Pniedziałek, 2010-06-07

Walka o przywięzienne ogródki

W Kanadzie obrońcy istnienia przywięziennych farm, na których osadzeni sami produkowali żywność, przegrywają z rządem. Zamiast mleka i jajek z własnych gospodarstw przy zakładach karnych - mają być normalne zakupy na rynku.
Przywięzienne farmy zaczęto zakładać jeszcze w 1880 roku - przypominała telewizja CBC. Od dwóch lat konserwatywny rząd planował jednak likwidację tych gospodarstw. Zwolennicy ich utrzymania zawiązali komitet obrony. Protestuje opozycja, związkowcy z rządowych instytucji i związek rolników National Farmers Union.
W minionym tygodniu poruszenie wywołało ogłoszenie przez kanadyjską Służbę Więzienną (Correctional Service of Canada) przetargu na dostawy mleka do więzień w prowincji Ontario.
Obecny przetarg to rezultat przeglądu farm w 2008 r., kiedy to konserwatywny rząd uznał, że gospodarstwa w prowincjach Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Ontario i New Brunswick są już niepotrzebne - podsumował dziennik "The Globe and Mail".
Jak przypomniała telewizja, rząd uważa, że więźniowie powinni brać udział w programach zawodowych lepiej przygotowujących do potrzeb rynku. Władze powoływały się też na kwestie bezpieczeństwa, ponieważ z mało strzeżonych farm zdarzały się ucieczki więźniów. Na farmach pracuje obecnie około 300 więźniów.
Decyzja rządu ma wymierną wartość finansową. Jak podsumowała kanadyjska prasa, nota o przetargu dla federalnych więzień w Ontario określa wartość kontraktu na prawie milion dolarów (nie licząc podatku). Dostawy z zewnątrz zastąpią produkcję z liczącej 400 hektarów farmy więzienia w Frontenac, jednego z sześciu takich gospodarstw w Kanadzie.
Kanadyjska prasa zwraca uwagę na niespójność w postępowaniu rządu. Przywięzienne farmy przynoszą straty. Jednak media wskazują, że nie ma danych, czy zakończenie programu więziennego rolnictwa przyniesie straty, czy też zyski. Nie wiadomo też, czy farmy zostaną komuś sprzedane.
Zdumienie decyzją rządu jest tym większe, że zaledwie pięć lat temu władze wychwalały obecny system dostaw żywności do więzień. Na przykład w sprawie zamykanej obecnie farmy w Frontenac podkreślano, że gospodarstwo wygrywa nagrody za wysoką rentowność produkcji, a w dodatku pracujący tam więźniowie zyskują szkolenie zawodowe. Teraz cytowany w "Toronto Star" rzecznik kanadyjskiego więziennictwa mówi, że tylko nieznaczna grupa więźniów znajduje pracę w rolnictwie.
Przeciwnicy rządowej decyzji zwracają jednak uwagę, że więźniowie na farmach często po raz pierwszy w życiu normalnie pracują, a to z punktu widzenia resocjalizacji jest wyjątkowo ważne.
Gazeta Dziennik Polonii w Kanadzie na podst. PAP

Konsekwencje decyzji Shell Canada

Setki robotników pozostanie bez pracy, ponieważ firma Shell Canada zdecydowała się zamknąć rafinerię w Montrealu.
Mający swoją siedzibę w Calgary gigant rafineryjny mówi, że zamierza przekształcić zakłady we wschodniej części Montrealu na punkt dystrybucji. Firma odrzuciła dwie potencjalne oferty, których termin składania minął we wtorek.
Przedstawiciele firmy Shell nie potrafią od razu powiedzieć, kiedy nastąpią zapowiadane przekształcenia.
Orzeczenie to jest ciosem dla około 500 pracowników. Decyzja będzie miała wpływ na dodatkowe 2500 pośrednich miejsc pracy.
Po zamknięciu rafinerii, pozostanie około 30 pracowników, których zadaniem będzie dystrybucja produktów Shell Canada.
Firma stwierdziła, że nie będzie prowadzić już rozmów z zainteresowanymi, których oferty są dużo niższe od oczekiwań spółki Shell.
Pierwotnie spółka ogłosiła plany zamknięcia rafinerii, liczącej 76 lat, w styczniu.
Następnie zgodziła się odwlec do czerwca termin zamknięcia rafinerii. W tym czasie komisja, której przewodniczył były senator Michael Portier, miała za zadanie znaleźć potencjalnych nabywców.
Anna Głowacka Gazeta Dziennik Polonii w Kanadzie

Piątek, 2010-06-04

Pamela Anderson napisała list do Putina
Aktorka i modelka kanadyjska Pamela Anderson napisała do premiera Rosji Władimira Putina list, w którym apeluje, by zakazał on importu skóry i futra fok kanadyjskich w swoim kraju - poinformowała prasa rosyjska.
- Zakazał pan zabijania małych fok w Rosji, piszę więc z prośbą o zakaz importu skóry fok z mojej rodzinnej Kanady, gdzie prawie wszystkie zabijane foki mają mniej niż trzy miesiące - cytują fragment listu Anderson rosyjskie media.
Rosja jest jednym z głównym nabywców futer z fok kanadyjskich.
Według rzecznika Putina, Dmitrija Pieskowa, premier jest "bardzo uwrażliwiony" na poruszony przez aktorkę temat.
Władimir Putin regularnie występował przed kamerami w obronie dzikich zwierząt, np. małych fok, niedźwiedzi polarnych i lampartów.
(PAP)
Depesze kanadyjskie

46-letni nauczyciel szkoły podstawowej z Toronto District School Board został oskarżony o rozpowszechnianie pornografii dziecięcej.
Rzecznik TDSB Kelly Baker stwierdziła, że listy do domów uczniów informujące rodziców o działalności nauczyciela wysłane zostały we wtorek.
Torontońska policja przejęła pornografię z wizerunkami nieletnich chłopców w wieku od 5 do 12 lat.
Policja poinformowała, że przejęte dowody nie dotyczą studentów ze szkół w których Adams pracował jako nauczyciel od 1991 roku.
Prawdopodobnie ofiarami mogły być osoby, które nie zgłosiły się jeszcze. Spotkanie z rodzicami odbyło się w piątek.
•••
Już w przyszłym tygodniu rząd federalny wyśle więcej jak miliard dolarów mieszkańcom Ontario w związku z nowym podatkiem HST.
Nowy podatek HST połączy prowincyjny podatek obrotowy z federalnym i zacznie obowiazywac od 1 lipca. Czeki są częścią planu, który pozwoli chociaż w jakimś stopniu zminimalizować koszty jakie poniosą obywatele w wyniku przejścia na nowy podatek i będą one kosztować rząd federalny $4.3 miliardów. Pieniądze są wolne od podatku i nie liczą się jako dochód, ale tylko ludzie, którzy rozliczyli swój income tax za 2009 dostaną tę zapomogę.
Będą one wysyłane pocztą albo bezpośrednio na konto w banku. Samotni rodzice albo para zarabiająca niespełna $160,000/rok otrzyma - $330.
Osoby samotne zarabiające niespełna $80,000/rok otrzymają - około $100.
Trzeba dodać, że z racji wprowadzenia nowego podatku, przeciętna rodzina poniesie koszty w wysokości ok. 800 dol.
Dodatkowe zapomogi zostaną wysłane w grudniu 2010 i czerwcu 2011.
•••
Policja na rowerach, na koniach i w całym bojowym wyposażeniu ma być gotowa do akcji podczas szczytu-G 20, który odbędzie się w Toronto w dniach od 26-27 czerwca.
Zitegrowana Jednostka Ochrony zrobiła w czwartek pokaz masowej operacji związanej z bezpieczeństwem.
LRAD-X 100 Acoustic Communication Device
W centrum miasta zostały zainstalowane dziesiątki dodatkowych kamer.
Policja zrobiła również pokaz z użyciem tak zwanych dźwiękowych armat. Oczywiście nie pokazano maksymalnej mocy urządzeń i słyszalny był tylko fragment pobudzonych fal dźwiękowych.
•••
Około 5,500 pracowników ziwazkowych z 32 torontońskich hoteli głosowało za strajkiem, by rozpocząć go w czasie kiedy rozpocznie się sezon turystyczny, a także podczas szczytu G 20 - tj. za około trzy tygodnie. Związkowcy pozostawali bez podpisanego kontraktu od lutego.
Na konferencji prasowej w czwartek związkowcy stwierdzili, że pracownicy w 94.2 procentach opowiadają się za strajkiem.
Cicely Phillips, wiceprezes związku zawodowego reprezentującego pracowników hoteli poinformował, że pracownicy przerwą pracę jeśli negocjacje z zarządem zostaną zerwane.
(Życie Tygodnik Polonii Kanadyjskiej)

Czwartek, 2010-06-03

Depesze kanadyjskie
Toronto Hydro poinformowało, że we wtorek rano z powodu pożaru wiele domów w okolicy
Younge St. & Eglinton Ave. East, zostało odciętych od prądu.
Pożar zaczął się po godz. 5:30 rano w rejonie Erskine Ave., na zachód od Mt. Pleasant Rd.
Dzięki szybkiej akcji strażaków pożar został opanowany. Nie zanotowano żadnych ofiar.
Z opinii Toronto Hydro wynika, że krąg powalonych słupów linii wysokiego napięcia w okolicy
Chaplin Cres. i Eglinton Ave. W. mógł być również przyczyną zaistniałego problemu.
•••
Olbrzymie chmury przeszly nad centralną Kanadą, przesuwaly się na południe w głąb Stanów Zjednoczonych. Był to dym powstały w wyniku pożaru lasów w Quebecu. Pożar rozprzestrzenił się na obszarze 1000 km.
Ciężkie chmury i gryzący zapach dymu przeniknął do Montrealu, Quebecu i Ottawy i był odczuwalny przez kilka godzin. Wiatr przepchnął dym przez New England ,Vermont, New Hampshire, Maine, Nowy Jork, i dotarł do południowowschodniego Massachusetts.
Niemal 50 pożarów lasu wybuchło w tym tygodniu w Quebeku, siedem z nich wymknęło się spod kontroli. W ubiegłym tygodniu, ogień przetoczył sie przez kilka wsi w centralnym Quebecu, zmuszając ponad 2,000 ludzi do ewakuacji.
•••
Stewardzi Air Canada Jazz opowiedzieli się w 99% procentach za strajkiem.
Obsługa kabiny pasażerskiej mogą zastrajkować, albo zamknąć się wewnątrz samolotu już 16 czerwca. Urzędnicy związku zawodowego powiedzieli, że decyzja ta jest efektem siedmioletnich głębokich cięć płac i dodatkowych premii.
Utrzymują oni, że pracownicy pomogli przedsiębiorstwu gdy było w finansowych kłopotach w 2003 i 2004 i teraz jest czas na rekompensatę: poprawę zarobków i warunków pracy.
•••
Naukowcy kanadyjscy zalecają podawanie szczepionym niemowlętom cukru, który może złagodzić uczucie bólu podczas nakłucia.
Badania prowadzone na uniwersytecie w Toronto wykazały, że noworodki, którym tuż przed zastrzykiem podano kilka kropel cukru rozpuszczonego w wodzie, płakały rzadziej, niż dzieci z grupy kontrolnej.
•••
Toronto Star informuje, że szalejące spekulacje nają na celu namowienie Johna Tory’s do
tego by kandydował na burmistrza Toronto w zbliżających się wyborach do władz samorządowych.
Kilku radnych miejskich zostało zapytanych w zeszłym tygodniu czy chcieliby by John
Tory – mógł przygotować się by stanąć do wyścigu na burmistrza.
Radny Case Oates mówi, że myśli, że ludzie są rozczarowani obecnym gronem
głównych kandydatów i dlatego chcą by John Tory również kandydował.
•••
Bilety na pierwszy obóz zdrowia psychicznego zostaly wyprzedane, ale zainteresowani nadal dzwonią mając nadzieję na jeszcze jedno miejsce…
Najwyraźniej, pierwszy oboz zorganizowany w Toronto zaspokoiłby potrzeby wielu ludzi, nie tylko tych, którzy potrzebują takiej opieki, ale także tych, którzy troszczą się o swoich najbliższych.
„Ludzie znajdują miejsce dla siebie i tutaj moga być sobą”- mówi organizatorka obozu pani Anne Ptasznik, która pracuje w tym środowisku przez ostatnie 15 lat.
Pierwszy taki oboz zdrowotny zorganizowany zostal w San Francisco w 2006 r.
Jego założyciel Mark Scrimshire, ekspert techniki informacyjnej i biznesu, który
hobbystycznie interesował się kwestiami zdrowotnymi spowodował, że pomysł ten szybko został rozpowszechniony w całych Stanach Zjednoczonych.
Trzy lata temu, pierwszy obóz zdrowia psychicznego miał miejsce w Vancouver.
To była zmiana życia dla niektórych uczestników, powiedziała organizator- Isabella Mori.
(Życie Tygodnik Polonii Kanadyjskiej)

INDEX

Powrót...

Zapisz się na naszą listę
Email
Imie i nazwisko

 

 

Spis Książek Biblioteki SPK
Polsat Centre
Człowiek Roku 2008


 


Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę


 Irena Dudek zaprasza na zakupy do Polsat Centre Moje motto: duży wybór, ceny dostępne dla każdego, miła obsługa. Polsat Centre217 Selkirk Ave Winnipeg, MB R2W 2L5, tel. (204) 582-2884

Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę


 

 Polskie programy telewizyjne w Twoim domu 16 kanałów

TVP1, TVP2, TVN, TVN24, TVN7, Polsat, Polsat2 ,TV Polonia, TVPuls, Eurosport, Polsatsport, Nsport, AXN/Discovery, Boomerang, TV4,

Viva IPMG to system który umożliwi Ci stały odbiór tych programów To nie jest Slingbox czy Hava Potrzebny Telewizor, IPMG box, Router i internet
Box kosztuje 200CDN, miesięczna opłata 50CDN i jednorazowa opłata za aktywacje 50CDN Dzwoń na
282-2090 do Janusza


 189 Leila Ave
WINNIPEG, MB R2V 1L3
PH: (204) 338-9510 

 

Kliknij tutaj, aby wejść na stronę gdzie można ściągnąć nagrania HYPERNASHION za darmo!!!

 


 

Royal Canadian Legion
Winnipeg Polish Canadian Branch 246
1335 Main St.
WINNIPEG, MB R2W 3T7
Tel. (204) 589-m5493

 


 

 

189 Leila Ave
WINNIPEG, MB R2V 1L3
PH: (204) 338-9510

“Klub 13”
Polish Combatants Association Branch #13
Stowarzyszenie Polskich Kombatantów Koło #13
1364 Main Street, Winnipeg, Manitoba R2W 3T8
Phone/Fax 204-589-7638
E-mail: club13@mts.net
www.PCAclub13.com


 

Zapisz się…
*Harcerstwo
*Szkoła Taneczna S.P.K. Iskry
*Zespół Taneczny S.P.K. Iskry
*Klub Wędkarski “Big Whiteshell”
*Polonijny Klub Sportowo-Rekreacyjny