Polonia Winnipegu
 Numer 22

                   9 kwietnia, 2008        Archiwa Home Kontakt

Wydawca


Bogdan Fiedur
Bogdan Fiedur
 

 

zapisz Się Na Naszą listę


Proszę kliknąć na ten link aby dotrzeć do formularza gdzie można zapisać się na listę dystrybucyjną i w przyszłości otrzymywać biuletyn bezpośrednio od nas.

Aby zapisać się szybko bez wypełniania formularza, proszę wysłać E-mail bez żadnego tekstu poprzez kliknięcie tego linku.

 

 

Przyłącz się

Jeśli masz jakieś informacje dotyczące polskich wydarzeń i chciałbyś albo chciałabyś podzielić się nimi z naszymi czytelnikami, to prześlij je do nas. Mile widziane są wywiady, felietony, zdjęcia i poezja. Proszę informować nas o wszystkich wydarzeniach polonijnych.

 

 

Promuj polonię

Każdy z nas może się przyczynić do promowania Polonii w Winnipegu w bardzo prosty sposób.  Mój apel jest aby dodać dwie linie do waszej stopki (signature) aby zacząć promować Polonijne wydarzenia w Winnipegu kiedykolwiek wysyłamy maila.

Tutaj są instrukcj
e jak dodać stopkę używając Outlook Express.

Kli
knij Tools-->Options --> Signatures

Zaznacz poprzez kliknięcie
Checkbox gdzie pisze

Add signature to all outgoing messages


W pole gdzie jest napisane Edit Signature proszę wpisać.

Polonijny link Winnipegu
http://www.polishwinnipeg.com

albo

Polish Link for Winnipeg
http://www.polishwinnipeg.com


Po tym kliknij Apply

I to wszystko. Od tej pory będziemy promować polskie wydarzanie w Winnipegu automatycznie kiedy wyślemy maila do kogoś. Wszystkie programy mailowe mają taką opcję tzw. signature i sposób jej dodania będzie bardzo podobny do tego co opisałem dla Outlook Express

Polonijny Biuletyn Informacyjny w Winnipegu

Powrót..
 

W  TELEGRAFICZNYM  SKRÓCIE  WIADOMOŚCI  MINIONEGO TYGODNIA 

W telegraficznym skrócie wiadomości minionego tygodnia z Winnipeg.

Komendant policji miejskiej Keith McCaskill podczas konferencji prasowej poinformował że nieustannie prowadzone jest śledztwo w sprawie potrójnego morderstwa do którego doszło w minionym tygodniu w domu przy ulicy Aleksander Ave.Do tej pory w tej sprawie aresztowano trzech podejrzanych wieku 18 i 25 lat którym postawiono zarzut popełnienia morderstwa pierwszego stopnia. Wszyscy z aresztowanych mają powiązania z zorganizowaną przestępczością w mieście. 


Pat Martin poseł Nowych Demokratów wyszedł z propozycja wycofania z obiegu monety jedno centowej popularnie zwanej "penny". Martin uważa że nadszedł najwyższy czas aby sprzedawcy zaokrąglali swe ceny do równej sumy 5-ciu lub 10 centów. Według ostatnio przeprowadzonego sondażu na zlecenie mennicy Royal Canadian Mint aż 63% małych biznesów i 42% konsumentów jest za wycofaniem 1-no centowej monety z obiegu. Co ciekawe Australia i Nowa Zelandia już to zrobiły co jak się okazuje mimo obaw kompletnie nie kosztowało nic  konsumentów i biznesów.


Początek tygodnia nie rozpoczął się dobrze dla ponad 100- stu mieszańcowy środkowej Manitoby którzy zostali bez prądu, po zamieci śnieżnej która przeszła w miniony weekend nad zachodnią i środkową częścią prowincji. Wiele linii przesyłowych zostało zerwanych przez nagromadzony na nich śnieg i lód. Jim Peters z firmy energetycznej Manitoba Hydro stwierdził że ekipy naprawcze mają przed sobą jeszcze dużo pracy.


Pomimo kolejnego wypadku śmiertelnego do którego doszło w minionym tygodniu, spowodowanego przez kierowcę kradzionego auta, według danych policji kradzieże aut w Winnipeg drastycznie spadły. Z danych tych wynika że kradzieże aut tylko w dwóch pierwszych miesiącach tego roku spadły aż o 40% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Podobnie ma się sytuacja jeśli chodzi o ilość samych prób kradzieży aut.


Minimum płacowe w Manitobie wzrosło o 50 centów z 8 dolarów na godzinę do 8 dolarów 50 centów. Jednak Sid Frankel z koalicji Just Income Coalition uważa  że minimum płacowe w dalszym ciągu jest za niskie i powinno być jeszcze wyższe i wynosić minimum 10 dolarów 65 centów. Oprócz Manitoby prowincja Alberty również podniosła minimum placowe do 8 dolarów 40 centów.


Być może już wkrótce w Manitobie powstanie kolejna farma wiatraków produkujących prąd. Firma energetyczna Manitoba Hydro poinformowała o planach powstania kolejnego tego typu projektu tym razem w miejscowości St. Joseph w okolicach Altony. Negocjacje w tej sprawie potwierdził burmistrz gminy John Folk, według którego projekt ten będzie wymagał odpowiednio przygotowanej infrastruktury chociażby takiej jak drogi. Szacuje się że projekt ten będzie miał trzy razy większą moc produkcyjną energie elektryczną niż istniejąca już farma wiatraków w miejscowości St.Leon. 


Na czerwiec br. w Winnipeg przewidziano organizacje międzynarodowej konferencji na której omawiane będą aktualne problemy z leczeniem i prewencją raka piersi. Jak poinformowała prezydent tej konferencji Barbara Schymrly, jednym z tematów tego spotkania będzie min. prewencja raka piersi wśród młodych kobiet. Swój udział w tej konferencji zapowiedziało już ponad 500 delegatów min. z Ugandy, Malezji, Pakistanu, Tanzanii, Argentyny i Kuby.


We wtorek minął ostateczny termin składania aplikacji o organizacje Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie które maja się odbył w 2010 roku. Jak poinformował Peter Woods odpowiedzialny za hokej w Manitobie, kandydatura Winnipeg jako organizatora tej imprezy została oficjalnie złożona. Oprócz Winnipeg kandydują również miasta Saskatoon wspólnie z Reginą oraz Halifax. Decyzja komu zostanie przyznana organizacja tej prestiżowej imprezy sportowej podjęta zostanie przez Kanadyjską Federacje Hokeja na lodzie w lipcu tego roku.


Christian Schmidt reprezentujący Winnipeg Fire Paramedic Service poinformował o zainstalowaniu w 65-ciu karetkach ratunkowych nowego systemu elektronicznego mającego usprawnić komunikacje pomiędzy załogą karetki pogotowia a szpitalem i przesyłaniu informacji na temat przewożonego pacjenta.Wprowadzenia tego systemu kosztowało ponad 1 milion dolarów. 


Od nadchodzącego poniedziałku rozpocznie się rezerwacja miejsc na polach kempingowych we wszystkich parkach prowincjonalnych Manitoby. Tracy Elburne z Manitoba Conservation poinformowała że w minionym roku wpłynęło 50 tyś zgłoszeń na  5,700 miejsc.Wszyscy chętni mogą zarejestrować się przy pomocy internetu manitobaparks.com lub dzwoniąc pod numer 1 888 482 22 67


W dalszym ciągu w Winnipeg i jego okolicach utrzymuje się wysoki popytu na rynku nieruchomości, tak wynika z opublikowanych danych, według których pierwszy kwartał tego roku pokazał że ceny domów wzrosły w nie których przypadkach podwójnie. Według ekspertów taki stan rzeczy związany jest z nie wielką ilością domów na rynku nieruchomości oraz dużym na nich popytem. Według ekspertów atrakcyjność cen domów w Winnipeg w dalszym ciągu jest znacznie większa w porównaniu do cen w innych miastach zachodniej Kanady.

Źródło Radio Polonia


Powrót..
 

  

 

 Copyright © Polonijny Link Winnipegu
Kopiowanie w całości jest dozwolone bez zgody redakcji pod warunkiem nie dokonywania zmian w dokumencie.

23-845 Dakota Street, Suite 332
Winnipeg, Manitoba
R2M 5M3
Canada
Phone: (204)254-7228
Toll Free US and Canada: 1-866-254-7228