Polonia Winnipegu
 Numer 24

                  24 kwietnia, 2008        Archiwa Home Kontakt

Wydawca


Bogdan Fiedur
Bogdan Fiedur
 

 

zapisz Się Na Naszą listę


Proszę kliknąć na ten link aby dotrzeć do formularza gdzie można zapisać się na listę dystrybucyjną i w przyszłości otrzymywać biuletyn bezpośrednio od nas.

Aby zapisać się szybko bez wypełniania formularza, proszę wysłać E-mail bez żadnego tekstu poprzez kliknięcie tego linku.

 

 

Przyłącz się

Jeśli masz jakieś informacje dotyczące polskich wydarzeń i chciałbyś albo chciałabyś podzielić się nimi z naszymi czytelnikami, to prześlij je do nas. Mile widziane są wywiady, felietony, zdjęcia i poezja. Proszę informować nas o wszystkich wydarzeniach polonijnych.

 

 

Promuj polonię

Każdy z nas może się przyczynić do promowania Polonii w Winnipegu w bardzo prosty sposób.  Mój apel jest aby dodać dwie linie do waszej stopki (signature) aby zacząć promować Polonijne wydarzenia w Winnipegu kiedykolwiek wysyłamy maila.

Tutaj są instrukcj
e jak dodać stopkę używając Outlook Express.

Kli
knij Tools-->Options --> Signatures

Zaznacz poprzez kliknięcie
Checkbox gdzie pisze

Add signature to all outgoing messages


W pole gdzie jest napisane Edit Signature proszę wpisać.

Polonijny link Winnipegu
http://www.polishwinnipeg.com

albo

Polish Link for Winnipeg
http://www.polishwinnipeg.com


Po tym kliknij Apply

I to wszystko. Od tej pory będziemy promować polskie wydarzanie w Winnipegu automatycznie kiedy wyślemy maila do kogoś. Wszystkie programy mailowe mają taką opcję tzw. signature i sposób jej dodania będzie bardzo podobny do tego co opisałem dla Outlook Express

Polonijny Biuletyn Informacyjny w Winnipegu

Powrót..
 

W  TELEGRAFICZNYM  SKRÓCIE  WIADOMOŚCI  MINIONEGO TYGODNIAW telegraficznym skrócie wiadomości minionego tygodnia z Winnipeg.

Związek zawodowy pielęgniarek podpisał porozumienie z rządem prowincjonalnym zakładające 10% podwyżkę płac. Dzięki nowemu kontraktowi pielęgniarki w Manitobie znajda się na 4 miejscu w Kanadzie jeśli chodzi o wysokość płac. Przedstawiciel Kanadyjskiej Federacji Podatników Adrienne Batra uważa że tak wysoko podwyżka będzie miała wpływ na inne grupy zawodowe a braki kadrowe z jakimi boryka się służba zdrowia, w dalszym ciągu pozostaną nie rozwiązane gdyż pielęgniarki po szkołach chcą i tak zdobywać doświadczenie w innych miastach Kanady

Rząd prowincjonalny zakomunikował, że począwszy od czerwca br. o 4% zostanie podwyższone minimum placowe w sektorze budowlanym z 18 dolarów 25 centów na 19 dolarów 50 centów na godzinę. Następne podwyżki przewidziane są na styczeń 2009 roku.

Lider partii konserwatywnej Hugh McFadyen zapowiedział że jego partia rozważa możliwość założenia sprawy sadowej rządowi Manitoby w sprawie planowanego przeprowadzenia linii trakcyjnej zachodnią stroną jeziora Winnipeg. Decyzja która wiąże się z problemami ekonomicznymi, socjalnymi jak również będzie miała negatywny wpływ na środowisko naturalne.Co ciekawe prowincja Manitoby wybrała na przeprowadzenie linii trakcyjnej właśnie zachodnia częścią jeziora Winnipeg twierdząc że wpływ tego projektu na środowisko naturalne zredukowany będzie do minimum.

Według przewidywań ekonomistów prowincja Manitoby przewodzić będzie w Kanadzie w rozwoju gospodarczym a przyczynić się mają do tego min. trzy ważne projekty budowlane co potwierdza ekonomista Marie-Christine Bernard. Ekonomiści sugerują wzrost gospodarczy Manitoby w granicach 3,7 % co oznacza najszybciej rozwijającą się gospodarkę w Kanadzie.

Urząd statystyczny Kanady opublikował dane z których wynika że ceny domów w Winnipeg wzrosły o 15% pomiędzy styczniem 2007 a 2008 roku. Najwyższy wzrost cenowy zanotowano w Saskatoon gdzie ceny domów wzrosły o 51%, jeśli zaś chodzi o cały kraj to ceny domów wzrosły przeciętnie o około 6,5 % co według analityków odzwierciedla ceny kosztów materiałów budowlanych jak i samej robocizny.

Eric Johnson dyrektor firmy Johnson Waste Management zajmującej się wywózką śmieci zaapelował do radnych aby Ci po raz kolejny rozważyli proponowana podwyżkę opłat na wysypiskach miejskich które zapowiedziano w budżecie miejskim na 2008 rok. Johnson uważa że decyzja ta będzie miała negatywny wpływ dla większości biznesów jak i dla samego miasta.

Prowincjonalny minister finansów Greg Selinger zapowiedział na 9-go kwietnia przedstawienie przez rząd Garry Doera budżetu w którym zakłada min. przeznaczenie większych funduszy na programy socjalne oraz projekty związane z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla i ochronę środowiska a jednocześnie utrzymaniem przewagi nad innymi prowincjami pod względem niskich kosztów utrzymania. Selinger jednocześnie zapewnił o przygotowaniu rządu Manitoby na ewentualna recesje w USA, która może wpłynąć na sytuacje gospodarcza Manitoby.

Kłótnia o drogę dojazdowa wstrzymała warty 100 milionów projekt tkz. miejskiego rezerwatu którego budowę planowano w okolicach centrum handlowego Polo Park. Urząd miasta podjął decyzje o nie wydaniu zezwolenia na zamkniecie drogi dojazdowej tkz. back lane z której korzystają znajdujące się przy niej biznesy, które według urzędu miasta zmuszone zostały by do zamknięcia. Wódz Ron Evans reprezentujący Indian Manitoby stwierdził że ma nadzieje na wypracowanie kompromisu wśród zainteresowanych stron nad alternatywnym przebiegiem tej drogi. Evans dodał też że budowa musi rozpocząć się jak najszybciej gdyż część biurowa tego budynku już została wynajęta.

Koalicja na rzecz powstania szybkiej komunikacji miejskiej tkz. Rapid transit zapowiedziała na poniedziałek przedstawienie w urzędzie miasta petycji domagającej się spotkania przedstawicieli trzech poziomów rządowych aby te przeznaczyły fundusze na pierwsza część systemu szybkiej komunikacji miejskiej w Winnipeg do końca marca tego roku. Jeśli projekt ten zostanie przedstawiony do końca tego miesiąca, to prowincja Manitoby nie utraci dotacji 18 milionów dolarów, które zostały przeznaczone na ten cel w budżecie federalnym na rok 2008.


 

Źródło Radio Polonia


Powrót..
 

  

 

 Copyright © Polonijny Link Winnipegu
Kopiowanie w całości jest dozwolone bez zgody redakcji pod warunkiem nie dokonywania zmian w dokumencie.

23-845 Dakota Street, Suite 332
Winnipeg, Manitoba
R2M 5M3
Canada
Phone: (204)254-7228
Toll Free US and Canada: 1-866-254-7228