Polonia Winnipegu
 Numer 27

                 15 maja, 2008        Archiwa Home Kontakt

Wydawca


Bogdan Fiedur
Bogdan Fiedur
 

 

zapisz Się Na Naszą listę


Proszę kliknąć na ten link aby dotrzeć do formularza gdzie można zapisać się na listę dystrybucyjną i w przyszłości otrzymywać biuletyn bezpośrednio od nas.

Aby zapisać się szybko bez wypełniania formularza, proszę wysłać E-mail bez żadnego tekstu poprzez kliknięcie tego linku.

 

 

Przyłącz się

Jeśli masz jakieś informacje dotyczące polskich wydarzeń i chciałbyś albo chciałabyś podzielić się nimi z naszymi czytelnikami, to prześlij je do nas. Mile widziane są wywiady, felietony, zdjęcia i poezja. Proszę informować nas o wszystkich wydarzeniach polonijnych.

 

 

Promuj polonię

Każdy z nas może się przyczynić do promowania Polonii w Winnipegu w bardzo prosty sposób.  Mój apel jest aby dodać dwie linie do waszej stopki (signature) aby zacząć promować Polonijne wydarzenia w Winnipegu kiedykolwiek wysyłamy maila.

Tutaj są instrukcj
e jak dodać stopkę używając Outlook Express.

Kli
knij Tools-->Options --> Signatures

Zaznacz poprzez kliknięcie
Checkbox gdzie pisze

Add signature to all outgoing messages


W pole gdzie jest napisane Edit Signature proszę wpisać.

Polonijny link Winnipegu
http://www.polishwinnipeg.com

albo

Polish Link for Winnipeg
http://www.polishwinnipeg.com


Po tym kliknij Apply

I to wszystko. Od tej pory będziemy promować polskie wydarzanie w Winnipegu automatycznie kiedy wyślemy maila do kogoś. Wszystkie programy mailowe mają taką opcję tzw. signature i sposób jej dodania będzie bardzo podobny do tego co opisałem dla Outlook Express

Polonijny Biuletyn Informacyjny w Winnipegu

Powrót..
 

W  TELEGRAFICZNYM  SKRÓCIE  WIADOMOŚCI  MINIONEGO TYGODNIAW telegraficznym skrócie wiadomości minionego tygodnia z Winnipegu.


Minister edukacji Diane McGifford zapowiedziała przeznaczenie przez rząd Manitoby 2,5 milionów dolarów na poprawę bezpieczeństwa na terenie wszystkich szkół wyższych w prowincji. Podczas konferencji prasowej prezydent Uniwersytetu Winnipeg Lloyd Axworthy z zadowoleniem przyjął tą decyzje dodając że wszyscy pracownicy tej uczelni dodatkowo zostaną przeszkoleni na wypadek wystąpienia sytuacji realnego zagrożenia. 

W związku z tygodniem ''edukacji o zdrowiu psychicznym" rząd Manitoby oznajmił przeznaczenia 3 milionów dolarów na poprawę opieki społecznej jak i serwisów dla osób uzależnionych. Minister Kerri Irvin-Ross zapowiedziała przeznaczenie 1,8 milionów dolarów na stworzenie dodatkowych 20 etatów dla psychiatrów którzy zatrudnieni byliby przy regionalnej służbie zdrowia jak również przeznaczenie 1 miliona dolarów dla czterech organizacji poza rządowych na rozszerzenie programów zajmujących się uzależnieniami w tym leczeniem i oferującym wsparcie dla osób które zakończyły te programy.

Urząd miasta chce aby prowincja Manitoby wzięła przykład z Winnipeg i ogłosiła całkowity zakaz używania pestycydów. Radna Jenny Gerbassi stwierdziła iż wprowadzenie w życie przez prowincje ustawy prawnej spowodowałaby zniknięcie produktów zawierających pestycydy że powszechnej sprzedaży czego nie może nakazać żadna ustawa wprowadzona w życie przez urząd miasta. Publiczna kampania edukacyjna rusza w nadchodzącym miesiącu a egzekucja wprowadzonej ustawy wejdzie w życie z początkiem 2009 roku.

Prowincjonalny minister gospodarki mieszkaniowej Gord MacIntosh zapowiedział przeznaczenie środków finansowych na pomoc w podjęciu pracy zawodowej wszystkim osobom korzystającym z opieki socjalnej. MacIntosh poinformował o miesięcznym 50 dolarowym dodatku do opłaty za mieszkanie jak również pomoc finansową przy zakupie niezbędnych narzędzi potrzebnych do rozpoczęcia pracy.

Policja miejska zapowiedziała częstsza niż zwykle kontrole szybkości w rejonie robót drogowych. Według policji nadmierna szybkość w rejonie robót drogowych obniża bezpieczeństwo osób pracujących w bezpośrednim sąsiedztwie drogi jak również obniża możliwość reakcji kierowcy w momencie nie przewidzianych sytuacji związanych z obecnością na drodze ciężkiego sprzętu i pracujących na niej robotników.

Regionalna Służba Zdrowia prowadzi śledztwo w sprawie ilości osób, których badania patologiczne zostały przeprowadzone błędnie. Jak poinformował wice prezydent dr. Brock Wright do chwili obecnej w przeprowadzonym śledztwie stwierdzono niedociągnięcia w badaniach patologicznych u trzech pacjentów, które mogły mieć implikacje kliniczne. Wright dodał, że u tych trzech pacjentów stwierdzono nowotwór prostaty, który następstwie usunięto prostatę. Śledztwo w tej sprawie w dalszym ciągu jest prowadzone a lekarze odpowiedzialni zaistniałą sytuację zostali zawieszeni wykonywaniu swych obowiązków zawodowych do wyjaśnienia całej tej sprawy.

Rząd federalny wypowiedział stanowczą walkę osobą zajmującym sie procederem przemytu i handlem bez akcyzowych papierosów. Jak poinformował minister bezpieczeństwa publicznego Stocwell Day plan zakłada min. zwiększenie kontroli policji RCMP, jak również  przeprowadzenie kampanii edukacyjnej mającej na celu uświadamianie mieszańców Kanady co do szkodliwości społecznej wspierania zorganizowanej przestępczości po przez zakup nielegalnych wyrobów tytoniowych. Tylko w ubiegłym roku policja RCMP skonfiskowała 618 tyś kartonów papierosów bez akcyzy i pochodzących z przemytu.

Prowincjonalny minister ochrony środowiska Stan Struther poinformował o pełnej gotowości jednostek straży pożarnej do tegorocznych pożarów lasów w Manitobie. Strażacy dysponują w tym roku 7 samolotami do zrzucania wody i 6 helikopterami. Według ostatnich danych z powodu braku opadów deszczu poszycie leśne jest bardzo suche i podatne na zaprószenie ognia. Struther poinformował że do chwili obecnej zanotowano rekordową ilość pożarów z których aktywnych jest aż 35. Przypominamy że od 1-go kwietnia do 15 listopada obowiązuje w Manitobie całkowity zakaz rozpalania ognisk w lesie.

Kolejny sezon wędkarski w Manitobie już się rozpoczął !!! Rob Cann z prowincjonalnego urzędu zasobów wodnych i rybołówstwa twierdzi że po długiej zimie wszyscy entuzjaści wędkowania z niecierpliwością czekali na moment jego rozpoczęcia. W tym roku opłaty za karty wędkarskie wzrosły z 13 do 19 dolarów za sezon a w ten sposób uzyskane fundusze urząd zasobów wodnych i rybołówstwa przeznaczy na programy wspierające rekreacyjne wędkowanie. Cann dodał, że opłaty za karty wędkarskie w Manitobie są jednymi z najniższych w Kanadzie.

Źródło Radio Polonia


Powrót..

  

 

 Copyright © Polonijny Link Winnipegu
Kopiowanie w całości jest dozwolone bez zgody redakcji pod warunkiem nie dokonywania zmian w dokumencie.

23-845 Dakota Street, Suite 332
Winnipeg, Manitoba
R2M 5M3
Canada
Phone: (204)254-7228
Toll Free US and Canada: 1-866-254-7228