23 czerwca 2011 | <<< Nr 184 >>>

   W tym numerze
   
Do Redakcji
Wiadomości z Polski
Posadzenie 96 dębów upamiętniających ofiary katastrofy  Smoleńskiej
Polscy artyści tryumfują
Japonia, wulkany, tsunami i co dalej? Elektrownie jądrowe..
Dni Sokoła - Taniec "Kolomajki"
Polish city (Wrocław) to be culture capital
Wybuch E-coli w Europie to wojna biologiczna
Rozmowa Niezależna - Krzysztof Rak
Tworzenie się nowego porządku świata cz 36
Turystyka-Park Narodowy Gór Stołowych
Humor
Upadek światowego systemu monetarnego cz 58
Kącik kulinarny Lucy Michalak
Ciekawostki
Manitoba - Czerwiec w fotografii
Kalendarz Wydarzeń
Polsat Centre
Kącik Nieruchomości  
Czyszczenie wentylacji - Duct Cleaning
 •  

  Royal Canadian Legion
  Winnipeg Polish Canadian Branch 246
  1335 Main St.
  WINNIPEG, MB R2W 3T7
  Tel. (204) 589-m5493

   


  Chcesz być naszym korespondentem, autorem napisz do nas
  Chciałbyś/aś umieścić bezpłatne prywatne ogłoszenie kliknij tutaj
  Poleć nam ciekawą stronę
  Chcesz złożyć komuś życzenia
  Masz ciekawe zdjęcie - prześlij do nas

 


 

 


  Do Redakcji
 

Bogdan,Nie wiem nawet jak Ci wyrazić moja radość i wdzięczność za to co czytam i widzę na stronie Polish Winnipeg. Z niecierpliwością zawsze czekam na czwartek. Tadeusz Biernacki jest niesamowicie uzdolniony i ma tyle wspaniałych pomysłów na przepiękne przedstawienia i koncerty które integrują nasza polska kulturę z kultura naszej nowej ojczyzny. Dzięki mu za to!

W związku z tym mam pytanie: czy można kupić disc z przedstawienia “Musicale, ach te Musicale?” Fragmenty prezentowane na stronie Polish Winnipeg są wspaniale ale ja chciałabym więcej.

Dzięki serdeczne należą się tez panu Henrykowi Enen za wspaniale relacje z wydarzeń polonijnych, koncertów, Dni Sokola i wszelakich imprez w kręgu Polaków w Winnipegu.

Wyjechaliśmy z Winnipegu prawie 12 lat temu ale wracamy tam chętnie tak często jak możemy, bo 17 lat tam spędzonych pozostawiło dobre wspomnienia i wielu przyjaciół.Pozdrawiamy serdecznie ,
Teresa i Wiesiek Kwasnicki

 

Dzięki Tereso i Wiesławie za miłe słowa i cieszymy się że możemy przynieść radość ludziom poza Winnipegiem. Takie listy są nam bardzo potrzebne. Henryk Enen poinformował mnie że będzie DVD z przedstawienia "Musicale ach te Musicale"

Jak będzie gotowy, ogłosimy to w Polishwinnipeg.com

 

Bogdan Fiedur 

INTENSYWNE KURSY JĘZYKA POLSKIEGO Z PROGRAMEM KULTURALNYM I ZAKWATEROWANIEM

 

LATO 2011/ Wakacje językowe w Krakowie
POLSKIE  VARIA-CJE NA TWOJE WAKACJE
2 TYGODNIE W KRAKOWIE
                                     
z
POLSKIM
Z ZABAWĄ
Z PRZYJACIÓŁMI
 

 

KURSY WAKACYJNE

 

19.06 - 02.07.2011

 

03.07 - 16.07.2011

 

17.07 - 30.07.2011

 

31.07 - 13.08.2011

 

14.08 - 27.08.2011

 

28.08 - 10.09.2011

 

11.09 - 24.09.2011

 

 

Cena 440 euro lub 390 Euro (dla studentów) obejmuje:

 

·         Dwutygodniowe, intensywne kursy j.polskiego – wszystkie poziomy nauczania, materiały do nauki,  certyfikaty ukończenia kursu  - kursy polskiego Varia są stworzone z myślą o osobach, które chcą uzyskać jak najlepsze rezultaty w krótkim czasie. W czasie kursów, kładziemy nacisk na umiejętności komunikacyjne w codziennych sytuacjach.

 

·         Zakwaterowanie blisko centrum miasta – w pokojach dwuosobowych u polskich studentów, z innymi uczestnikami kursu lub u polskich rodzin. Możliwe jest również zakwaterowanie w pojedynczym pokoju bądź w osobnym apartamencie za dodatkową opłatą.

·         program kulturalny: lekcje polskiego poza murami szkoły (polski w pubach, restauracjach i sklepach...), wykłady na ciekawe tematy, niekonwencjonalne zwiedzanie miasta z przewodnikiem, wycieczki w okolice Krakowa, wieczory w legendarnych pubach i kawiarniach, rejsy po Wiśle, polskie warsztaty kulinarne...

·         fachowa opieka – 24 godziny na dobę J

Więcej informacji na: www.varia-course.com, Tel.: +48/12 633 58 71, Kom: +48/608 845 793

zapisy: office@varia-course.com, Aneta Kawa, Varia Centrum Języka Polskiego


 


Polsko-włoskie spotkania kooperacyjne dla branży energii
odnawialnej/technologii środowiskowych i przemysłu spożywczego

Serdecznie zapraszamy do udziału w polsko-włoskich spotkaniach
biznesowych dla firm z branży energii odnawialnej/technologii
środowiskowych i przemysłu spożywczego, które odbędą się 6 lipca
2011 r. w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przy ul.
Pańskiej 81/83 w Warszawie.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
Więcej na:
http://www.een.org.pl/index.php/targi-misje-i-gieldy-kooperacyjne/articles/polsko-wloskie-spotkania-kooperacyjne-dla-branzy-energii-odnawialnejochrony-srodowiska-i-przemyslu-spozywczego.html
 


Już tylko dni dzielą Polskę od przejęcia Przewodnictwa w Unii
Europejskiej. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich
zainteresowanych na konferencję „Teraz Polska”, która zainauguruje
polskie Przewodnictwo w Radzie UE w województwie kujawsko-pomorskim.
Wydarzenie odbędzie się w przeddzień oficjalnego rozpoczęcia polskiej
Prezydencji 30 czerwca 2011 r. w Dworze Artusa na Rynku Staromiejskim w
Toruniu.

Więcej na:
http://een.org.pl/index.php/konferencje.399/articles/konferencja-teraz-polska---inauguracja-przewodnictwa-w-radzie-ue-w-wojewodztwie-kujawsko-pomorskim.html

 
 
 


   Wiadomości z Polski
Przygotwane przez Tadeusza Michalaka
źródło Donosy


 


 

Majowa inflacja

niespodziewanie osiągnęła 5% (za ostatni rok). To największy wzrost cen od 2001 r. Wśród przyczyn - wzrost w maju cen żywności (częściowo sezonowy, ale nie tylko) oraz ubrań i obuwia. Inflacja ma zacząć spadać po wakacjach.

 

Zdaniem Ryszarda Kalisza

,(który przygotował projekt raportu końcowego komisji badającej sprawę śmierci Barbary Blidy) Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro powinni stanąć przed Trybunałem Stanu.

 

Od soboty

nielegalne będą wieszane na budynkach mieszkalnych reklamy zasłaniające okna. Kilka lat temu płachty na cały lub pół budynku rozpleniły się jak grzyby po deszczu - właściciele czy zarządcy domów wieszali je nie pytając mieszkańców o zdanie. W 2009 uchwalono ustawę zakazującą takich reklam i zaczęło ich ubywać, ale aż do teraz mogły wisieć reklamy na podstawie umów zawartych wcześniej.

 

Warszawski Stadion Narodowy

ma ostatecznie być gotowy (z poprawkami) do końca listopada. Nie odbędą się planowane wcześniej na sierpień i wrzesień imprezy, ale do mistrzostw Europy (czerwiec przyszłego roku) i tak jeszcze zostaje duży zapas.

 

Ringo Starr

wystąpił na koncercie w Warszawie. To pierwszy występ któregokolwiek z Beatlesów w Polsce.

 

Spotkała się Rada Gabinetowa

czyli rząd u prezydenta. Tematem był stan przygotowań to polskiej prezydencji w Unii (zdaniem rządu wszystko przygotowane). Media skwapliwie odnotowały, że uczestnicy spotkania, zamiast tradycyjnych ciasteczek, jedli demonstracyjnie świeże warzywa.

 

Prezydent

pojechał do Niemiec, świętować 20-lecie podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Wygłosił okolicznościowe przemówienie na Uniwersytecie Humboldta.

 

Minister Radosław Sikorski

odwiedził Tunezje, gdzie opowiadał jak to Polska obaliła komunizm i dlatego teraz wspiera arabskie rewolucje. W drodze powrotnej zabrał do rządowego samolotu trzy rodziny uchodźców z innych krajów Afryki przebywające w obozach w Tunezji. Miał to być symboliczny gest pomocy dla kraju, który przyjął wielu uchodźców.

 

Sporo komentarzy

do napisanego przez Ryszarda Kalisza projektu raportu z prac komisji badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy. A właściwie to do zawartego w nim wniosku o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu. Publicyści początkowo przyjęli za pewnik, że PO wniosek poprze, ale po bardzo ostrożnej reakcji premiera ("uważam, że wniosek powinien być bardzo dobrze udokumentowany i bardzo mocno przemyślany") zaczęli ostrożniej komentować. Inni politycy wypowiadają się zgodnie z przynależnością partyjną.

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna

ogłosiła sumaryczne wyniki egzaminów gimnazjalnych. Część matematyczno-przyrodnicza poszła podobnie jak w ubiegłym roku (średnio 23,63 pkt. na 50 możliwych). Część humanistyczna - dużo gorzej (25.31 pkt. - w ubiegłym roku było ponad 30). Nauczyciele uważają, że pytania były złośliwie podchwytliwe i dlatego.

Po raporcie w sprawie śmierci Barbary Blidy

oprócz raportu komisji Ryszarda Kalisza, wnioskującego o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry, mamy tez prostsze wypowiedzi. Reżyser Kazimierz Kutz mówi: `oni [JK i ZZ] zamordowali niewinną kobietę'.

4.5 tysiąca osób

chce zostać adwokatami i radcami prawnymi. Tyle przystąpiło do egzaminów.

Bardzo gustowne reklamy

akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (tej, co to były awantury i liczne przekupywane groźby strajków) pojawiły się w prasie. Maklerzy donoszą o sporym zainteresowaniu. Wśród zapisujących się - także związkowcy.

Narodowy Fundusz Zdrowia

przedstawia nowe zasady płacenia za niektóre zabiegi specjalistyczne, tak, by wykonywano je w przychodniach a nie w szpitalach, (co często praktykowano, bo tak się lepiej opłacało). Ma to skrócić kolejki.

 

 

Chińczycy nie zbudują

autostrady A2, kontrakt został unieważniony. Oficjalnie, dlatego, że chińskie konsorcjum, które wygrało przetarg oferując cenę na poziomie 50% kosztorysowej, zażądało więcej pieniędzy. Nie wiadomo co teraz, powinien być nowy przetarg - ale to potrwa. Premier mówi ostrożnie "jest szansa, że na Euro droga będzie przejezdna", ale jakoś mało, kto w to wierzy.

W mediach lament, że przez tę ustawę o zamówieniach publicznych to się wybiera ofertę o najniższej cenie i potem tak wychodzi. Jakoś giną rozsądne głosy, że według obowiązującej ustawy kryteria ustala zamawiający, i cena nie musi być jedynym ani najważniejszym z nich. Nawet posłowie już zaczynają mówić o nowelizacji ustawy. A swoją drogą, jak już któryś urząd czasem ogłosił przetarg, w którym były inne, poza ceną, kryteria, to często pojawiały się artykuły o ustawianiu przetargu pod jednego oferenta, albo o marnowaniu publicznych pieniędzy, bo się nie wybierało oferty najtańszej.

 

Trybunał Konstytucyjny

uznał za niekonstytucyjne to, że właściciele odebranych dekretem Bieruta kamienic w Warszawie nie mogą domagać się odszkodowań (a właściciele domków jednorodzinnych mogą). Miasto obawia się teraz fali roszczeń przekraczających jego możliwości finansowe. Sędziowie TK nie dali jednak Sejmowi konkretnego terminu, do kiedy ma to poprawić.

 

Senat

zaakceptował kandydaturę Łukasza Kamińskiego na prezesa IPN.

 

Nieoczekiwanie wysoka inflacja

wciąż tematem rubryk gospodarczych w prasie. Komentatorzy zastanawiają się, czy RPP "spanikuje" i znów podniesie stopy. Prezes NBP uspokaja.

 

A drugi temat gospodarczy

obecny we wszystkich mediach, to wysoki kurs franka szwajcarskiego - waluty, w której mnóstwo ludzi ma kredyty hipoteczne. I im więcej frank kosztuje, tym większe raty do spłacania mają. A prasa, jak to prasa, straszy:, że będzie 3.40, a może i 3.50.

 

Z okazji rocznicy traktatu polsko-niemieckiego

sporo materiałów prasowych. Jan Krzysztof Bielecki pisze: `W kontekście dzisiejszego kryzysu zaufania i braku wizji w Unii Europejskiej jeszcze bardziej doceniam wagę tego, co wynegocjował dwadziescia lat temu minister Krzysztof Skubiszewski'. Na Politechnice Warszawskiej - dziś (poniedziałek 20 czerwca) szczyt gospodarczy Polska - Niemcy. Ma, po dyskusjach, przygotować wnioski na wspólne posiedzenia rządów. Udział zapowiedział m.in. niegdysiejszy sygnatariusz traktatu, Hans Dietrich Genscher.

 

Senat odrzucił

sprawozdanie Krajowej Rady ds. Radia i Telewizji. Zapowiada się też odrzucenie przez Sejm. Wtedy decyzje o zostawieniu/odwołaniu Rady podejmie Prezydent. `Być może powinniśmy wybrać nową Radę, która zagwarantuje sprawniejsze zarządzanie mediami publicznymi', mówi szef klubu Parlamentarnego PO, Tomasz Tomczykiewicz.

 

Konwencja PiS

z dość standardowym przemówieniem przywódcy, i dość szczegółową książeczką programową, także z licznymi projektami podatkowymi (ogólnie - uprościć i efektywniej ściągać).

 

SLD zwalcza Donalda Tuska - komiksami

`Z Kataru przywiozłem inwestora dla stoczni, z Chin budowniczych autostrady, gdzie by tu teraz pojechać?'

 

Fabryka Fiata w Tychach

wstawia już do salonów nowy model - lancie ypsilon. Na rok 2013 nieoficjalnie zapowiadana jest produkcja `małego, popularnego auta'. To miałoby zastąpić nową pandę, której produkcja została przeniesiona do Włoch.

 

 

Niebo Kopernika

czyli najpiękniejsze i chyba najnowocześniejsze planetarium w Europie otwarto wczoraj oficjalnie w Centrum Nauki Kopernik. Totalne zanurzenie (sferyczny ekran) w niebie z 20 milionami gwiazd. Potężny projektor gwiazdowy (klasyczny) i cztery rzutniki cyfrowe, obsługiwane przez 25 komputerów z najnowszymi kartami graficznymi.

 

 

     

 

  Posadzenie 96 dębów upamiętniających ofiary katastrofy 
  Smoleńskiej

18 czerwca 2011 w Arbin Park, grupa woluntariuszy dokończyła sadzenie 96 dębów upamiętniających ofiary katastrofy Smoleńskiej, które było zaczęte 27 maja i zostało odłożone z powodu złej pogody.

 


 

 

 

  Polscy artyści tryumfują
 

Gratulacje dla naszej artystki Jolany Sokalskiej za wygranie konkursu "Theta Prosperity" podczas 2011 Red River Exhibition Art Extravaganza.

 

 

 

 

  Japonia, wulkany, tsunami i co dalej? Elektrownie jądrowe...
Pojawiła się esencjonalna wypowiedź Michio Kaku dla CNN, która w zasadzie podsumowuje stan rzeczy  - w kwestii awarii w Fukushimie.
"To wciąż jest tykająca bomba" - powiedział Michio Kaku opisując sytuację w Fukushimie. W trzy miesiące po trzęsieniu ziemi na Sumatrze nastąpiły potężne wstrząsy wtórne. Jeżeli takowe nastąpią zanim reaktory w Fukushimie zostaną naprawdę wyłączone, to będziemu mieli ciągnącą się katastrofę przez  nieprzewidywalny okres czasu.  "Oni" nie mają kontroli nad sytuacją  - mówi Kaku. (nie do końca jest jasne, czy chodzi o rząd Japonii i o zarząd TEPCO, ale prawdopodobnie tak).

To, co nam dotychczas mówiono, nie było prawdą:
 
 • mówiono nam, że miały miejsca częściowe reakcje stopienia rdzeni i nie ma powodu do niepokoju, a teraz wiemy,  że w trzech reaktorach miały miejsce od początku pełne, stuprocentowe stopnienia rdzeni
 • mówiono nam, że poziom radioaktywności jest nieznaczny, a teraz wiemy,  że jest porównywalny z Czernoblem
 • określono promień ewakuacji wokół Fukushimy na 12 mil, a tymczasem znaleziono 4 skażone strefy poza wydzieloną strefą ewakuacji; ponadto 34 tysiące dzieci w wieku szkolnym muszą chodzić z dozymetrami kontrolującymi poziom radioaktywności, któremu zostają poddani
Także  wszystko, co nam powiedziano na temat tego wypadku okazało się być wywrócone do góry nogami.

Na pytanie, czy "oni" wiedzieli o powadze zagrożenia od początku, czy dopiero do "nich" to dotarło Pan Kaku odpowiada, że "oni kłamali od początku". Z opracowań naukowców, którzy - podobnie jak Kaku - wyciągali wnioski z dostępnych danych wynikało jednoznacznie - i to od początku - że sytuacja jest o wiele poważniejsza, niż ta opisywana przez rząd i TEPCO.

Także Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej próbowała w pierwszych dniach po trzęsieniu ziemi w marcu utrzymywać, że wszystkie reaktory w Fukushimie zostały bezpiecznie wyłączone…

Michio Kaku mówi, że można odtworzyć obecnie przebieg całej sekwencji wydarzeń pierwszych dni i tygodni od początku tragedii i to, co jest ewidentne, to chaos i panika wśród osób, które z racji zajmowanych stanowisk powinny były skutecznie pokierować akcją ratunkową.

Sytuacja pracowników w Fukushimie wygląda następująco: przez okres 10 minut pobytu na terenie skażonym otrzymują rocznie dopuszczalną dawkę promieniowania. Ale ilu ich jest? W Czarnobylu było 600 tysięcy robotników, z których każdy przebywał na terenie skażonym kilka minut i potem zastępowali go następni. Gorbaczow dał każdemu z nich potem medal…

Ile czasu zajmie likwidowanie skutków awarii w Fukushimie? 50 do 100 lat odpowiada Kaku. No i dramatyczną kwestią jest gwałtownie przybierająca ilość skażonej wody, która była i będzie najprawdopodobniej spuszczana do oceanu. Rybacy chińscy i koreańscy już się z tym problemem borykają. O ile prawdą jest, że skażenie z Fukushimy jest stosunkowo niewielkie w skali całego świata, to jest bardzo istotne w skali regionu. Najbardziej skażoną strefą jest obszar o promieniu 20 do 50 mil wokół Fukushimy. Ale jednocześnie skażenie zostało udokumentowane w Nowym Jorku w badaniach mleka Więc nie tylko Japonii dotyczy.

Zdaniem Pana Kaku Fukushima może okazać się największą katastrofą przemysłową w historii naszej cywilizacji dystansując swoim spustoszeniem Czarnobyl, wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej czy też katastrofy Columbii i Challengera w przestrzeni kosmicznej. "To może być rekordzista katastrof przemysłowych".
 

 

 

 
TEPCO przyznało też 22 czerwca, że wskutek stopnienia rdzeni reaktorów stopione pozostałości rdzenia przepaliły już dno reaktorów i obecnie przesiąkają pęknięciami w betonowym fundamencie pod reaktorem do wód gruntowych. Żądanie rządu Japonii, by TEPCO zbudowało dodatkową betonową zaporę, która powstrzyma wyciek radioaktywnych substancji do wód podziemnych zostało przez to ostatnie odrzucone, jako zbyt kosztowne i doprowadziłoby do załamania pozycji TEPCO na giełdzie… To się nazywa biznesowe podejście do tematu…

 
Poniższe video pochodzi z 6 czerwca i ukazuje poziom skażenia radioaktywnego w Tokyo na poziomie ulicy. Odczyt mówi sam za siebie…


 


 

 

 

 

 

 

  Dni Sokoła - Taniec "Kolomajki"
Taniec "Kolomajki" w wykonaniu Polish Folk Ensemble Sokol. Dni sokola 2011 Winnipeg.

 

 

 

  Polish city (Wrocław) to be culture capital
Polish city to be culture capital

 

The Polish city of Wroclaw has been chosen as one of two European Culture Capitals in 2016.

The south-western city was among five in the running for the prestigious tourist-friendly title and the chance to host a series of cultural events.

A Spanish city is expected to be named the other culture capital by June 30.

It marks the first time since the formerly communist country joined the European Union in 2004 that a Polish city will be designated a culture capital.

Cities designated EU culture capitals traditionally organise exhibits, concerts and artistic performances throughout the calendar year to mark the occasion.

Athens was the first city chosen to be a culture capital in 1985.


 

 

 

   Wybuch E-coli w Europie to wojna biologiczna

Wybuch E-coli w Europie to wojna biologiczna

http://www.activistpost.com/2011/06/ecoli-outbreak-in-europe-is-biowar.html#more

http://www.activistpost.com/2011/06/ecoli-outbreak-in-europe-is-biowar.html

Stirling [Tim Alexander, Rt. Hon. The Earl of Stirling] tłumaczenie Ola Gordon

Podtapianie świata, część 1:

Ta dziwna nowa choroba śmiertelna pojawiła się w Europie znikąd, powodując eksplozję ponad 3.500 poważnych zachorowań i 35 lub więcej zgonów, w co najmniej 10 krajach europejskich (i teraz, 4 podejrzane przypadki w USA - red.). Istnieją cztery wskazówki naukowe, że jest to przypadek inżynierii dokonanej przez człowieka, Advanced Biowar [AB - Zaawansowana Wojna Biologiczna], jak również silne poszlaki wskazujące na to, że jest to częścią czegoś znacznie większego politycznie.

Naukowo, te 4 silne wskazówki AB (genetycznie spreparowanej rekombinacji DNA) są następujące:

(1) Multipoint release [wielopunktowe uwolnienie]. To jest choroba szybko rozprzestrzeniająca się znikąd i występuje w wielu miejscach z dnia na dzień. Teraz występuje w co najmniej 10 krajach Europy. Pisząc ten artykuł, musiałem dwa razy zmieniać dane (całkowitą liczbę zachorowań, zgonów i krajów), gdyż liczby wzrastały prawie co godzinę.

(2) Multi-drug resistance [odporność na wiele leków]. Chińscy naukowcy w Shenzhen, chińskim laboratorium BGI (współpraca z naukowcami z University Medical Center w Hamberg-Eppendorf) potwierdzili, że nowa bakteria nosi geny, które czynią ją odporną na różne klasy antybiotyków! Pacjenci często dostają krwawą biegunkę, i wielu z nich wymaga intensywnej opieki, łącznie z dializą nerek.

(3) No cross contaminations [brak skażenia krzyżowego]. Nie występuje skażenie fekaliami (ani możliwe skażenia z tym związane), jak można by oczekiwać od zakażenia E-colą. W rzeczywistości Niemcy, gdzie wystąpiła duża liczba przypadków, mają jeden z najlepszych programów bezpieczeństwa żywności i inspekcji na świecie. Zwykle zakażenia E-colą rozpowszechniają się przez odchody skażające żywność i mogą również przenosić się z człowieka na człowieka przez odchody - doustnie z powodu złej higieny. Do tej pory to nie wydaje się być podstawowym sposobem przenoszenia choroby, a jej podstawowe źródło jest obecnie nieznane.

(4) Recombination of multiple strains/DNA found [rekombinacja wielu szczepów / odczytanie DNA] Naukowcy z WHO {Światowa Org. Zdrowia] potwierdzili, że kolejne badania genetyczne sugerują, że szczep E-coli O104: H4, to nigdy wcześniej nie spotkana kombinacja / hybryda dwóch różnych bakterii E-coli. Naukowcy w chińskim Genomics Institute mówią, że nowy szczep jest zarówno wysoce zakaźny, jak i toksyczny, oraz że jest podobny, ale nie taki sam, jak szczep (EWEA 55989) wykryty w Republice Środkowej Afryki, wywołujący poważną biegunkę. Nowy szczep E-coli O104: H4 zawiera podobną do Shiga biotoksynę z Enterohaemorrhagic [Enterokrwotocznej] E-coli, która wiąże się i niszczy komórki nerkowe i może spowodować potencjalnie śmiertelną chorobę HUS (haemolytic uraemic syndrome - zespół mocznicy hemolitycznej), która powoduje poważne uszkodzenie wątroby.

Jest to największy wybuch E-coli i najbardziej niebezpieczny w znanej historii ludzkości. Ten nowy enterokrwotoczny szczep bakterii Escherichia coli (EHEC) może zaatakować krew, nerki, wątrobę i mózg. Prawie 1 / 3 z tych przypadków spowodowała pełnowymiarową chorobę HUS (zespół mocznicy hemolitycznej), co jest bardzo nietypowe. Zwykle w ogniskach E-coli tylko 10% przypadków rozwija się w HUS. Również niezwykłe jest to, że większość ofiar to dorosłe kobiety, podczas gdy zwykle HUS atakuje częściej dzieci niż dorosłych. Ciężka krwawa biegunka, często związana z nerkami, wątrobą, mózgiem i uszkodzeniem krwi, jest nieco podobna do gorączki krwotocznej, takiej jak Ebola.

Poszlakami wskazującymi na to, że jest to część czegoś znacznie większego politycznie jest to, że pasuje do modelu wydarzenia politycznego /gospodarczego / walutowego / medycznego / wojskowego / katastrofalnego / niedoboru żywności, oraz okoliczności, które szerzą coraz większy poziom chaosu na całym świecie. Zajmę się tymi powiązanymi tematami w późniejszych wpisach. Dziękuję lekarzowi, dr Billowi Deagle, za udzielenie mi rad, oraz czytelnikom za przysłanie mi linków i

informacji. Stirling

 

 

 

   Rozmowa Niezależna - Krzysztof Rak
Rozmowa Niezależna - Krzysztofem Rakiem - Stosunki Polsko-Niemieckie


 

 

 

  Tworzenie się nowego porządku świata cz 36.          Index
Czy historia istnienia i rozwoju ludzkości jest prawdziwa? Jeśli nie to jaki ma wypływ na nas fakt że być może jesteśmy celowo manipulowania i dzieleni w celach łatwiejszej kontroli?
Być może ten artykuł wyjawia cząstkę prawdy naszych początków na planecie Ziemia a uważny czytelnik rozważy inne możliwości naszej historii i dlaczego ona mogła być ukrywana czy też nie dopuszczana do głównego nurtu myślowego.

 


Afrykańskie ruiny i Annunaki

 

Annunaki  w świetle alternatywnej archeologii

 

Michael Tellinger Books

8 kwietnia 2010 pojawił się bardzo interesujący i obszerny wywiad w Coast To Coast Radio  w którym Mike Tellinger opowiada George Noory'emu o najstarszych archeologicznych kamiennych strukturach w południowej Afryce, jako o miejscu pobytu na Ziemi Annunakich. Materiał wydaje mi się  być na tyle interesujący i doniosły zarazem, że postanowiłem go spolszczyć, choćby nawet w skrócie.
Poniższy tekst nie jest więc tłumaczeniem rozmowy z CTC, ale jest wierną faktograficzną kompilacją większości jej wątków. Kolejność tematów nie odpowiada chronologii radiowego wywiadu, który jest do odsłuchania w naszym KINIE albo na You Tube.

 


Michael Tellinger wydał w 2006 roku książkę Slave Species of god ("Gatunek boskich niewolników") opisującą wnioski ze swoich badań archeologicznych prowadzonych przez lata w południowej Afryce, gdzie zresztą mieszka. W 2007 roku wydał drugą książkę Adams Calendar ("Kalendarz Adama"). W maju bieżącego roku wydaje w Ameryce i w Wlk. Brytanii swoją trzecią książkę  Temples of the African gods ("Świątynie Afrykańskich bogów"). Jest to kontynuacja poprzednich wydawnictw i relacjonowana poniżej rozmowa dotyczy zawartości tych książek.

Praca Michaela bazuje się na kolekcji zdjęć lotniczych wykonanych przez  Johana Heine, który był dowódcą  zespołu lotniczego formacji przeciwpożarowej w Południowej Afryce. Johan gromadził swoją fotokolekcję przez 20 lat. Lotnicza dokumentacja fotograficzna ogromnych obszarów dzisiejszego Zimbabwe oraz terenów ościennych ujawniła istnienie na tym obszarze niewyobrażalnie rozległej sieci konstrukcji architektonicznych, których ilość (samych stanowisk archeologicznych) szacowana jest na ok. 100 000.

 

Czytaj dalej...

 

 

  Turystyka -Park Narodowy Gór Stołowych

Zaczerpnięte z http://www.poland.gov.pl/Park,Narodowy,Gor,Stolowych,10014.html
 

Park Narodowy Gór Stołowych

 

 

Góry Stołowe pod względem krajobrazowym są jednym z najbardziej oryginalnych miejsc w Polsce. Rozległe, płaskie szczyty, porozcinane głębokimi wąwozami i niezwykłe formy wietrzejącego piaskowca tworzą klimat rodem z filmów fantasy. Park położony jest w Kotlinie Kłodzkiej, kilkanaście kilometrów na zachód od Kłodzka. Od północnego – wschodu sąsiaduje z Kudową Zdrój.

Wstępną eksplorację parku można rozpocząć jadąc z Kudowy „drogą stu zakrętów". Z Kudowy można też ruszyć szlakiem pieszym lub rowerowym. Doskonałym punktem wypadowym na wycieczki piesze jest Karłów położony pomiędzy największymi atrakcjami parku Szczelińcem Wielkim i Błędnymi Skałami.

Park posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. W niewielkiej odległości znajdują się aż trzy schroniska górskie: w Pasterce, Karłowie i na Szczelińcu Wielkim. To ostatnie, położone tuż nad skalną krawędzią jest najpiękniejszym punktem widokowym w Górach Stołowych.
Gęsta jest sieć szlaków pieszych i rowerowych, zimą ratrakowane są trasy do narciarstwa biegowego. Na terenie parku wyznaczono też sześć miejsc do wspinaczki skałkowej.

Koniecznie zobaczyć trzeba:
 • Szczeliniec Wielki;
 • Błędne Skały;
 • Skalne grzyby.

a w okolicy:


www.pngs.pulsar.net.pl /ENG, DE/


Pokaż poland.gov.pl - turystyka na większej mapie

 

 

 

   Humor

Pawlak i Kargul o rządach PO i o prezydencie.

 

 

 

 


 
 

 

S  P  O  N  S  O R

 

 

  Upadek światowego systemu monetarnego cz. 58

 28-29 lipca napięcie wzrasta - Strajk generalny w Grecji
 
Dziura budżetowa Grecji pochłonie Europę
 
Egipt odmawia pomocy od Banku Światowego
 
Tysiące maszerują na ulicach w Luxemburgu
 
Bezrobocie wzrasta w USA
 
Rosja sprzedała 30% obligacji USA w pół roku i będzie sprzedawać dalej
 
Chiny: Społeczne niezadowolenie poza kontrolą
 
Rynek nieruchomości jest gorszy niż w 1929
 

 Co naprawdę się dzieje w Hiszpanii
 

 

 

 Kącik kulinarny Lucy Michalak

 

 

 

 

 

Dobre Rady


Sito do mąki płucz zimną wodą
Sito do przesiewania mąki płucz zawsze zimną wodą; ciepła woda zakleja dziurki w sicie.


Corega Tabs usuwa osad
1 tabletka środka do mycia protez zębowych , rozpuszczona w ciepłej wodzie, nadaje się nie tylko do czyszczenia protez, lecz również usuwa brudny osad z wnętrza imbryków i dzbanków do kawy.

 

 

 

 Ciekawostki

 

Kolczyki i takie inne tamTutaj więcej
 

 

 

 

  Manitoba- Czerwiec w fotografii

Fot. Bogdan i Alicja Fiedur

 

 


 

 

 

 

   Ogłoszenia

 

1979 ford f 100   str 6 cyl very low milage  with toper   and Kawasaki bike kz  400 phone 807 577 21 96


 


 


 

 

 


Translate this page - Note, this is automated translation meant to give you sense about this document.
 

 

maj 2011

 czerwiec 2011
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
 

 

 


Zapisz się na naszą listę
Email
Imie i nazwisko

 

 

Spis Książek Biblioteki SPK
Polsat Centre
Człowiek Roku 2008

 

Polskie programy telewizyjne w Twoim domu 17 kanałów

TVP1, TVP2, TVN, TVN24, TVN7, Polsat, Polsat2 ,TV Polonia, TVPuls, Eurosport, Polsatsport, Discovery, History, Cartoon, TV4, Viva,TRWAM

IPMG to system który umożliwi Ci stały odbiór tych programów To nie jest Slingbox czy Hava Potrzebny Telewizor, IPMG box, Router i internet
Box kosztuje 200CDN, miesięczna opłata 50CDN i jednorazowa opłata za aktywacje 50CDN Dzwoń na
282-2090 do Janusza
 

 

 

Czyszczenie Wentylacji
Duct cleaning


1485 Wellington Avenue
Winnipeg, MB, R3E OK4
Phone: (204) 284-6390
Cell: (204) 997-2000
Fax: (204) 284-0475
email

clean@advancerobotic.com

Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę

 

 

 


Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę 


 

Irena Dudek zaprasza na zakupy do Polsat Centre Moje motto: duży wybór, ceny dostępne dla każdego, miła obsługa. Polsat Centre217 Selkirk Ave Winnipeg, MB R2W 2L5, tel. (204) 582-2884

Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę
 

 

 189 Leila Ave
WINNIPEG, MB R2V 1L3
PH: (204) 338-9510

 Kliknij tutaj, aby wejść na stronę gdzie można pobrać nagrania HYPERNASHION za darmo!!!
 


 

Royal Canadian Legion
Winnipeg Polish Canadian Branch 246
1335 Main St.
WINNIPEG, MB R2W 3T7
Tel. (204) 589-m5493


 “Klub 13”
Polish Combatants Association Branch #13
Stowarzyszenie Polskich Kombatantów Koło #13
1364 Main Street, Winnipeg, Manitoba R2W 3T8
Phone/Fax 204-589-7638
E-mail: club13@mts.net
www.PCAclub13.com


Zapisz się…
*Harcerstwo
*Szkoła Taneczna S.P.K. Iskry
*Zespół Taneczny S.P.K. Iskry
*Klub Wędkarski “Big Whiteshell”
*Polonijny Klub Sportowo-Rekreacyjny
 

Interesujące filmiki

 
Tłusty czwartek

 
Walentynki 2011

  
"A Christmas Opus" Koncert kolęd
Sylwester 2010


Chopin With Friends


Obchody Niepodleglosci Polski w Winnipegu


Pasterka 2010 - Winnipeg


Życzenia Bożonarodzeniowe 2010


Wybory zarządu KPK o. Manitoba   


Wieczór poetycko-muzyczny


Wystawa "ART Confrontations#11


Jesień w Manitobie


Droga Krzyżowa


Tragedia Smoleńska


Wizyta marszałka senatu
Bogdana
Borusewicza


Z wizytą u Sokalskich


Pieczenie świni


Royal,Polish Canadian Legion Jubileusz


Zabawa dożynkowa


104 Lata Istnienia SokolaChoinka u Sw. Jana Kantego


Świąteczny Koncert Szkoły
i Zespołu Sokół

"A Christmas Opus"
Ostatnia Próba Przed Koncertem